Haber Türkiye - Yunanistan

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Son dönemde oldukça gerilen türkiye - yunanistan ilişkilerinde tansiyon her geçen gün yükseliyor.Yunanistan türkiye sınırına Meriç kıyısına yıllardır kazdığı 135 km'lik hendeğe son dönemde hız verdi.Hendeğin arkasına türk tanklarının geçişini önlemek için tanksavar füzelerinin yerleştirileceği ifade ediliyor.

İlker Başbuğ : General gözüyle bakarsak tükiyenin ;

Tank 3645
Zırhlı araç 11.366
Motorlu silahlar 4.500
Çekili topçular 2.289
Çoklu roketatarlar 4.950
S400 sayısı bir sır olarak saklanıyor.
Koral sistemi sayısı sır olarak saklanıyor.
Türkiyede vakum bombası var zaten paristeki kimyasal silah anlaşmasını türkiye imzalamadı.Elindeki vakum bombası sayısını bildirmedi diyor.
Füze sayısını saklıyor.

Hava kuvvetleri

Toplam uçaklar 1300 (siha ve ihalar ve tfx gibi devam eden projeler hariç)

F-16 A blok bombardıman uçağı 241
F4 fantom bombardıman uçağı 49
Nakliye uçağı 65
Saldırı helikopteri 445
Personel taşıyıcı helikopter 256
Eğitim uçağı 244

Deniz donanması 194

Uçak gemisi 1 (yarı uçak gemisi çok amaçlı amfibi L400)

Fırkateyn 21
Korvet 10
Deniz altı 13
Sahil güvenlik 72
Karakol gemisi 64
Mayın tarama gemisi 13

Dünya sıralamasında 13

Bu tsk tahminleridir devlet işinde gizli saklı olabilir belkide TFX üretildi yunan şımaracak tuzak kuralım diye açıklamıyor olabilirler dedi.

Türkiyede 1.195 adet iha ve siha var.

Yunan ordusu

Tank 1622
Zırhlı araç 6.250
Motorlu silah 1000
Çekili toplar 1.250
Roket atar 1.100

Hava unsurları 625
F16 A 207
Rafaele 16
Saldırı helikopteri 85
Nakliye uçağı 50
Personel taşıyıcı 175
Eğitim uçağı 100

Donanma 150

Fırkateyn 13
Korvet yok
Uçak gemisi yok
Denizaltı 10
Sahil güvenlik 66
Mayın gemisi 11
Karakol gemisi 50

Dünyada 33 sırada

Dedi.

Şimdi tükiye yunanistan savaşını birileri istiyor.Rusyayi ukraynada batırdılar bizi de yunanistan da batıracaklar.

İlker Başbuğ türkiyenin gücünü örselemek için yunanistanı savaşa hazırlıyorlar ama yunan generallere bir kötü haberim var kazdığınız hendek için boşa uğraştınız bizim helikopterlerimiz tankları taşıyor dedi.?

Olası bir savaşta türkiye kazan taraf olur ama yüz milyarlarca dolar para harcayarak binler askerimiz şehit düşerek olur.Savaşın kazananı olmaz kaybedeni olur.

Umarım ki komşumuzla gerginliğini bir savaşa dönüşmeden sonlanır.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Ben birşey sormak istiyorum. Bu zamana kadar zaten adalar işgal ediliyordu. Ve silahlandırılıyordu peki neden şimdi önemli oldu ? Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler. ?
Ben konuyu değiştirmeyeceğim çünkü konu seçim değil.Ben burada savaştan bahsediyorum.

Adalar 1960'tan bu yana silahlandırılıyor.
Sadece sorun bu mu ?

Doğalgaz meselesi
Yunanistanın istanbul isteği ve hayali
Egede hava sahasını 10 mil yapma isteği
Egede Deniz sınırını 12 mile çıkarma isteği
Kıbrıs sorunu

Bunu kemal kılıçdaroğlu bile seçime kalmıyor ki yunanistan karşısında biz haklıyız dedi.

Yunanistan ile ezelden beri savaşa kaç kez geldik.Kaçkez de eşiğine geldik.

Yunanistan tüm hükümetlerle sorun yaşıyor.

Sen bana Kıbrısta işgalci dersen sana adalar da işgalcisin derim

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Siyasi olarak sormadım zaten seçim olarak bakma yani. Sadece neden şimdi yıllardır böyle zaten. Onu merak ettim.
Çünkü şuanda hiç olmadığı kadar türkiyeye saldırmaya niyetlendiler.Adalar geçmişte daha az silahlanıyordu türkiye için bir güvenlik riski oluşturmuyordu ama artık silah sayısı fazlalaştıkça tehditten arttı.

Bu türkiye için güvenlik riski oluşturuyor yunanistan artık meis adasına kadar silahlanma istiyor.

Birde iki ülke 1 ağustos 2021 yılında savaşıyordu araya Merkel girdi yoksa 40 savaş gemisi doğu akdenizde buluşmuştu.

Sanırım kötü senaryo olacak bu yaz bir türkiye yunanistan savaşı riski var.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Çünkü şuanda hiç olmadığı kadar türkiyeye saldırmaya niyetlendiler.Adalar geçmişte daha az silahlanıyordu türkiye için bir güvenlik riski oluşturmuyordu ama artık silah sayısı fazlalaştıkça tehditten arttı.

Bu türkiye için güvenlik riski oluşturuyor yunanistan artık meis adasına kadar silahlanma istiyor.

Birde iki ülke 1 ağustos 2021 yılında savaşıyordu araya Merkel girdi yoksa 40 savaş gemisi doğu akdenizde buluşmuştu.

Sanırım kötü senaryo olacak bu yaz bir türkiye yunanistan savaşı riski var.
Artık ülkeler açık açık savaş verebiliyor. Rusya Ukrayna örneği gibi. Eğer savaş çıkarsa kimse kolay kolay yanımızda durmaz. Belki Rusya durabilir o da göstermelik olur. Avrupa desteği Yunanistan verir zaten. Bizim için daha kötü olur.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
nato karşıtları sağcı 50 yaş üstü troller...
Nato sempatizanları da genelde 12-19 yaş arası Suriyeden sınırlarımıza saldırıldığında Türkiye'yi nasıl yalnız bıraktıklarını bilmeyen veletler. NATO'dan türkiyeye çok bir fayda yok, aksine avrupalıları korumaktan başka bir şey yaptığımız yok. Önceden çok büyük etkisi vardı fakat şu an NATO'nun geçmişteki kadar faydası olduğunu söylemek güç.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Nato sempatizanları da genelde 12-19 yaş arası Suriyeden sınırlarımıza saldırıldığında Türkiye'yi nasıl yalnız bıraktıklarını bilmeyen veletler. NATO'dan türkiyeye çok bir fayda yok, aksine avrupalıları korumaktan başka bir şey yaptığımız yok. Önceden çok büyük etkisi vardı fakat şu an NATO'nun geçmişteki kadar faydası olduğunu söylemek güç.
Aslında tarih boyunca avrupalılar hristiyan haçlılar hep birbirini kollamışlardır. Bizdeki koyuları andırıyor biraz ama onlarda daha fazlası var. O yüzden Türkiye'nin natoda olması sadece piyon olduğu anlamına geliyor hepde böyle oldu. Ufak tefek avantajları dışında bir anlamı olmadı zarara bile soktu bizi.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
nato karşıtları sağcı 50 yaş üstü troller...
Sağcı troller mi ?

Türkiye natoya 1952'de üye oldu.

1974'te chp'li ecevit Kıbrısa müdahale etti.
1995'te kardakta meclis yunanistan ile savaş kararı aldı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Artık ülkeler açık açık savaş verebiliyor. Rusya Ukrayna örneği gibi. Eğer savaş çıkarsa kimse kolay kolay yanımızda durmaz. Belki Rusya durabilir o da göstermelik olur. Avrupa desteği Yunanistan verir zaten. Bizim için daha kötü olur.
Rusya açık açık arkamızda durur çünkü rusya abdalın vekaleti ile savaşa giren yunanistanın savaşı kazanmasını asla istemez

Ayrıca geçen rus yetkili avrupaya yunanistan da cezasını keseceğiz dedi.

Adamlar 33 bin 600 asker kaybetmiş ukrayna da avrupaya bilendiler.Bize SU 57 bile hibe ederler.

Sonuç olarak günün sonunda bombalanan taraf yunanistan olur.Bizim için en kötü sonuç insan kaybı ve ekonomi olur.

Yunanistan dan 3 kat daha güçlüyüz ve zaten kimse kimseye 3 kat fazla silah vermez.İkinci Rusya ukrayna savaşı olur

Son düzenleme:

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
20220615_020813.jpg

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,201
Abd bu hamleleri yapmaya mecbur kalmış. Hertürlü Kayıp verseler savaşta kaybetseler bile geri adım atmayacaklar.

Neden? Birisi Dünya Nüfusunu baya bir düşürmek için Fitili çoktan yaktı. Bundan sonrasında her ülkeye savaşma sırası gelicek.
Yoksa tüm dünya ülkelerinde onyıllarca silah depolarını boşuna doldurmuyolar.

Keşke Çin ve Hindistan bir birine girse de Baya bi rahatlasa dünya bu şarlatanlardan.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Neden? Birisi Dünya Nüfusunu baya bir düşürmek için Fitili çoktan yaktı. Bundan sonrasında her ülkeye savaşma sırası gelicek.
Evet..Türkiye kolay lokma o yüzden üzerine oynanıyor bence.. zaten bölünmüş bir millet..

Yarısı laik modern yarısı muhafazakar dinci

Bir yarısı ağzında kuş tutsa CB Yi sineye çekmez öbürleri tükürse Yarabbi Şükür

Ekonomi hat safhada, yolsuzluklar, adaletsizlikler, yalanlar,sahtekarlıklar milletin sinirleri gergin bölünmüşlük var

Yoksa tüm dünya ülkelerinde onyıllarca silah depolarını boşuna doldurmuyolar.
???
Keşke Çin ve Hindistan bir birine girse de Baya bi rahatlasa dünya bu şarlatanlardan.
Çin'de o askeri teknolojik güç ve ekonomik gücü olmayacak şuan çoğu akademisyen söylüyor.. hukukçu Dr Ersan Şen bi canlı yayında itiraf etti zaman veremem ama ABD ve Rusya birleşse o çinle başedemeyecek bunun için endişelenmeli ABD şuan dedi ben bunu öngerebiliyorum dedi..

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Sahibinden cesaret alan küçük foni köpeği olur ya kediye yaklaşmaz ama uzaktan hav hav :))
??

Evet..Türkiye kolay lokma o yüzden üzerine oynanıyor bence.. zaten bölünmüş bir millet..

Yarısı laik modern yarısı muhafazakar dinci

Bir yarısı ağzında kuş tutsa CB Yi sineye çekmez öbürleri tükürse Yarabbi Şükür

Ekonomi hat safhada, yolsuzluklar, adaletsizlikler, yalanlar,sahtekarlıklar milletin sinirleri gergin bölünmüşlük var

???

Çin'de o askeri teknolojik güç ve ekonomik gücü olmayacak şuan çoğu akademisyen söylüyor.. hukukçu Dr Ersan Şen bi canlı yayında itiraf etti zaman veremem ama ABD ve Rusya birleşse o çinle başedemeyecek bunun için endişelenmeli ABD şuan dedi ben bunu öngerebiliyorum dedi..
Türkiye mi kolay lokma sahiden mi ?

ABD türkiyeyi karşısına 70 yıl sonra niye aldı?

Biz bu 70 yılda 11 kez ekonomik kriz yaşadık.45 senedir pkk ile mücadele ediyoruz.1980'de sağ sol kavgası darbe getirdi ülke birbirine girdi.ABD o gün neredeydi ?

ABD 1992'de egede muavenet isimli türk savaş gemisini niye vurdu ?

ABD 1995'de kardakta Türkiye Yunanistan savaşı olmasın diye neden araya girdi ?

ABD 1 ağustos 2021 yılında Türkiye Yunanistan savaşı olmasın diye doğu akdenizde neden araya girdi ?

Sen öyle konuşuyorsun ki ülke bitti de ABD son darbeyi vuracak gibi gösteriyorsun

Aksine İlker Başbuğ diyor ki biz yunan ordusundan 3 kat daha güçlüyüz kendi silahımızı kendimiz %90 üretiyoruz.Silah ihraç ediyoruz sipariş alıyoruz.Daha geçen ay pakistan ordusuna 4 fırkateyn teslim ettik.

Yunanistan piyon ABD TSK'nın gücünü örselemek için yunanistanı hedef tahtasına koydu.Aynı Ukraynayı Rusyanın önüne koyduğu gibi dedi.

Son düzenleme:

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
??

Türkiye mi kolay lokma sahiden mi ?

ABD türkiyeyi karşısına 70 yıl sonra niye aldı?
ABD ile karşı karşıya gelmek öyle yandaş medya ağzı ve şişirme haberlere itibar ile olmaz.. üstlerini kapatıp.. dolar akışını ve ABD menşeli ürün ithalatı durdurup malum mektubu ekranlar önünde veya önünde değil hadi yırtıp atarak olur..
"Gidip kendilerine takdim ettik " diyerek değil.. Mal varlığını açıklarım haa diyince sus pus olup papazı vererek değil ( buda ayrı bir dava ya neyse )
Biz bu 70 yılda 11 kez ekonomik kriz yaşadık.45 senedir pkk ile mücadele ediyoruz.1980'de sağ sol kavgası darbe getirdi ülke birbirine girdi.ABD o gün neredeydi ?
ABD 1992'de egede muavenet isimli türk savaş gemisini niye vurdu ?

ABD 1995'de kardakta Türkiye Yunanistan savaşı olmasın diye neden araya girdi ?

ABD 1 ağustos 2021 yılında Türkiye Yunanistan savaşı olmasın diye doğu akdenizde neden araya girdi ?

Sen öyle konuşuyorsun ki ülke bitti de ABD son darbeyi vuracak gibi gösteriyorsun

Aksine İlker Başbuğ diyor ki biz yunan ordusundan 3 kat daha güçlüyüz kendi silahımızı kendimiz %90 üretiyoruz.Silah ihraç ediyoruz sipariş alıyoruz.Daha geçen ay pakistan ordusuna 4 fırkateyn teslim ettik.

Yunanistan piyon ABD TSK'nın gücünü örselemek için yunanistanı hedef tahtasına koydu.Aynı Ukraynayı Rusyanın önüne koyduğu gibi dedi.
PKK ile mücadele ediyorsun he hocam? HDP kurulurken nasıl bir mücadele içindeydiniz. Peki yer kürdi? peki Osman Öcalan TV ye çıkarken? Peki kandilde masaya oturulurken ? Peki o ABD PKK'ya silah yardımı yaparken ? Cb niz kainat liderinizde ABD ye pandemi de maske yollayıp yaranırken?
Öbür yandan ise

Askeri başarıya bir şey demiyorum şuan ki ihaları sihaları vs çok beğeniyorum gel gör ki hocam çoğu söylediğin şeyler yandaş medya şişirmesi Erdoğan masada biden geliyor o ayağa kalkıyor filan vaaaay ayağına getirtti işte lider yaaa bitti kurtuldu ülke nam şan şöhret üfff tavan

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
ABD ile karşı karşıya gelmek öyle yandaş medya ağzı ve şişirme haberlere itibar ile olmaz.. üstlerini kapatıp.. dolar akışını ve ABD menşeli ürün ithalatı durdurup malum mektubu ekranlar önünde veya önünde değil hadi yırtıp atarak olur..
"Gidip kendilerine takdim ettik " diyerek değil.. Mal varlığını açıklarım haa diyince sus pus olup papazı vererek değil ( buda ayrı bir dava ya neyse )

PKK ile mücadele ediyorsun he hocam? HDP kurulurken nasıl bir mücadele içindeydiniz. Peki yer kürdi? peki Osman Öcalan TV ye çıkarken? Peki kandilde masaya oturulurken ? Peki o ABD PKK'ya silah yardımı yaparken ? Cb niz kainat liderinizde ABD ye pandemi de maske yollayıp yaranırken?
Öbür yandan ise

Askeri başarıya bir şey demiyorum şuan ki ihaları sihaları vs çok beğeniyorum gel gör ki hocam çoğu söylediğin şeyler yandaş medya şişirmesi Erdoğan masada biden geliyor o ayağa kalkıyor filan vaaaay ayağına getirtti işte lider yaaa bitti kurtuldu ülke nam şan şöhret üfff tavan
Ediyorum tabi biz yandaş medya ağzı ile şişirme yapıyorsak (Sana göre) sende amerikadan teksas dan buraya konuşuyorsun!

Sen benim soruma soruyla cevap verip konuyu çevirme ben burada yunanistan türkiyeden bahsediyorum.Başka bir forum açarım oraya pkk ile mücadele derim bunları orada konuşursun

Benim hayatım boyunca en sevmediğim şey bir kişinin sıkışınca konuyu değiştirmesidir ! Bu konu ile ilgili yazacakların varsa konuşalım yoksa konuyu değişitiripte burada birbirimizi kırmayalım güzel kardeşim!

Pkk ile ilgili konu açtım oraya yazalım orada konuşalım buradaki konuyu dağıtmayalım güzel kardeşim

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
NATO'dan çıkmamızı isteyenler var onlar vatan haini yunanların savaş açması için de dua ederler...
Natodan çıkmak hainlik değil. Çıkılması gerekir de. Ama nasıl el kucak açmadan sıfır borçla tam bağımsız olarak çıkılır. Yani ülke güçlendiğinde. Kesinlikle de gereklidir çıkmak bu ülke Avrupalıların kuklası değildir.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Natodan çıkmak hainlik değil. Çıkılması gerekir de. Ama nasıl el kucak açmadan sıfır borçla tam bağımsız olarak çıkılır. Yani ülke güçlendiğinde. Kesinlikle de gereklidir çıkmak bu ülke Avrupalıların kuklası değildir.
???????????????

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Ediyorum tabi biz yandaş medya ağzı ile şişirme yapıyorsak (Sana göre) sende amerikadan teksas dan buraya konuşuyorsun!

Sen benim soruma soruyla cevap verip konuyu çevirme ben burada yunanistan türkiyeden bahsediyorum.Başka bir forum açarım oraya pkk ile mücadele derim bunları orada konuşursun

Benim hayatım boyunca en sevmediğim şey bir kişinin sıkışınca konuyu değiştirmesidir ! Bu konu ile ilgili yazacakların varsa konuşalım yoksa konuyu değişitiripte burada birbirimizi kırmayalım güzel kardeşim!

Pkk ile ilgili konu açtım oraya yazalım orada konuşalım buradaki konuyu dağıtmayalım güzel kardeşim
Güzel kardeşim onlar sana bir ibreten akıl verici düşündürücü mesaj soru değil savunmadan çok sorgulamanı istiyorum konu değiştiremiyorum sen Amerika ya 70 yıldır ilk defa yada sahiden bu hükümet göğüs germiş gibi konuştun bende cevap verdim katıldığım noktalarda oldu sana elbet. Lakin doğruya doğru dik durmadı/duramadık beyefendi. Benim çok zoruma gitti bu durum 80 85 milyonluk koca bir milleti temsil ettiği halde o mektubu nasıl sindirdi. Çoğu insanın beğenmediği ismet İnönü bile Amerikan ambargo tehdidine karşı sorun değil yeni bir dünya kurulur(Rusya yı kastederek) bizde orada yerimizi alırız karşılığını vermiş bi paşa/devlet adamı.. konu farklı yerlere gidiyor dersin şimdi toparlıyorum yani hocam bak bu dediklerimi anlattıklarını bir sorgula Google 'a sor fln ben sana konu açmıyorum yada çekiştirmiyorum düşünmeni öğrenmeni araştırma yapmanı istiyorum aynı şekilde RTE Yi de araştır bak öğren

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
NATO üyesi olmak bağımlılık değil NATO niye var öğrenin.
Bize batıdan amerikadan avrupadan ne zaman hayır gelmiş ki ? Bizim olmamız gereken taraf rusya ile çinin yanıdır. En azından onlarda kurnazlık yok birşey yaptıklarında açık açık yaparlar. Diğerleri sinsidir anlayamadan ülken elinden gider. Veya oyuna getirirler. Ülke meseleleri insan ilişkileri gibidir o yüzden çıkarlar konuşur.

Reaksiyon puanı
16,118
Bize batıdan amerikadan avrupadan ne zaman hayır gelmiş ki ? Bizim olmamız gereken taraf rusya ile çinin yanıdır. En azından onlarda kurnazlık yok birşey yaptıklarında açık açık yaparlar. Diğerleri sinsidir anlayamadan ülken elinden gider. Veya oyuna getirirler. Ülke meseleleri insan ilişkileri gibidir o yüzden çıkarlar konuşur.
araptan ne hayır geldi? onların ihanetinden başka bişey görmedik.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Güzel kardeşim onlar sana bir ibreten akıl verici düşündürücü mesaj soru değil savunmadan çok sorgulamanı istiyorum konu değiştiremiyorum sen Amerika ya 70 yıldır ilk defa yada sahiden bu hükümet göğüs germiş gibi konuştun bende cevap verdim katıldığım noktalarda oldu sana elbet. Lakin doğruya doğru dik durmadı/duramadık beyefendi. Benim çok zoruma gitti bu durum 80 85 milyonluk koca bir milleti temsil ettiği halde o mektubu nasıl sindirdi. Çoğu insanın beğenmediği ismet İnönü bile Amerikan ambargo tehdidine karşı sorun değil yeni bir dünya kurulur(Rusya yı kastederek) bizde orada yerimizi alırız karşılığını vermiş bi paşa/devlet adamı.. konu farklı yerlere gidiyor dersin şimdi toparlıyorum yani hocam bak bu dediklerimi anlattıklarını bir sorgula Google 'a sor fln ben sana konu açmıyorum yada çekiştirmiyorum düşünmeni öğrenmeni araştırma yapmanı istiyorum aynı şekilde RTE Yi de araştır bak öğren
Ben zaten hepsini biliyorum ben 30 yaşımdayım.2010'dan beri oy kullanma hakkım var.

Kritik noktam 2014 yılında tam anlamıyla AK partili oldum.Öncesini sevmiyordum sonrasında benim istediğim yönetime geldiler.

Benim istediğim Amerika ve fetoye düşman bir hükmetti ve oldu.Oluncada tam ak partili oldum.

Benim işim araştırmak zaten günüm onunla geçiyor araştırmadan asla ayakta duramam.

1 dünya savaşında sevr anlaşmasını da araplar mi imzalattı ?

Son düzenleme:

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Araplarla birlik kuralım veya benzeri bir laf söyledim mi acaba ? Bir ülke tam bağımsız olursa üretim ülkesine dönüşürse kimseye ihtiyacı kalmaz. İşte o zaman süper güç oluyorsun.

Reaksiyon puanı
16,118
Araplarla birlik kuralım veya benzeri bir laf söyledim mi acaba ? Bir ülke tam bağımsız olursa üretim ülkesine dönüşürse kimseye ihtiyacı kalmaz. İşte o zaman süper güç oluyorsun.
zaten bağımsız ülkeyiz nato bağımlı yapmıyor niye nato var?