Türkiye'de Yaşamak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

kmurat

Dekan
Sen işi bilmeden sallayanlara bakma, atla gel. Varsa buralarda bir tanıdığın, sana yardımcı olur. Mart, Nisan gibi Turistik bölgeleri bir araştır. Ülkemizde en çok ağırladığımız Turistler Rusya ve Almanyadan geliyor. Rusça bilen elemana yazın ihtiyaç çok. Ama kışın ne olur bilemem. Orasını da daha önce gelen arkadaşlarından öğrenirsin.
 

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Ekonomi olarak kötü ve kötüleşiyor dolar 5 tl iken ülke gitti derken bir de 6 tl oldu yabancı dil bilsek 1 dk durur muyuz ki burada???
 
Kardesim aynen Turkiye guzel ya bunlar neden kotuluyorlar
Çalışan hakkı denen bişi yok resmen öncelikle yıllarca çalışsan bile en ufak şeyde atılabiliyorsun.Bir yerlere gelmek için hep bir tanıdığın olmalı adam kayırma çok fazla.Devlet memuru olman için de durum çok farklı değil.Para toplamak istesen enflasyon yüzünden tl sürekli değer kaybettiği için para toplayamazsın.Çalışma şartları ağır oluyor genelde öyle ki bazen kendine bile zaman ayıramıyorsun buna karşılık aldığın para da tatmin etmiyor.Her sene asgari ücret artarken alım gücü düşüyor çünkü herşeye zam geliyor sürekli yeni vergiler ekleniyor.Mesela biz eskiden ucuz diye daha çok et yerine tavuk balık alırdık ancak şimdi hepsi pahalı oldu.İlaçlara eskiden para ödemezdik şimdi ödüyoruz suriyeliler sağolsun onlara bedava ama.Evet ülkemizin güzel yerleri var ama çalışmaktan zaman kalırsa gezersin kalsa bile cebinde para olmalı yoksa anlamı yok.Yıllarca çalışıyorsun emekli oluyorsun verdikleri emeklilik maaşı geçimini zor sağlıyor bırak gezmeyi.Hastaneye bile gidemiyorsun ben ne zaman gitsem sıra yok diyorlar randevu alacağın zaman da istediğin tarihini denk getirmek zor oluyor sonra uğraş dur.Ülkede bir araba alınca bir tane de devlete alıyorsun zira telefon da öyle oldu.İşkur diye güya iş bulma kurumu var alıyorlar belli süre sonra çıkarıyorlar amaç ne işte biz bu kadar kişiyi işe aldık diyecekler.İşin yokken birçok ülkede işsizlik maaşı varken bizde yok olsa bile bazı saçma şartlara bağlı.Burda hayat suriyelilere güzel çok güzel ayrıcalıkları var eğer sende suriyeli olsaydın gel derdim ama değilsin.Daha neler neler eklenir de ilk aklıma gelenler bunlar yine de gel tabi ne demişler bir musibet bin nasihatten iyidir.
 
Üst
stat counter