Haber Twitter hissedarlarından 44 milyar dolarlık Elon Musk devralımını onaylamalarını istedi

Bu konuyu okuyanlar

muhammetcoban

Öğrenci
Katılım
28 Temmuz 2021
Mesajlar
7
Reaksiyon puanı
3
Puanları
3
Yaş
20
elon misk taşları


Twitter yönetim kurulu, 44 milyar dolarlık Elon Musk devralımının tamamlanmasını istiyor, bu nedenle yeni bir düzenleyici dosyaya göre hissedarlarından anlaşmayı onaylamalarını istiyor.

Kurul, Salı günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na sunulan belgede "birleşme anlaşmasının kabulü için oy birliğiyle (oy birliğiyle) önerildiğini" belirtiyor.
Şirket yönetim kurulu ayrıca pay sahiplerine “birleşme ile ilgili olarak Twitter tarafından görevlendirilen üst düzey yöneticilere ödenecek veya ödenebilecek tazminatın” ve “özel toplantının zaman zaman ileri bir tarihe ertelenmesinin” onaylanmasını önerdi. veya özel toplantı sırasında birleşme sözleşmesini kabul etmek için yeterli oy yoksa, gerekli veya uygunsa ek vekil talep etmek için tarihler.”

Yazının yazıldığı sırada, Twitter'ın hisse fiyatı 38,12 dolar civarında - Musk'ın hisse başına 54,20 dolarlık teklif fiyatından çok daha düşük. Özellikle, şirketin piyasa değeri 30 milyar doların altına düştü. Yani 44 milyar dolarlık bir anlaşma, mevcut tüm hissedarlar için gerçekten faydalı.
Anlaşma, platformdaki bot sayısı konusunda hala dengede duruyor. Bu ayın başlarında Twitter , sosyal ağdaki botların yüzdesini kontrol etmek için Musk'a tam "ateş hortumu" - herhangi bir kısıtlama olmaksızın bir Tweet akışı - erişimi verdi.
Salı günü erken saatlerde, Katar Ekonomik Forumu'nda konuşan Musk, anlaşmayla ilgili hala "çözülmemiş meseleler" olduğunu söyledi.
Turun borç kısmı bir araya gelecek mi ve sonra hissedarlar lehte oy verecek mi sorusu var” dedi.
 
Üst