Türkiye Venezuella'dan Peynir İthal Edecek

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
alakayı anlaman için araştır dedim işte.

Birşey söyleyeceksen açık açık söyle. Neyin tribindesin.

Türkiyede üretilen peynirin yaklaşık 600 de 1 i kadar peynir Venezuelladan aldık diye öldük bittik battık edebiyatı mı yapacan şimdi ne demek istiyorsan açık konuş lütfen.

Vatandaşa ucuz peynir yedirilecekse gidip İsrail'den bile alırsın.

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353

Türkiyede üretilen peynirin yaklaşık 600 de 1 i kadar peynir Venezuelladan aldık diye öldük bittik battık edebiyatı mı yapacan şimdi ne demek istiyorsan açık konuş lütfen.

Tribe giren sensin :D

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Burdan şunu bir kere daha anladım Allah'ın sonsuz yaratma kudreti var. Neler yaratıyor neler

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959

Hocam bunlar ticaretin t'sini bilmiyorlar. Kimin aklıyla hareket ediyorlarsa artık. Hepsi bir ağızdan aynı şeyi söylüyor. Aklını kiraya vermek bu olsa gerek

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
1598368942536.jpeg

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Doğru şeyleri duymak sizi pek mutlu etmez ama ben yinede resmi açıklama linkini bıraktım buraya.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Doğru şeyleri duymak sizi pek mutlu etmez ama ben yinede resmi açıklama linkini bıraktım buraya.
Kime göre bağımsız neye göre bağımsız görmüş olduk
Screenshot_20200901-214728_Chrome.jpg

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Sözde A Haber'de bağımsız. T24 ile eşdeğer iki haber siteside.
Normalde böyle bir ticaretin olmasına karşı değilim. Ama insanları enayi yerine koymakta ne bileyim.. Gazetecilerin görevleri bellidir. Vatandaşa doğru bilgiyi ulaştırmak. Burda eleştirdiğim konu yalan haber servis etmek. Aynısı bir başka konuda da oldu. Kesinlikle şerefli ve namuslu gazetecileri bulup onları takip etmeliyiz. Yoksa gazeteci müsveddesinin biri gelip bizi her gün aldatacaktır

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Türkiye'nin peynir ihracatı 50bin ton. İthalatı 6bin ton. Bu 6bin tonun da 1.500 tonu Venezueladan. Yaptığınız çığırtkanlığı gören de Türkiye'de hiç peynir kalmadı, Venezueladan aliyoz sanar.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Yerli üreticimiz açken onları desteklemek onları yeni alanlar açmak hatta şehire göçü bitirmek adına güzel bir adım olacakken neden ithal ? Artık ürün alırken TÜRK MALI ürün almak istiyorum. Başkasının karnını doyurmak değil.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Yerli üreticimiz açken onları desteklemek onları yeni alanlar açmak hatta şehire göçü bitirmek adına güzel bir adım olacakken neden ithal ? Artık ürün alırken TÜRK MALI ürün almak istiyorum. Başkasının karnını doyurmak değil.
Haber yalandı ama neyse.. Bir şeye 40 gün doğrudur dersen gerçek oluyormuş. Bizde ki de o hesap

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
İtalyadan, hollandadan, İsviçre'den vs vs zaten peynir alıyodu bu ülke, Venezueladan alinca mi yerli üretici aklınıza geldi...

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
İtalyadan, hollandadan, İsviçre'den vs vs zaten peynir alıyodu bu ülke, Venezueladan alinca mi yerli üretici aklınıza geldi...
Onu bana değil ilgililere anlatınız efenim Çanakkale'de yaşıyorum peynirin hasını yiyorum.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Haber yalandı ama neyse.. Bir şeye 40 gün doğrudur dersen gerçek oluyormuş. Bizde ki de o hesap

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Cevap cümlenin içinde zaten düzgün okursan anlayacaksın. :)
Sen benim dediğimi anlasaydın en başta hiç buraya gelmezdik. Bu ülke yıllardır peynir ithal ediyo zaten. Sıkıntı peynir ithal edilmesi değil Venezueladan ithal edilmesi. Ve bununda yerli ureticiyi savunmakla alakası yok, size öyle yutturuyolar. Dertleri yerli üretici olsa peynir ithalatının her türlüsüne karşı çıkarlardı.

Kaynaklar süper bu arada. A haberin lacivert versiyonları.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Sen benim dediğimi anlasaydın en başta hiç buraya gelmezdik. Bu ülke yıllardır peynir ithal ediyo zaten. Sıkıntı peynir ithal edilmesi değil Venezueladan ithal edilmesi. Ve bununda yerli ureticiyi savunmakla alakası yok, size öyle yutturuyolar. Dertleri yerli üretici olsa peynir ithalatının her türlüsüne karşı çıkarlardı.
Ben senin dediğini anladım da ben zaten baştan beri ithalata karşıyım.Ayrıca sadece Venezuela'dan ithal edilen bir şey için de konuşmuyorum.İşte keşke yapmasalar diye de ifademi belirtiyorum büyüten sizsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaynaklar süper bu arada. A haberin lacivert versiyonları.
Ek olarak 3. kaynakta A haberin lacivert versiyonu heralde.Yanlış var ise belgeleriyle sununuz efenim ben taraf tutmuyorum hepsi yayın organı.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
3. Kaynağı şimdi gördüm. Ona lafım yok. Ama sözcüyle yeniçağin 10 haberinin 9una inanmam birine şüpheyle yaklaşırim. O kadar çok yalan haberlerini gördüm ki otomatikman direkt Saitama gibi "hmm ok" moduna giriyorum.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959

Venezuela'dan peynir ithal edilecek iddiası
Venezuella'dan peynir ithal edileceğine dair bir şey ortaya atıldı, böyle bir şey yok.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Ucuz olduğu sürece karşı değilim diyorsunuz da Osmanlı da ucuz diye kendi üretmedi öyle ala ala borçlandı ekonomisini çökertti Türkiye'nin de sonu böyle olmaz inşallah hayırlısı.