Türknet'e geçtim modemim Vdsl destekliyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

furkanadali5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar başvuru yaptım bu gün modeminiz vdsl destekliyor mu dedi evet dedim Asus DSL-N10 11N Adsl yazıyor ne yapmam lazım nasıl yenisini alma imkanım pek yok. Yardım lütfen

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
VDSL yi napacaksın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ADSL daha hızlı.

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Pardon VDSL hızlıymış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış söylemişim kusura bakma.

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
genellikle ADSL kurulu gelir sizin VDSL yi kurmanız lazım.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
genellikle ADSL kurulu gelir sizin VDSL yi kurmanız lazım.
Bilmediğiniz konuyla ilgili konuşmanız karşı tarafı yanlış yönlendirebilir ve öylede olmuş VDSL, ADSL sürücü gibi kurulan birşey değil donanımdır.

Modeminiz VDSL destekli değil VDSL modem almak zorundasınız.

furkanadali5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilmediğiniz konuyla ilgili konuşmanız karşı tarafı yanlış yönlendirebilir ve öylede olmuş VDSL, ADSL sürücü gibi kurulan birşey değil donanımdır.

Modeminiz VDSL destekli değil VDSL modem almak zorundasınız.
Anladım bir tavsiyeniz varmı?

furkanadali5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam taahhütsüz olduğu için ben de düşünüyorum, bu süreci ve ne kadar sürede evinize gelip bağladıklarını falan bu konuda yazar mısınız? Takipteyim.
Ben müşteri hizmetlerinden başvuruyu yaptım bu gün mail gönderdiler pdf dosyası onları imzalayıp göndereceğim 2 ila 6 iş günü içinde bağlayacağız dediler bakalım modem kısmı sorun ya

fatihmra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
aradan 10 gün geçmiş ama yazayim. adsl modem bilgiğim kadarıyla olur ama max 16mbps alırsın altyapın daha fazlasını desteklemiyorsa kullan onu bir şey olmaz ama alt yapın 24-35 mbps falan destekliyorsa vdsl modem alman gerekli hız için sana kalmış bir durum bu hız için yeni vdsl destekli modem şart
en uygun bunu buldum internette
Tp-Link Td-W9960 300Mbps Wireless N Vdsl/Adsl Modem Router

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
adsl+ modem ile 24 mbits hızında internet kullanmak mümkündür daha yüksek hızlar için vdsl modem gerekir. İkinci el fiyatları 70-100 TL arası idi ama sıfırları biraz daha pahalı tabi...

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ben müşteri hizmetlerinden başvuruyu yaptım bu gün mail gönderdiler pdf dosyası onları imzalayıp göndereceğim 2 ila 6 iş günü içinde bağlayacağız dediler bakalım modem kısmı sorun ya
İnternetiniz ne durumda? Bağladılar mı?

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Bende geçtim türknete fakat bina içi kablolamayla ilgili sıkıntı varmış bizde gittik kabloyu aldık bugün gelip halledicekler. Sizde durumlar nasıl kuruldu mu? Kurulduysa memnun musunuz?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bende geçtim türknete fakat bina içi kablolamayla ilgili sıkıntı varmış bizde gittik kabloyu aldık bugün gelip halledicekler. Sizde durumlar nasıl kuruldu mu? Kurulduysa memnun musunuz?
Ben de bağlatma aşamasındayım ama anlamadığım bir durum var. Perşembe günü bağlatmak için başvurdum ve sözleşme için evime kurye ile ulaştırılmasını talep ettim. Cuma günü beni aradılar ve ekip geldi. Zaten evimde kablo vardı geçmişte kullanıp iptal ettirdiğim için, yine o kabloyu kullandılar ve ucuna modeme girecek kabloyu eklediler sadece. Sinyal kontrolünü yaptılar ve gittiler. Cumartesi günü modemim geldi ve ben kurulumunu yaptım. Şu an modemimde yanması gereken tüm ışıklarım yanıyor ama internet yok tabii. Sözleşme bugün yarın gelecek. Sözleşme onlara ulaştıktan sonra internetim direk açılır mı acaba? Yoksa tekrardan bir ekip gelecek mi? Gelecekse neden gelecek onu bilmiyorum, sorduğumda da net yanıt alamıyorum. Siz ne dersiniz?

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Ben de bağlatma aşamasındayım ama anlamadığım bir durum var. Perşembe günü bağlatmak için başvurdum ve sözleşme için evime kurye ile ulaştırılmasını talep ettim. Cuma günü beni aradılar ve ekip geldi. Zaten evimde kablo vardı geçmişte kullanıp iptal ettirdiğim için, yine o kabloyu kullandılar ve ucuna modeme girecek kabloyu eklediler sadece. Sinyal kontrolünü yaptılar ve gittiler. Cumartesi günü modemim geldi ve ben kurulumunu yaptım. Şu an modemimde yanması gereken tüm ışıklarım yanıyor ama internet yok tabii. Sözleşme bugün yarın gelecek. Sözleşme onlara ulaştıktan sonra internetim direk açılır mı acaba? Yoksa tekrardan bir ekip gelecek mi? Gelecekse neden gelecek onu bilmiyorum, sorduğumda da net yanıt alamıyorum. Siz ne dersiniz?
Abonelik sözleşmesi mi?

Son mesajlar