Twitter'dan Clubhouse'a 4 Milyar Dolar Değerinde Teklif

Bu konuyu okuyanlar

p04w04p5

dilf lover😴🥱
Yönetici
Moderatör
Katılım
17 Şubat 2018
Mesajlar
2,846
Çözümler
4
Reaksiyon puanı
6,858
Puanları
113
1617897865936.png


Twitter, Clubhouse'a rakip olabilecek bi' program geliştirmeye çalışırken iddialara göre şirketi satın almak için de girişimlerde bulunuyor. Bloomberg'in haberine göre Twitter, Clubhouse ile yaptığı görüşmelerde ise 4 milyar dolar teklif etti.

Twitter, Clubhouse İçin Aşırı Bonkör Davranıyor

Geçen sene faaliyete geçen ve canlı sesli konferans konuşmaları düzenleme imkanı sunan Clubhouse, ünlüler ve teknoloji CEO'ları gibi isimlerle popüler bir hale geldi. Şu anda sadece İOS platformunda bulunan ve davet aracılığı ile üye olabileceğiniz Clubhouse, 10 milyondan fazla indirme sayısına ulaşmış durumda. Android için ise hala resmi programlar yayınlanmamış durumda, resmi olmayan dağıtımları kullanmamanızda fayda var.

1617898878301.png


Bloomberg'in paylaştığı habere göre ise sosyal medya platformlarının devi olan Twitter, Clubhouse ile anlaşma yapıp, Clubhouse platformunu satın almaya çalışıyor. Teklifin kimin tarafından yapıldığı bilinmiyorken anlaşılmaya çalışılan rakamın 4 milyar olarak belirlendiği konuşuluyor. Twitter'ın yeni geliştirmeye çalıştığı platforma rakip olmaması açısından satın almaya çalışıldığı ise haberde belirtildi.

Clubhouse Sadece Twitter İle Kapışmıyor

Clubhouse'un tek rakibi Twitter değil. Linkedln, Discord ve Slack platformlarının da bu konuda geliştiğini de söyleyebiliriz. Hatta Discord platformuna geçtiğimiz günlerde "Stage" özelliği gelmişti. Bu özellik ile birlikte Clubhouse'daki konferans mantığını Discord üzerinden de kullanabiliyordunuz. Clubhouse'un daha fazla kitleye hitap edebilmesi için mühendisler ile anlaşma yapıldı. Firma ayrıca içerik oluşturucuların da uygulama içinden para kazanabileceğini belirtti.

Twitter'dan Yeni Sesli Sohbet Programı Yayınlandı

Twitter Spaces programı ise hem İOS hem de Android platformlarında kullanıma açıldı. Şirket ayrıca bir de bilgisayar kullanıcıları için bir web sürümü yayınlamayı ve uygulamada olan bütün özellikleri tüm web sürümü kullanıcılarına açmayı planlıyor. Twitter’ın Clubhouse’u satın almak istemesi rekabeti ortadan kaldırmak ve uygulamanın kullanıcı tabanını ele geçirmek istemedikçe, tamamen bir anlam ifade etmiyor. Ancak her iki durumda da, Twitter ve Clubhouse birbiriyle mücadele etmeye devam edecek.

 

Son mesajlar

Üst