Haber Türkiye - Yunanistan

Bu konuyu okuyanlar

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
zaten bağımsız ülkeyiz nato bağımlı yapmıyor niye nato var?
Görünürde yapmıyor azıcık mantıklı bakalım. Bir savaş olsa birşey olsa emin ol ilk bizden asker isterler. Hiçbir avrupalı beyaz hristiyan ırk kolay kolay önce kendi askerini sokmaz zayıfları iterler öne. Rusya ukrayna savaşı en güzel örneği rusların çeçenleri sürmesi mesela ? Herşey öyle toz pembe olmuyor natoya girdim hayatım kurtuldu diye birşey yok.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Ben zaten hepsini biliyorum ben 30 yaşımdayım.2010'dan beri oy kullanma hakkım var.
Yaşıtız hocam problem yok bende 31im
Kritik noktam 2014 yılında tam anlamıyla AK partili oldum.Öncesini sevmiyordum sonrasında benim istediğim yönetime geldiler.

Benim istediğim Amerika ve fetoye düşman bir hükmetti ve oldu.Oluncada tam ak partili oldum.
Şu yukarda ki cümle içinde ben sana ne diyeyim ki kocaman adamsın benim kadar. Benim için onlar bir madalyonun iki tarafı gibi akp-fetö bu kadar diyeceğim sadece.
Benim işim araştırmak zaten günüm onunla geçiyor araştırmadan asla ayakta duramam.
Mesaj otomatik birleştirildi:
???

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Yaşıtız hocam problem yok bende 31im

Şu yukarda ki cümle içinde ben sana ne diyeyim ki kocaman adamsın benim kadar. Benim için onlar bir madalyonun iki tarafı gibi akp-fetö bu kadar diyeceğim sadece.

???
Benim için öyle değil ben chp'ye Baykal zamanında oy verdim 1 kere.Baykal gitti benim için bitti.Baykal sertti boyun eğmiyordu.

Sonra mhp'ye verdim ta ki AKP fetö ile kapışana Tayyip erdoğan kanald'de bir soruya şu cevabı verdi : Amerika Suriyede PYD devletini kurabilir ama bizimle topyekun savaşirsa dedi.Eger abd orada bir devletcik kurmaya kalkarsa bizde bu silahlara hangar beklesin diye hayrına bakmıyoruz.Biz müdahalemizi yaparız dedi.

Bende dedim ki sen o müdahaleyi yap ömrüm boyu sendenim dedim.Şuan partinin içindeyim.Ben aşırı sağcı Amerikan karşıtı birisiyim.CHP'de Baykal aşırı amerikan karşıtı olduğu için ona oy verdim!

Hatta ben yakınlarıma 20 sene sonra 50 yaşıma gelirsem biz bu ülkeyi yöneten taraf olursak 2040'lı yıllarda Amerika - Türkiye savaşı olacak diyorum !

Benim iktisad okudum ekonomistim 6 yıl 4 yıl + 2 yüksek lisans ile yurt dışında ingilterede lisans yaptım.Şuan müeahhitim Babamdan kalma bir mobilya fabrikam var birde inşaat işleri kendi işlerimi yapıyorum.

Ekonomiyi çok seviyorum sayılarla ilgilenmek güzel ancak ABD diyince gözlerimden alev çıkıyor!

ABD yunanistana üstler kurdu hem rusyayı hemde türkiyeyi baypas etmek için türkiye yunanistan savaşı olunca ABD bizimle direk bir savaşa girmez.Zaten Yunanistanı gözden çıkardılar.Orası ABD'nin uç karakolu oldu.ABD burada bir denge istiyor olmazsada türkiyeyi dediğim gibi yunanistan ile baypas edecek veya gücünü örseleyecek.

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
nato'dan çıkınca iyi olucağını sananlar kore savaşında şehit olanlara nasıl anlayıcaksınız ?
İkisi bambaşka şeyler o durum o zaman için geçerliydi. Soğuk savaş döneminde önlem almak gibi birşeydi. O zamanda askerlerimiz kullanıldı senin içine siniyorsa piyon olmak hiçbir şey demiyorum. Türkiye'nin şu anki durumu zaten içler acısı ama çok güçlü olsaydı eğer o zaman natoydu şuydu buydu hiç bir anlamı olmazdı. Atatürk'ün ayağına krallar elçiler eğilerek geliyorlardı. Churchill bile başarısız oldu. Ama anlayana tabi herşey.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
images (4).jpeg