Ubuntu 10.10 yüklenmiyor

mehmet_497

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, ben ubuntu 10.10 indirdim. winrar dan da yüklemeyi denedim ama bir türlü yükleyemedim. klasör olarak c de kayıtlı, setup dosyasını bulamadım lütfen yardım.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
ISO içerisinde WUBI Installer adınad bir dosya olması lazım. Sen indirdiğin ISO dosyasını sanal bir
sürücü ile sisteme tanıtırsan WUBI ile kurabilirsin.

mehmet_497

Asistan
Reaksiyon puanı
0
wubi installer diye bir dosya bulamadım. programıda winrar dan açmayı denedim iso dan değil(iso ne işe yarar onuda bilmiyorum :D .) internetten araştırdım dosyayı yüklemek isteyince karşına bir ekran geliyor ordan hallediyorsun. bende öyle birşey olmadı.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
kardeş ben de linuxten çok az anlarım ama şunu sormak istiyorum.
sen hayatında hiç işletim sistemi yükledin mi!!???

mehmet_497

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yüklemedim :D windows zaten bilgisayarda yüklü olarak geliyor. internetten biraz araştırırsan çoğu kişi ubuntunun bu sürümünün yüklenmesini soruyor.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
wubi bence işin kolayına kaçmak
wubi ile yüklenince performans düşüyor diye birkaç yerde okudum.
en iyisi her zaman standart yöntemle yüklemek(windows için de öyle mesela setup.exe ile windows yüklersen güncelleme yapar, windows.old oluşturur onu silsen bile format atılmadığından performans düşer)
ama sen hiç işletim sistemi yüklemediğinden biraz zor gelebilir.
istekli misin peki :D

mehmet_497

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet istekliyim, bende ubuntucu olacam :D :D. ubuntunun sitesinden wubiyi indirdim kurarken diğer yüklemeleriniz kaldırılıcak dedi bende vazgeçtim :lol:

---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:16 ----------

cevap yok mu?

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
İso dosyasını cd'ye yazdırman gerekli. Sonra Ubuntuyu cdden kurabilirsin. Forumda Ubuntunun kurulumu anlatılmakta. Sadece harddiskin bölümlemesinde sıkıntı yaşabilirsin. Onu da foruma sorarak yardım alabilirsin.

mehmet_497

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ubuntu windows açılışında kendi kendine kuruldu :D:D:lol:. yardım eden herkese teşekkürler.

mehmet_497

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vallahi bende anlamadım. dün kurmuştum çalıştırmadı. bugün de bir kaç güncelleştirme yükledi windows ondan sonra açtı. onla alakalı herhalde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
az once ubuntu yukledim yanliz program indirip yukleyemiyorum bu An error occurred while extracting files hatayi aliyorum

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
wubi den yüklemek daha basit ama illada kurulum yaparak yapmak istersen elindeki winrarı dvdye yazdır öyle kuruluma başla :)