Türkiye'nin En Güzel Dayak Yenilebilecek 10 Yöresi

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
dayakmekan.jpg

Cennet yurdun her köşesinde, günün her saati sebepli sebepsiz dayak yemek mümkünken, bazı yörelerimiz var ki nüans farkıyla da olsa diğerlerinden bir adım öne çıkıyor, müdavimlerine "dayağı esas orada yiyeceksin" dedirtiyor. Gün gelir lazım olur diye, o yöreleri sizin için derledik:

1. Çinçin Bağları, Ankara:
"Ne tuhaf isimli mahalle, nereden geliyor acaba adı?" merakınız, yiyeceğiniz temiz bir sopanın ardından günlerce kulaklarınızdan gitmeyecek olan "çin çin" sesleriyle giderilecek. Başkent'in en güzel dayak mekanı...

2. Erzurum:
Özellikle Ramazan aylarında iddialı olan Erzurum, iftar olmadan önce elinizde bir top dondurmayla ana caddeye çıkmanız halinde daha dondurmanız erimeden hastanelik olmanızı garanti ederken, hızlı servisiyle de göz dolduruyor...

3. Tarlabaşı, İstanbul:
Mahalleye girdiğiniz andan itibaren gözünüzün içine içine bakan onlarca kişi az sonra olacaklar hakkında az çok fikir vermeye başlıyor. Her an gelebilecek bir "Çıkar ulan o elini cebinden" sözü ile de şölen başlıyor…

4. Yedibaldıran Köyü, Bursa:
Organik dayağın Türkiye'deki en iyi adresi. Hakiki köy dedelerinin ellerinden çıkma tamamen doğal kızılcık sopalarıyla dayağınızı katkısız yemeniz için ideal…

5. Tokat:
Tam olarak o ilde neler oluyor bilmemekle birlikte şehrin ismi değişmediği müddetçe gidilmemesi daha uygun gibi…

6. Trabzon:
Her an sürpriz dayaklara gebe olan şehir, zaman zaman "Şu an acaba hangi sebepten dayak yiyiyorum?" sorusunu sormanıza neden olacak. Hamsili baklavasından hamsi çorbasına dek meşhur balığını her alanda kullanan Trabzon, hamsili dayağıyla da övgüyü hak ediyor …

7. Bağcılar, İstanbul:
İstanbul'un en kozmopolit semtlerinden Bağcılar'ın bu özelliği dayağına da yansımış durumda. Bir döner tekme ile başlayan dayağınız, bir anda Osmanlı tokadına da dönebilir, bir high punch ile de bitebilir... Sürprizlerden hoşlananlar için...

8. Adana Adliyesi, Adana:
Dayak nedeniyle açılan davaların önemli bir bölümünün koridorlarda yine dayakla çözülmeye çalışıldığı adliyede, Adanalı olsun olmasın herkes gidip gönül rahatlığıyla sopasını yiyebilir…

9. Batman:
Her 25 Kasım'da Kadına Karşı Şiddete Son Günü'nün "Nasıl yaaa son günümüymüş bugün? aman kaçırmayalım" coşkusuyla kutlandığı Batman, erkeğe yönelik şiddette de hayli iddialı…

10. İstanbul Trafiği (herhangi bir yer):
Özellikle sabah ve akşam saatlerinde yol verme tartışması ile başlayan bir kavgada, levyelerin de yardımıyla 30 saniye içinde hastanelik olabilecek kadar dayak yeme şansınız var. Konu ile alakası olmayan üçüncü kişilerin de olaya karışması ile dayağınız bir anda gerçek bir şölene dönüşebiliyor...

http://www.zaytung.com/blgdetay.asp?newsid=191661

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Organik dayağın Türkiye'deki en iyi adresi hahaa dayağında organiğimi olurya akşam akşam alemsiniz ya :laugh:

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
5 6 senedir ÇinÇin'de ( Siteler ) İş yeri işletiyoruz Babam'la,bi kere bile dayak yemedik :D

Hocam mantıken çinçinlisin işte. Sen dayağı yiyen tarafta değil atan taraftasın. Hadi itiraf et kaç kişiyi elekten geçirdin ? :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Güzel,zaten bende dayak yedim demedim bazen durduk yere sataşabiliyorlar :D

Haa bir sabah saatlerinde iş yerinden az ilerde ki bakkala gazete almaya gidiyordum,
4 5 kişilik bir grup ellerinde ekmek bıçakları ile dolaşıyorlardı,
Bir arabaya yönelip kapılarını açtılar ve teybi aldılar,
Ben dahil kimse birşey diyemedi.

Ben geçip gittim yanlarından :D

Hocam mantıken çinçinlisin işte. Sen dayağı yiyen tarafta değil atan taraftasın. Hadi itiraf et kaç kişiyi elekten geçirdin ? :)

Valla 25 yaşıma geldim ve ne mahalle,okul ve de iş ortamında kimse ile kavga etmedim : )

Genelde laf ile tartışmalara girdiğim oldu ve de hep ben ezdim :p

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
çinçin'in ünü eskişehire kadar gelmiştir.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Haa bir sabah saatlerinde iş yerinden az ilerde ki bakkala gazete almaya gidiyordum,
4 5 kişilik bir grup ellerinde ekmek bıçakları ile dolaşıyorlardı,
Bir arabaya yönelip kapılarını açtılar ve teybi aldılar,
Ben dahil kimse birşey diyemedi.

Ben geçip gittim yanlarından :D

Kısaca bulaşmaya gerek yok,polis bile uğraşmıyor.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Dayak yemeyi bilmem de Afyon'a gitsem kavga edeceğim çok olur kesin.

Şu 3-4 sene içinde 7-8 tane Afyon' lu tanıdım. Hepsinin huyu,,ü
suyu, tarzı aynı arkadaş.

Asabiler, canı hemen sıkılır, toz kondurmazlar.

Afyonlu arkadaşlar alınmasınlar ama ben böyle gözlemledim.

Black_Trouble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7 numaradayız Bağcılar / İSTANBUL bi kere dursun dedirtecek şekilde

İOS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bağcılar'da yaşıyorum yürüyüş yolunda durup dururken birisi bana saldırdı birden kavgaya tutuştuk Bağcılar Merkez'de herkes dikkatli olsun özellikle Deli Şükrü'ye

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Dinarı unutmuşsun.Her türlü pis iş orada döner.O kadar tekinsizdir ki bir mahallesinde 100 200 kişi kavga eder polisler korkudan kavga bitince girer mahalleye.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Adana'nın sadece adliyesi değil, bazı semtleri var ki, polisler bile girmekten çekiniyor. Sokaklarından geçerken "hazır ol" pozisyonunda yürüyeceksin. Gerçekten çok iğrenç kokuyor sokakları. Tiksindim. :D

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Çinçin Bağları'nın ilk sırada olmasına şaşırmadım :D

bolatbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dünya'da 1 tane,Ankara'da 2 tane,Nedir bu ?

Cevap : ÇinÇin :p

Eskiden baya pis bir yermiş,Şimdi ise TOKİ falan el attı temizleniyor.

maalesef çok doğru, şuan TOKİ Çinçinlileri, Yenimahalle Şentepe'ye taşıdı ve y.mahale'de yaşayanlar ilçeyi terk etmeye başladı, çok ciddiyim. kavgaları kadar hırsızlıkları da meşhur. Yavuz hırsız sözünü Çinçinliler için çıkarılmıştır kesin:) 5,6 kişi gelir dalarlar binaya, binadan biri anca kapıya kadar kovalar, neden? çünkü dışarıda geri kalan ekip ekmek bıçaklarıyla tıraş oluyorlardır:D

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
maalesef çok doğru, şuan TOKİ Çinçinlileri, Yenimahalle Şentepe'ye taşıdı ve y.mahale'de yaşayanlar ilçeyi terk etmeye başladı, çok ciddiyim. kavgaları kadar hırsızlıkları da meşhur. Yavuz hırsız sözünü Çinçinliler için çıkarılmıştır kesin:) 5,6 kişi gelir dalarlar binaya, binadan biri anca kapıya kadar kovalar, neden? çünkü dışarıda geri kalan ekip ekmek bıçaklarıyla tıraş oluyorlardır:D

Bende Yenimahalle'deyim olabiliyor evet.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
5 6 senedir ÇinÇin'de ( Siteler ) İş yeri işletiyoruz Babam'la,bi kere bile dayak yemedik :D

Ama siz çinçinin karşısındasınız sanırım :) Samsun yolunun diğer tarafında olduğunu için dayak yememişsinizdir :D Özcan otogaza yakınsınız sanırım.

Fubiku

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Adana'da Kiremithane, Yavuzlar, Sinanpaşa, Şehit Erkut Akbay, Gül Bahçesi buralara gelirken ailelerinizle vedalaşın gelin... :)

[video=youtube;9wwha2khu6I]http://www.youtube.com/watch?v=9wwha2khu6I[/video]

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Adana'da Kiremithane, Yavuzlar, Sinanpaşa, Şehit Erkut Akbay, Gül Bahçesi buralara gelirken ailelerinizle vedalaşın gelin... :)

[video=youtube;9wwha2khu6I]http://www.youtube.com/watch?v=9wwha2khu6I[/video]

Üstüne diyecek başka birşey bulamıyorum. Adana ancak böyle tanımlanır. :)

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Antalya/ zeytinköy yazmayı unutmuşsun ;)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
tarlabaşını yazmışlar da hacıhüsrev'i yazmamışlar:)

Lisede Kasımpaşada oturan bir arkadaşım vardı. staj için başvuruya gittiği iş yerlerinden ev adresi yüzünden hep reddediliyordu :D

adresi; dolapdere caddesi, hacıhüsrev mahallesi, kurtoğlu yokuşu, fani dünya apartmanı, Kasımpaşa/İstanbul :D:D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Ama siz çinçinin karşısındasınız sanırım :) Samsun yolunun diğer tarafında olduğunu için dayak yememişsinizdir :D Özcan otogaza yakınsınız sanırım.

O dediğin Mobilyacılar sitesi
Biz Demirciler sitesindeyiz.

Dükkanın önünden,
ÇinÇin Dolmuşları geçiyor hatta :D

UL.n şansa bak ya,
Biz de 2 sene oldu Keçiörenden Yenimahalleye taşındık.
Ve de o kadar itici bir Semt ki.

Keçiören Sanayoryum Cad. Gözünü seveyim ://

Son mesajlar