Haber Türkiye'de Ev Fiyatları %189 Arttı!

Bu konuyu okuyanlar

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Küresel konut fiyat endeksini gösteren tabloda Türkiye’de ev fiyatları %189 arttığı görülüyor.
Türkiye'ye yaklaşabilen dünyada başka bir ülke yok.

Sizce bu artışın sebebi sadece enflasyon mu yoksa işin içinde fırsatçılık da var mı?

Resim

Ev almak bu kadar zor olmamalı...

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Türkiye'ye yaklaşabilen dünyada başka bir ülke yok.
Dünyada yine birinci olmuşuz be :D Fırsatçılık ve enflasyon ikiside büyük bir etken. Devlet halkı;halk ta kendini tokatlama mücadelesinde. Tabi devlet+halk halka zarar verince iyice cıvkı çıkıyor. Bizim ülkede kim kimi ... karında diye düşünüyor :D

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Gerçekten çok üzücü bir durum, ne zaman düzeleceğiz..?

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Gerçekten çok üzücü bir durum, ne zaman düzeleceğiz..?
Şöyle söyleyeyim iktidar,muhalefet,halk,üretim,iç politika,eğitim ve daha birçoğu ülkemizde kötü ki ülkeyi iyi yapan da bunlar değil mi zaten :D Önce halkın adam gibi bir halk olması lazım sonrasında bizi yönetecek kişiler iyi olmalı. Halkı nasıl değiştiririz eğitim ile,eğitim kime bağlı mebe bu kimin işi devleti yönetenlerin eee devlet kötü yöntemler izliyor yöntemi nasıl değiştiririz halk ile;Halk eğitimsizdi zaten -Eğitimden kastım düşünmeyi bilmek bizim halk düşünmeyi bilmiyor her görüşü savunan dümdüz düşünmeden savunuyor- o zaman eğitim sistemini değiştirmek için yönetimi düzgünleştirmemiz lazım yönetimin düzgünleşmesi için halkın eğitiminin iyi olması lazım bu da döngüye giriyor işte :D Yazı biraz karmaşık oldu noktalama işaretlerinin önemi... Biri çıkıp bu döngüyü kırmalı.

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,747
Geçenlerde profil mesajlarıma yazmıştım 15Bin'e oturuyorum diye. 2ay oldu, şuan 17Bin'e oturuyoruz. Sanırım evi altın kapladılar da haberim yok.

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Geçenlerde profil mesajlarıma yazmıştım 15Bin'e oturuyorum diye. 2ay oldu, şuan 17Bin'e oturuyoruz. Sanırım evi altın kapladılar da haberim yok.
Yakında ev kiralarına en fazla %25 artış yapılmasını sağlayan yasa da kalkacak. Vay halimize...

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Bu devirde kirada oturmak zor ev almak çok zor. Miras kalanlar şanslı.

Reaksiyon puanı
39
Tuzla'da 2.500'e oturuyorum. Bu fiyata oturan bir biz kaldık galiba. Komşum 7 bin ödüyor.
Bende Ankara Keçiörende 2.500 tl ye sitede oturuyorum eski kiracı oldugum için tam zamını yapamadı. ev sahibimle iyi geçinmekten başka şansım yok eğer çıkartırsa kiralar 7bin den başlıyor dediğin gibi :/

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Bende Ankara Keçiörende 2.500 tl ye sitede oturuyorum eski kiracı oldugum için tam zamını yapamadı. ev sahibimle iyi geçinmekten başka şansım yok eğer çıkartırsa kiralar 7bin den başlıyor dediğin gibi :/
Asgari ücret kadar kiramı olur? Allah yardımcınız olsun.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,539
7 bin gerçekten çok fazla. Benim oturduğum site de site sayılmaz TOKI sitesi. Ev sahibimiz kötü anlaşmaya çalışıyoruz bir şekilde biz de. Sonumuz hayrolsun, barınma bile lüks oldu.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Türkiyede ev fiyatları dolar bazında da astronomik şekilde arttı. Yani sadece tl nin değer kaybıyla alakalı değil. Son 1 yılda atıyorum tl dolar karşısında yüzde 40 değer kaybettiyse ev fiyatları yüzde 200 arttı. Burda ben düpedüz fırsatçılık ve açgözlülük görüyorum.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Önceden asgari ücretli maaşının yarısı ile ev kirasını ödeyebilirken, şimdi maaşının tamamı yetmiyor. Hâlbuki şu anda dolar bazında en yüksek asgari ücret veriliyor. Bu ne iştir?

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Çok şükür kirada yaşamıyorum. İsyan çıkar maaşını eve yatıran ne yesin?

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Türkiyede ev fiyatları dolar bazında da astronomik şekilde arttı. Yani sadece tl nin değer kaybıyla alakalı değil. Son 1 yılda atıyorum tl dolar karşısında yüzde 40 değer kaybettiyse ev fiyatları yüzde 200 arttı. Burda ben düpedüz fırsatçılık ve açgözlülük görüyorum.
Kesinlikle katılıyorum.

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
az arttı. ben hala satmak için kredilerin düşmesini bekliyorum. kredi düşse en az %30-35 daha prim yaparım.

Son mesajlar