Türkiye'nin sorunu defansta!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
2052_B_DelBosque003.jpg

"Türkiye'nin sorunu..."

İspanya Milli Takımı'nın teknik direktörü Vicente Del Bosque, Türkiye'nin çok iyi bir takım olmasına rağmen, sorununun defansta olduğunu söyledi.

İspanya'nın başkenti Madrid'te futbol dünyasının önemli kişileri ve gazeteciler ile birlikte bu sabah organize edilen bir kahvaltıda konuşan Del Bosque, 2010 Dünya Kupası elemeleri 5. Grup'ta geçtiğimiz mart sonu ve nisan başında Türkiye ile oynadıkları maçları hatırlatarak, ''İspanyol basınında bazılarının yazdığı gibi çok kötü oynadığımızı düşünmüyorum. Sahada iyi mücadele verdik. Biz bu zamana kadar sergilediğimiz oyun stilini değiştirmeden kazanmaya devam etmeliyiz. Türkiye ise çok iyi bir takım, sorunu defansta'' dedi.

Del Bosque, İspanya Milli Takımı'nı Avrupa Şampiyonu yaptıktan sonra Fenerbahçe'nin başına geçen teknik direktör Luis Aragones'in ''İspanya'dan kötü ayrıldığı'' görüşüne katılmadığını belirterek, ''Aragones sadece İspanya'nın değil, tüm dünyanın takdirini almış bir futbol adamı. UEFA'nın düzenlediği teknik direktörler toplantısında da İspanya Milli Takımı ile yaptığı işlerden dolayı herkesin takdirini aldı'' şeklinde konuştu.

İspanya Milli Takımı'nda Aragones'in oluşturduğu kadroyu ve temel sistemi korumaya çalıştıklarını kaydeden Del Bosque, ''Umarım grup uyumu hep böyle devam eder. Avrupa Kupası'nı kazanan Danimarka veya Yunanistan gibi takımlar da oldu ama daha sonra unutuldular. Biz stilimizi koruyup, projelerimize devam etmek istiyoruz'' açıklamasında bulundu.

Del Bosque, yazın oynanacak FIFA Konfederasyon Kupası'nda hedeflerinin final olduğunu çünkü, iyi giden bir takımı frenlemek istemediklerini ifade etti. İspanyol teknik adam, Beşiktaş'ta görev yaptığı dönemle ilgili olarak yöneltilen bir soruya da, ''Mükemmel bir 8 ay yaşadık. Olağanüstü güzel bir ülke ve şehirde yaşadım. Futbol olarak da iyi bir tecrübe kazandım. Milli maç için İstanbul'a gittiğimde de anladım ki, iyi bir anı bırakmışız'' değerlendirmesini yaptı.

58 yaşındaki Del Bosque, İspanya Milli Takımı teknik direktörlüğünü kariyerinin son dönemi olarak açıklarken, ''Ne zaman olur bilinmez ama milli takımdan ayrıldıktan sonra bir daha teknik direktörlük yapmayacağım. Bu kararım kesin'' dedi. Del Bosque, ''Aragones, Avrupa Şampiyonası'nı kazanırsa Santiago yürüyüşü yapma sözü vermişti. Siz, Dünya Kupası'nı kazanırsanız ne söz veriyorsunuz?'' sorusuna, ''Hiçbir şey! Dünya Kupası'nı kazanırsam rahat bir şekilde eve gideceğim'' cevabını verdi.

Bu arada İspanya'da şu anda futbol haberlerinin 1. maddesi olan, Real Madridli Pepe'nin Getafeli Casquero'ya attığı tekmelerle ilgili yöneltilen bir soruya karşılık da Del Bosque, her futbolcunun kariyerinde bu tip kötü bir anının olabileceğini belirterek, geçmişte herkesin örnek futbolcu olarak gösterdiği Zidane'ın da 2006 Dünya Kupası'nda İtalyan Materazzi'ye kafa attığını hatırlattı.

KAYNAK

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Sağol hoca biz bilmiyoduk iyiki söyledin.