Yardım Türknet Nakil Sonrası Bağlantılar Ve Modem Kurulumu Tamamlandı Ancak Dsl Ve Internet Işığı Hala Yanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

siryessir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, yaklaşık 1 hafta önce yeni bir adrese taşındım ve mevcut türknet aboneliğimi nakil etme talebinde bulundum. Beni arayıp sizin birşey yapmanıza gerek yok, kurulum ekipleri şu şu günde gelicekler ve kurulumu yapacaklar dediler. Zaten 1 haftadır bekliyorum ve kurulumu hala ileri bir tarihe alıyorlar. Online işlemler>Teknik Bilgiler bölümünde, Durum: Offline, Fiziksel Durum(VAE): Kapalı yazıyordu. Arıza destek kaydı açtım ve 1 saat içerisinde Türk Telekom saha ekipleri geldiler ve binanın ankastresinde, sinyal testi yaptılar ve almadığını farkettiler sonra, benim kablomu ve ucunda asılı olan Türk Telekom kağıdını kestiler bişeyler yaptılar ve 5dk sonra Online İşlemler>Teknik Bilgiler bölümünde Fiziksel Durum(VAE): Aktife döndü, ve download, upload hızları belli oldu. Ayrıca modem buluşuma kısmıda buluşuyora döndü ancak durum hala offline olarak gözüküyor. Düşündüm ki herhalde sadece modem kurulumu ve ayarları kaldı. Kullandığım modem (zyxel vmg3312-b10b) vdsl2 destekliyor ve bildiğim kadarıyla adslde de çalışıyor. Bir adet dsl kablosunu duvardaki telefon hattına taktım ve diğer ucunu modem in dsl girişine taktım. Güç kablosunu ve bilgisayara giden ethernet kablosunu da bağladım ancak dsl ve internet ışığı hiç gelmedi. Modem arayüzüne girip kullanıcı adı ve şifre ayarlarını yaptım olmadı fabrika ayarlarına sıfırlayıp yine denedim olmadı. Kullanıcı adı ve şifreyi yanlış yazmadığımı defalarca kontrol ettim yani o kısımda sıkıntı yok. Sonra evimde bir adet vdsl splitter buldum ve onunla denedim. Bir ucu telefon hattına diğer dsl ucuda modeme taktım ancak yine gelmedi. Sorun kablolardamı yokse modemde mi diye düşünürken bütün kabloları çıkardım ve sadece ev telefonunu taktım hafif bir ses dışında hiç bir şey gelmedi ve çalışmadı aynı şekilde splitter kullanarakta ev telefonunu denedim yine birşey değişmedi. Buda geriye tek bir ihtimal bırakıyor. Duvarlardan geçen telefon hattı ile bina ankastresi arasındaki kablolarda sıkıntı var yada birşeyler yerine takılmamış. Pek anlamadığım için karışmadım. Türknet'i mi beklesem yoksa elektrikçimi çağırsam karar veremedim. Oturduğum daire 6. ve en üst katta oyüzden elektrikçi dışardan kablo çekerse baya masraf çıkar diye çağırmadım. Sizce ne yapmalıyım, yardımlarınız için teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dosyaları ekleyemedim bende google drivea attım buyrun resimler

Son düzenleme:

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Biz bağladıktan sonra türkneti aradık interneti açmanız gerektiğini söylüyorsunuz açıyorlar.

siryessir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biz bağladıktan sonra türkneti aradık interneti açmanız gerektiğini söylüyorsunuz açıyorlar.
Bilmiyorum. Zaten aradık ve bize modem kurulumunu yaptınız mı dedi, bizde yapılabilecek herşeyi yaptığımızı söyledik. Adam hmm ozaman mecbur kurulum ekibini bekleyin, onlar halleder dedi. Ayrıca daha önce söylediğim gibi Türk Telekom ekipleri bugün gelip sinyali verdiler. Yukarıdaki teknil bilgiler resminde görüldüğü gibi sinyal ankastreye kadar geliyor ama daireye ulaşmıyor. Diğer odalarda bulunan telefon hattı girişlerini de denedim. Hiçbiri çalışmıyor. Binada aktif olarak 1 Türknet ve 6 superonline kullanan daire var yani bina tesisatı sorunsuz. Herhalde bi yerlerde dairemize giden bazı fişler takılmamış, ama anlamadığımdan karışamıyorum.