Haber Türkiye Venezuella'dan Peynir İthal Edecek

BarKoda1010

Profesör
Serbest Piyasayı ve Liberal Ekonomiyi destekleyen birisi olarak. Ucuz bir ürün aldıysak gayet desteklerim diş ticareti. Yeterki vatandaşa ucuz peynir sunulabilsin.

Marketlerde göz ucu ile bile baktımı peynir fiyatları 50-60 TL üstü seyretiyor. Onlarda çok kaliteli ve tatlı peynir değil gibi. Firmalarda hep şirketleşmiş halktan veya ufak işletmeden peynir zor görürüz büyük şehirlerde.

Zaten Haber içeriğinde GÜMRÜK VERGİSİ SIFIR deniyor. Atıyorum oradan 20-25 TL'ye alıp halka 30 TL'ye 1 KG kaliteli peynir satışı yapılabilecekse bundan neden rahatsız olur ki insan =?

Somali diye bir ülke vardı, araştırmanızı tavsiye ederim

suzerain

Asistan
Rekabetin olmadığı yerde zarar gören her zaman tüketici olur fiyatı ise üretici belirler. Burada bence üreticilere ufak bir gözdağı veriliyor. Ucuza bulduysan elbette alacaksın ki üretici alternatif olduğunu bilecek ve ona göre hareket edecek.

Fakehero

Profesör
Durumu anlamadan yapılan bir ton yorum okudum. Arkadaşlarım sevgili Romalılar burada amaç ithal edilen gıda mevzusu değildir anlayınız. Venezüela yüzde 927 enflasyon olan bir ülke petrol noktasında ise zengin bir ülke. Biz burada yüzde 0 vergi ile ithal ediyoruz adamların dolara ihtiyacı var yüzde 0 vergiyi kabul ederler tabiki. Diğer taraftan ileride petrol ithalatı da yapacağız bu ülkeden bunu bir ön anlaşma gibi düşünebilirsiniz. Amaç ABDnin petrol konusunda Venezüelayı kenara sıkıştırmasını engellemek. Siyasi bir çıkar bir hamle olduğunu görmüyor musunuz ?

suzerain

Asistan
Durumu anlamadan yapılan bir ton yorum okudum. Arkadaşlarım sevgili Romalılar burada amaç ithal edilen gıda mevzusu değildir anlayınız. Venezüela yüzde 927 enflasyon olan bir ülke petrol noktasında ise zengin bir ülke. Biz burada yüzde 0 vergi ile ithal ediyoruz adamların dolara ihtiyacı var yüzde 0 vergiyi kabul ederler tabiki. Diğer taraftan ileride petrol ithalatı da yapacağız bu ülkeden bunu bir ön anlaşma gibi düşünebilirsiniz. Amaç ABDnin petrol konusunda Venezüelayı kenara sıkıştırmasını engellemek. Siyasi bir çıkar bir hamle olduğunu görmüyor musunuz ?
Markette peynirin kilosu 50 tl diye söylenirler ama bu fiyatları düşürmek için bir hamle yapıldığında ise ee yerli üreticiyi neden desteklemiyorsunuz derler :D

Fakehero

Profesör
Diyeceksiniz ki bizimde dolara ihtiyacımız var. Venezülanın ihtiyacı ile bizimki bir mi sorayım size ? Ayrıca orada yüzde 927 enflasyon var bize yüzde 25. O yüzden harcanacak olası birkaç milyon dolar çok büyük bir rakam değil.

OzkanK.

Profesör
alakayı anlaman için araştır dedim işte.

Birşey söyleyeceksen açık açık söyle. Neyin tribindesin.

Türkiyede üretilen peynirin yaklaşık 600 de 1 i kadar peynir Venezuelladan aldık diye öldük bittik battık edebiyatı mı yapacan şimdi ne demek istiyorsan açık konuş lütfen.

Vatandaşa ucuz peynir yedirilecekse gidip İsrail'den bile alırsın.

BarKoda1010

Profesör

Türkiyede üretilen peynirin yaklaşık 600 de 1 i kadar peynir Venezuelladan aldık diye öldük bittik battık edebiyatı mı yapacan şimdi ne demek istiyorsan açık konuş lütfen.

Tribe giren sensin :D

SinHa

Asistan
Burdan şunu bir kere daha anladım Allah'ın sonsuz yaratma kudreti var. Neler yaratıyor neler

Hocam bunlar ticaretin t'sini bilmiyorlar. Kimin aklıyla hareket ediyorlarsa artık. Hepsi bir ağızdan aynı şeyi söylüyor. Aklını kiraya vermek bu olsa gerek

Lazzz

Rektör
1598368942536.jpeg

mapavrili

Profesör
Doğru şeyleri duymak sizi pek mutlu etmez ama ben yinede resmi açıklama linkini bıraktım buraya.

Doğru şeyleri duymak sizi pek mutlu etmez ama ben yinede resmi açıklama linkini bıraktım buraya.
Kime göre bağımsız neye göre bağımsız görmüş olduk
Screenshot_20200901-214728_Chrome.jpg

Sözde A Haber'de bağımsız. T24 ile eşdeğer iki haber siteside.
Normalde böyle bir ticaretin olmasına karşı değilim. Ama insanları enayi yerine koymakta ne bileyim.. Gazetecilerin görevleri bellidir. Vatandaşa doğru bilgiyi ulaştırmak. Burda eleştirdiğim konu yalan haber servis etmek. Aynısı bir başka konuda da oldu. Kesinlikle şerefli ve namuslu gazetecileri bulup onları takip etmeliyiz. Yoksa gazeteci müsveddesinin biri gelip bizi her gün aldatacaktır

Usui Takumi

Profesör
Türkiye'nin peynir ihracatı 50bin ton. İthalatı 6bin ton. Bu 6bin tonun da 1.500 tonu Venezueladan. Yaptığınız çığırtkanlığı gören de Türkiye'de hiç peynir kalmadı, Venezueladan aliyoz sanar.