Turkcell Superonline yüksek ping

Bu konuyu okuyanlar

muhammesanlier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kullandıgım İntenet Saglayıcı Firmam ve Kampanyam = (Turkcell Superonline - 24 Mbps Fibermax)

Sikayetim = Fiberde olması gereken 1-7 Aralıgında ping degerinde degişkenlik göstermesi gereken ping degerim yüksek
_____________________________________________________________________________________________________

(ARADIGIM CÖZÜM YOLLARINDA BAGZILARI)

1. Ölcüm yaptıgım Bilgisayardan kaynaklı olabılır varsayımıyla Baska bilgisayardan ölcüm yapma (negatif)

2. Müşteri temsilcisini aramak = 100 ping degerine kadar normal karsılayıp yapabılecekler bırseyın olmadıklarını soyledi. (negatif)

3. Modem + bınama bagladıkları porttan bana kadar gelen fıber kablonun degistirilmesi. (negatif)

4. Dns degistirme (negatif)

5. Cmd Kodları kullanmak (negatif)
_____________________________________________________________________________________________________

(SORUNU COZMEYE CALISIRKEN TECRUBE EDINDIGIM EK BILGILER)

Binada Turkcell fiber kullanan insanların ping degerlerini ölçmek (3 kisinin ölcümünü yaptım benımle aynı sonucu aldı)

Turk Telekom Adsl(Bakıralt yapı) hizmeti alanlarınkini ölçtüm (10 ping)' in altında degerler aldım

Binaya Fiber internet 2016 yılında gelmiş.

Si̇zce superonli̇neni̇n alt yapisinin yetersiz oldugunu dusunup boyun egip kullanmaya devammi etmeliyim

Yoksa bana cozum ve onerileriniz varmi ?