Turktelekom(Adsl)'in superonline (fiber)'den daha iyi ping vermesi

muhammesanlier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
turktelekom (adsl) bırakıp superonline (fiber) baglattım pingim 2 katından fazla artış oldu
internet saglayıcı firmalar 100 ping degerine kadar normal karsıladıkları için işlem yapmıyor
fiber'in adsl'den kötü ping getirmesine ben şaşkınım siz ne diyorsunuz.

önerilerinizi bekliyorum.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Pingin adsl yada fiberle alakası yok sunucuya olan uzaklıkla alakalı bir durum bende süperonline kullanıyorum pingim speed test'te pingim 2 ile 5 ms arasında çıkıyor 5'in üzerine hiç çıkmadı..

muhammesanlier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pingin adsl yada fiberle alakası yok sunucuya olan uzaklıkla alakalı bir durum bende süperonline kullanıyorum pingim speed test'te pingim 2 ile 5 ms arasında çıkıyor 5'in üzerine hiç çıkmadı..
herkezın aagzında sunucuya olan uzaklık lafı var yav açın su konuyu bırazda cözüm bulalım

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Sunucu kullanıcının verilere online olarak ulaşabilmesini sağlayan bu verileri onların kullanımına sunan sistemlerdir örnek verecek olursak oyun oynuyorsun oyunun sucusu Türkiye'de ise daha düşük bir ping okur avrupa ise daha yüksek ping olur bu uzaklık arttıkça pingde yükselir..

muhammesanlier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sunucu kullanıcının verilere online olarak ulaşabilmesini sağlayan bu verileri onların kullanımına sunan sistemlerdir örnek verecek olursak oyun oynuyorsun oyunun sucusu Türkiye'de ise daha düşük bir ping okur avrupa ise daha yüksek ping olur bu uzaklık arttıkça pingde yükselir..
cs 1.6 turk sunucusunda aldım bu degeri adam arkadaslar gördügün gibi iyi ping alıyor

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Oyundaki Ping ile speedtest’teki Ping tabi farklı çıkar. Speedtest sana en yakın server ile Ping testi yaparken oyundaki Ping değerin oyunun bağlı bulunduğu serverlerin (hangi ülkedeyse artık) doğal olarak daha uzaktaki serverin değeridir.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
TTNet gibi olmasını bekleme, ttnetin altyapısında olan bir firma için.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
TTnet'in internet alt yapısından hizmet alıp, aldığı hizmeti yeni çekmiş olduğu fiber kablolar ile son kullanıcılara pazarlayan şirket demek istedim.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Senin bahsettiğin olay çok eskidendi..

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Haklısınız. Hayatınızda büyük değişikliğe sebep olacaksa işin ehli (özellikle kurumsal satış temsilcisi) bir çalışanlarına sorabilirsiniz, isterseniz.
@Logithx