Ubuntu 11.10 ile Gnome 3 Kullanımı

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Ubuntu heyacanını yitirdi artık. Konulara yorum bile yapılmıyor. Gnome 3.2 biraz havayı dağıtacak gibi.
Detaylı bir haber yapılırsa bence ortalık biraz canlanır :)

relief2507

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence en iyi linux Pardus.Hp laserjet yazıcıdan çıktı alabilsem Pardus 2011 kullanacağım.Gerçi hiç bir linuxta Hp 1018 çıktı alamadım.Ubuntu da görsellik sıfır.Xp bile Ubuntudan iyi.Bu haliyle işi zor.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
evet unity kde gibi bişi, ubuntu 11.10 da unity veya gnome arasında seçim yapıyorsun, unity kurulu geliyor sen istersen gnome u kurabiliyorsun. Bence unity i iyi geliştirmişler 11.04 deki faciaları yaşatmadı.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Şuanki Unity gayet güzel olmuş bence. Ben öyle kullanmaya alıştım en azından :)

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ben dediğiniz gibi kurdum Gnome3 ü ama açtığım zaman üst bar rengarenk çılıyor görüntüler bozuk. Zaten ati driveri ek sürücülerdende yükleyemedim. Yardımcı olabilecek varmı acaba.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Ben dediğiniz gibi kurdum Gnome3 ü ama açtığım zaman üst bar rengarenk çılıyor görüntüler bozuk. Zaten ati driveri ek sürücülerdende yükleyemedim. Yardımcı olabilecek varmı acaba.
Mümkünse depodan kur olmadı, atinin sitesinden sürücüyü indir, masaüstü dizinine indirdiğini ve masaüstü dizinin de /home/kullanıcı adı/Desktop olduğunu var sayıyorum.

terminal açıp:
cd Desktop
chmod +x inenDosyaAdı
sudo ./inenDosyaAdı

kurulum programı bitince de
aticonfig --initial

deyip yeniden başlatırsan kurulmuş olacak.(Dikkat garantisi olmayabiliyor)

ubuntuman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
arkadaşımızın biri xp de bile daha iyi görsellik var demiş, yani söyleyecek kelime bulamıyorum. Bu kadarda körü körüne yorum yapılmaz, ubuntu daki görsellik, tabiki diğer linux dağıtımları da kastediyorum, win 7 den de çok çok ötede. Görsellik şıklık sa söylenmeye çalışılan, heralde bu kadar bol alternatifli, dilediğin gibi bir masaüstü tasarlayabileceğin başka bir sistem yoktur.