Tuvalet ihtiyacı uçak indirtti

Bu konuyu okuyanlar

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Hindistan'da bir yolcu uçağının pilotu tuvalette mahsur kalınca, yardımcı pilot acil iniş kararı aldı.

130515hint_ucak.hlarge.jpg

Hindistan'da devlete ait "Air India" havayolu şirketinin başkent Yeni Delhi-Bangalore uçuşunda ilginç bir olay yaşandı.

"Times of India" gazetesinin haberine göre, yolcu uçağı bugün Yeni Delhi'den havalandıktan kısa bir süre sonra pilot ihtiyaç gidermek için tuvalete gitti. Tekrar kokpite dönmek isteyen pilot kapının azizliğine uğradı.

Kokpit kapısı sıkışınca pilot görev yerine dönemedi. Uçaktaki personel tüm imkanları denemesine rağmen kapıyı açamadı.

Kokpitte yalnız kalan yardımcı pilot pek alışılmadık bir karar alarak, uçağı en yakındaki havalimanına indirmek için harekete geçti.

Yeni Delhi'den Bangalore'ye gitmek için havalanan uçak Bhopal Havaalanı'na indi.

Havaalanındaki teknik ekip, sıkışan kokpit kapısını açmak için uçağın ön penceresinden içeri girdi. Uzun uğraşlar sonrası kokpit kapısı açılarak içerde mahsur kalan yardımcı pilot dışarı çıkarıldı. Kapının sıkışmasına ters dönen bir vidanın neden olduğu belirtildi.

ntvmsnbc

Tepelii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birde Yardımcı Pilot Olmasa Allah Korusun :)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Türkiye'de olsa yurdum insanının bakış açısı ile günlerce gülebileceğimiz bir konu olur elimizde :)

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Baştan yardımcı pilota kızdım. O niye götürmedi uçağı, cesareti mi yok acaba diye. Ancak tek başına bir uçağı götürmek çok riskli, şekilde de görüldüğü üzere. Ne malum yardımcının da başına bir hal zeval gelmeyeceği. Öyle değil mi?

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
benim tuvaletim var desem uçaktan aşağı atarlar :lol: