Ubuntu için imgBurn ve poweriso programı varmı?

XabraL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Az önce xfBurn ve isomaster kurdum. fakat cd yi taktığımda tanımıyor. oyunumu iso kalıbı yapmak için ne yapmalıyım?

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
k3b
ve
brasero

yazıyo bi yerde... varsa böyle yazılımlar dene derim :D

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
brasero iso yapmıyormu

---------- saat 22:30 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:26 eklenmişti ----------

alıntıdır

(bunun icin bir programa ihtiyacin yok. cd taktigin zaman masaustunde cd icerigine dair bir ikon belirir. sag tiklayip ''copy disc'' dersen bir pencere acilir. oradan ''copy disc to'' yazan yeri ''file image'' olarak degistirmen yeterli.

diyelim ki masaustunde bir sey cikmadi. o herkesin nefret ettigi, igrenc ve zor buldugu terminali acip
dd if=/dev/cdrom of=dosyaismi.iso
yazarsan ev dizininde iso dosyasini olusturacaktir. dvd takarsan /dev/cdrom yazan yeri /dev/dvd olarak degistir. )

XabraL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar sağolun. brasero yüklüymüş.. şimdi iso96 kalıbına dönüştürüyor galiba. bekliyorum.. ondan sonra bu kalıbı neyle çalıştıracaz? bu arada oyun exe uzantılı

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
şimdi geldik işin en cik cik li kısmına

ben playonlinux ile most wanted bile çalıştıramadım

gerisini sen düşün

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Evet arkadaşlar sağolun. brasero yüklüymüş.. şimdi iso96 kalıbına dönüştürüyor galiba. bekliyorum.. ondan sonra bu kalıbı neyle çalıştıracaz? bu arada oyun exe uzantılı

Sen ne yapmaya çalışıyorsun? Onu açıklarsan iyi olacak.

XabraL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şu an elimde bir oyun cd si var. oyunun adı fifa2002world cup.
ubuntu da wine yi yüklemiş değilim. bu oyunu wine kurmadan iso haline getirip kurmak istedim ama iso nun içinde autorun.exe çıktı. yani oyunu kuramadım. wine şart mı?

daha önceki ubuntu maceramı bilirsin. wine kurduktan 1 hafta sonra pc çökmüştü. o nedenle çekiniyorum

XabraL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şimdi bu playonlinux nedir?
gnome baker nedir?
exe oyunları çalıştırabileceğim hangi programı öneriyorsunuz?
teşekkürler

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
şimdi bu playonlinux nedir?
gnome baker nedir?
exe oyunları çalıştırabileceğim hangi programı öneriyorsunuz?
teşekkürler

Oyunlar için PlayOnLinux kullanılır. Windows oyunlarını Linux dağıtımlarında çalıştırabilmek için.

Diğer Windows programları içinse Wine isimli programı kullanabilirsin. PlayOnLinux'u kurduğunda Wine kuruluyor zaten.

GnomeBaker da sorduğun sorunun cevabı. Hallettiğine göre artık önemi yok.

XabraL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tamam sağolasın... peki az önce oluşturduğum iso kalıbını ne yapacağız? yani mesela isomaster indirdim işe yarar mı?

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
merve ben playonlinux la most wanted bile çalıştıramadım

bana pek işe yaramayan bişeymiş gibi geldi

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
tamam sağolasın... peki az önce oluşturduğum iso kalıbını ne yapacağız? yani mesela isomaster indirdim işe yarar mı?

Bilmem? ISO dosyasını neden yaptığını bilmiyorum ki. :)

@ramboberk, Ubuntu'da NFS oynayanlar var. Videolarını Facebook hesabımda paylaşmıştım.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
kardes linux deyince oyun demicen bosa ugrasma hic tadi yok oyunlar ama ben bir tane oynadim windowsdakindan bile hizliydi oda id firmasinin bir ürünü oldugundandir ismide prey dir bende nfs oynamistim hatta istanbul kiyamet vakti oynamistimda sannedersem grafik kartinin rami doldugunda bosaltmadigindan belli bir süreden sonra donuyordu :)

Reaksiyon puanı
2,146
şimdi geldik işin en cik cik li kısmına

ben playonlinux ile most wanted bile çalıştıramadım

gerisini sen düşün

Ben de worms yükleyemedim rambo oyunu bile indirdim onun için :)
Windows programını windows da çalıştırmak lazım. Tabi becerebilenler var ne linux kullanıcıları var harika işler çıkartıyorlar ama biz onlardan değiliz malesef :) Adamın biri Tivibu bile yüklemiş silverlight ile çalışan şeyi :D