TürkTelekom vs Türknet

xWhozz

Doçent
Reaksiyon puanı
346
Bende TürkTelekomun Tplink diye bir modemi var ve 16mbps veriyor.65 TL gibi bir fiyatı var tam hatırlamıyorum.Türknete geçersem yeni modem almam gerekirmi sanırım Türknet daha fazla mbps verip daha uygun fiyat ne yapmam gerek ne tavsiye verirsiniz.

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Bende TürkTelekomun Tplink diye bir modemi var ve 16mbps veriyor.65 TL gibi bir fiyatı var tam hatırlamıyorum.Türknete geçersem yeni modem almam gerekirmi sanırım Türknet daha fazla mbps verip daha uygun fiyat ne yapmam gerek ne tavsiye verirsiniz.
Hayır gerekmez. Aynı modeme bağlantı kurulur.

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
tplink modeme türknet olurmu ? :D
Hocam bütün modemler aynı. Turknet de bir kablo ile adsl olur fiber olur bağlantı yapıyor. Bütün İnternet firmalarının mantığı aynı. Modemin her türlüsü olur. Marka farketmez

xWhozz

Doçent
Reaksiyon puanı
346
Hocam bütün modemler aynı. Turknet de bir kablo ile adsl olur fiber olur bağlantı yapıyor. Bütün İnternet firmalarının mantığı aynı. Modemin her türlüsü olur. Marka farketmez
türknete geçmeliyimim sizce ?

Timurid

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
835
türknete geç türktelekom batık bir firma ayrıca servisi çok kötü

Loutermilch

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,281

Yasiin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,968
Önce altyapın sorgulat eğer modemin adslse vdsl bir modem alman gerekecek adsl modemde en fazla alabileceğin hız 16megabit zaten vdsl destekliyorsa alt yapın hattını vdsl açacakları için adsl modem kullanamayacaksın.

xWhozz

Doçent
Reaksiyon puanı
346
buradan sorgulayabilirsin
hocam ben şuam türktelekomluyum tplink yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önce altyapın sorgulat eğer modemin adslse vdsl bir modem alman gerekecek adsl modemde en fazla alabileceğin hız 16megabit zaten vdsl destekliyorsa alt yapın hattını vdsl açacakları için adsl modem kullanamayacaksın.
mahalle adını felan girdim Bu lokasyonda Türk Telekom FİBERNET internet hizmetinden faydalanabilirsiniz.Dedi

Son düzenleme:

xWhozz

Doçent
Reaksiyon puanı
346
Binanızda fiber kutusu kabloları varmı?
şimdide Bu lokasyonda Türk Telekom HİPERNET internet hizmetinden faydalanabilirsiniz. diyo

Binanızda fiber kutusu kabloları varmı?
hocam bilmiyorumki kablolar nerde kapının yanında bir tane kutu var türktelekomdan gelince o kutuyu açıp birşeyler yapıyolar

Yasiin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,968
şimdide Bu lokasyonda Türk Telekom HİPERNET internet hizmetinden faydalanabilirsiniz. diyo

hocam bilmiyorumki kablolar nerde kapının yanında bir tane kutu var türktelekomdan gelince o kutuyu açıp birşeyler yapıyolar
Binanın içinde Türk telekom fiber kutusu varsa fiber den yararlanabilirsiniz.

xWhozz

Doçent
Reaksiyon puanı
346
Binanın içinde Türk telekom fiber kutusu varsa fiber den yararlanabilirsiniz.
sanırım yok yani hiç görmedim

ama yaşadıgım yerin haberlerinde fiber geldi diye haberler çıktı hatta bi ara burda 2 hafta felan kazı yapıldı

Yasiin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,968

ama yaşadıgım yerin haberlerinde fiber geldi diye haberler çıktı hatta bi ara burda 2 hafta felan kazı yapıldı
Fiber gelirde binaya gelmesi lazım.

Fiber gelirde binaya gelmesi lazım.

xWhozz

Doçent
Reaksiyon puanı
346
binaya gelmezse olmazmı ?

hanifican35

Asistan
Reaksiyon puanı
18
binaya gelmezse olmazmı ?
Türknetin sitesinde fiber veya hiper şeklinde değil direk altyapınızın destekleyebileceği en yüksek hız şeklinde gösteriliyor diye biliyorum, modem olarak da internetten marka ve modelinden vdsl desteğine bakabilirsiniz. ben bir hafta önce geçtim ttnetin zyxel modemini kullanıyorum ve memnunum internetten. 35 mbpslik pakette 33,5 alıyorum. Birkaç kişi çok sık kesilme oluyor dedi ama bana sadece bir kez oldu o da 5 dakika içinde geldi. genel sorunda galiba mobil veri de çekmiyordu.