Soru TYT matematik 3 ayda biter mi?

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Arkadaşlar Merhaba TYT Mat ve Edebiyat (9 ve 10. sınıf) 3 Ayda Biter mi Biterse Ne Kadar Bir Verim Alırım Şuan TYT Puanım 220 Küsür Kaç Puana Kadar Çıkar
TYT Çalışırken Bı Yandanda Antrenmanlarla Matematik Ve Geometri Çözüyorum Temelim de Zayıf:/

Okulumda 11. Sınıfta ve 12. Sınıfta TYT Tekrardan İşlenecek Dediler 11. Sınıfın Sonunda Kaç Puan Yaparim Sizce

(Sayısal Öğrencisiyim)

Son düzenleyen moderatör:

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Aslında üniversite sınavına hazırlık için daha çok erken. Ama erken başlaman iyi tabi. Matematikte başarılı olmak için formülleri ezberlemek yetmiyor. Soru kalıplarını da bilmek gerekiyor. Sadece konu anlamında diyorsan 1 ayda rahatlıkla biter. Her konuyu çalıştıktan sonra biraz soru çözmeni öneririm. Matematikte asıl net arttıran kısım soru çözümüdür. Tabi çözdükten sonra yanlışları ve boş soruları analiz etmek, gerekirse konuya tekrar bi göz atmak lazım. Daha sonra yeni konuya geç.

Ayrıca tüm konuları bitirdikten sonrada soru çözmeye devam etmen gerekiyor. Zorlandığın konuları tekrar etmen, formülleri ve soru kalıplarını aklına kazıman lazım. Yani ilk 1 ay matematiğe odaklandıktan sonra diğer derslerin yanında mat soruları çözmeye devam etmelisin. En önemlisi çözemediğin ve zorlandığın soruların üstünde durmalısın. 3 ay sadece matematiğe çalışıp bırakırsan muhtemelen unutacaksın. Bu yüzden sınava kadar her konudan ara sıra soru çözmelisin.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
tyt için önemli olmaz mı yine de?
Yani ben gireli baya oldu ama hatırladığım kadarıyla TYT Türkçe kısmı dil bilgisi ve paragraf sorularından oluşuyor. Dil bilgisi konuları zaten belli. Youtube da TYT Türkçe yazarsanız bilinmesi gereken tüm konular çıkar. Edebiyat dersine çalışmak yerine TYT Türkçe diye aratıp öyle çalışmanız daha iyi olur. Edebiyat dersinin içeriğinde muhtemelen dil bilgisi konuları vardı ama gereksiz konular da vardı diye hatırlıyorum.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
edebiyat mi agirlikliydi yoksa turkce mi?
Kabaca baktım edebiyat konularına. Dil bilgisi konuları da edebiyat dersinde anlatılıyor ama gereksiz bilgilerde var. Sadece dil bilgisi kısımları lazım TYT için. Yani edebiyatın yarısından fazlası işe yaramaz sayısal için. Mesela tarihi kısımlar çıkmıyor. Her ünitede dil bilgisi konularından biraz bahsediliyor. Geri kalanı TM seçenleri ilgilendiriyor.

Zaten soruların yarısından fazlası paragraf. Paragraf öyle oturulup çalışılacak bir konu değil. Soru çözerek, kitap okuyarak gelişiyor.

1687470690644.png

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Kabaca baktım edebiyat konularına. Dil bilgisi konuları da edebiyat dersinde anlatılıyor ama gereksiz bilgilerde var. Sadece dil bilgisi kısımları lazım TYT için. Yani edebiyatın yarısından fazlası işe yaramaz sayısal için. Mesela tarihi kısımlar çıkmıyor. Her ünitede dil bilgisi konularından biraz bahsediliyor. Geri kalanı TM seçenleri ilgilendiriyor.

Zaten soruların yarısından fazlası paragraf. Paragraf öyle oturulup çalışılacak bir konu değil. Soru çözerek, kitap okuyarak gelişiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 183682
Paragraf Çözüyorum hergün 20 soruda 15 16 tane Yapıyorum Ama Sınavda İyi puan yapabilecek durumda olmadığımdan benim için 1 soru bile önemli Edebiyata 2 3 Ay Ayırsam 30 35 soru yapacak duruma gelirim gibi duruyor Verdiğin Bilgiler İçin Teşekkür Ederim Kral Cansın <3