Türkiye "Uçan İnternet" İle Tanışıyor

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
Türkiye genelinde 81 ili hızlı kablosuz erişim servis noktalarıyla donatan TTNET, tüm kullanıcılara ev ve iş dışında da internet keyfi yaşatıyor. TTNET, servis noktalarının sayısını her geçen gün artırarak kablosuz internetin sınırlarını genişletiyor. TTNET müşterileri kendilerine her ay hediye edilen yüzlerce dakikayı ücretsiz kullanırken, aylık 10 saat kullanımı 3 TL'ye satın alabiliyor. TTNET müşterisi olmayan kullanıcılar ihtiyaç duydukları anda bilgisayarları üzerinden kredi kartı ile istedikleri sürede kullanım satın alabiliyor. Böylece TTNET müşterisi olsun olmasın tüm kullanıcılar “TTNET Uçan İnternet” hizmetinden faydalanabiliyor.

TTNET_gorsel_WiFi1237554069.jpg

Reklamlarıyla dikkat çeken "uçan internet"in TTNET'e ait olduğu ortaya çıktı.

TTNET, artan WiFi noktaları ile tüketicilere kütüphane, kafe, restoran, havaalanı, terminal, üniversite, otel, fuar alanı, hastane, alışveriş merkezi, marina gibi birçok alanda internete kesintisiz erişim olanağı sunuyor. İnternet bağlantısına ihtiyaç duyan herkes, TTNET WiFi logosu bulunan mekanlarda, taşınabilir ya da avuç içi bilgisayarları, WiFi uyumlu cep telefonları ve 802.11 b/g destekli diğer mobil cihazlar ile kablosuz internete bağlanabiliyor.

Mart Sonunda 4 Bin Servis Noktası

TTNET’in, internet erişiminin yaygınlaşması için çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, “WiFi hizmetimiz sayesinde mobil internet kullanıcıları Türkiye geneline yayılmış TTNET WiFi servis noktalarından kablosuz hızlı genişbant internet erişiminin keyfini sürecek. TTNET olarak, internet kullanıcılarının ve abonelerimizin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla internet alanında öncü ve yenilikçi uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi. Yılmaz, İstanbul’dan Van’a 81 ildeki 3 binden fazla TTNET WiFi servis noktasını, Mart ayı sonuna kadar 4 bine, yıl sonuna kadar da 2 katına çıkaracaklarını söyledi.

Ücretlendirme Nasıl Olacak?

TTNET müşterisi olmayan internet kullanıcıları, açılan karşılama sayfası üzerinden kredi kartlarıyla ödeme yaparak bu hizmetten faydalanabiliyor. Günlük 30 dakikası 3,23 TL, 60 dakikası 5,55 TL, 150 dakikası 11,09 TL; haftalık 300 dakikası 18,95 TL ve aylık 1800 dakikası 76,11 TL olmak üzere beş ayrı seçenekte satışa sunulan bu paketlerle tüm kullanıcılar internete erişebiliyor.

TTNET Abonelerine Hediye Dakikalar

TTNET müşterileri ise TTNET WiFi servis noktalarında TTNET hizmet numaralarını, kullanıcı adlarını ve şifrelerini girerek bu servisten faydalanabiliyor. Aboneler, kullandıkları internet paketine göre TTNET WiFi hizmetinden her ay belirli sürelerle ücretsiz olarak yararlandıkları gibi aylık sadece 3 TL karşılığında 600 dakikalık ekstra abonelik paketine sahip olabiliyor.

Nerelerden Alınabiliyor?

Tüketiciler WiFi hizmetini, 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayarak ya da Türk Telekom ofisleri/bayileri, PTT'ler ve çözüm ortağı bayilerden ve ttnetwifi.com.tr’den satın alabiliyor. Aynı zamanda TTNET müşterileri, -bilmiyorlarsa- hizmet numarası, kullanıcı adı ve şifrelerini 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri’ni arayarak hızlı bir şekilde öğrenebiliyorlar.

:: Ev ya da iş dışında kablosuz internet kullanıyor musunuz?

Bilgi için: Uçan İnternet
Yazan: Melih Çelik
SDN - http://shiftdelete.net

IncredibleTurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aha telekom yine halkın gözünü boyamak için abuk sabuk kampanyalarından birisini daha çıkarmış. İşte Tekel olmanın faydaları arkadaşlar istediği gibi fiyatlandırmasını yapar istediği gibi kampanya çıkarır... Özelleştirme özelleştirme diye millet seviniyordu , yok 20mbit hız gelecekmiş de yok internet çok hızlı olacakmış da , alın size özelleştirme....

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Geçen haftasonu Kipa'nın food court'undaydım yanımda bir Notebook pc de vardı. Kablosuz ağları taradım birçok şifresiz hat da vardı. Birkaçını denedim çok fazla paylaşılıyor olmaları nedeni ile gerçekten çok kullanışsızdılar. Daha sonra ttnet wi-fi'ya bağlandım. Zaten ADSL abonesi olduğum için kendi bilgilerimle ve kendi hızımla kimse ile paylaşmadan internete bağlanma lüksünü yaşadım. Açıkçası o kadar da kötü birşey değil bu.

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
İyi da "Dial-up" bağlantı gibi hala süre ile ücretlendiriliyor olması tuhaf.. msn'de konuşanıda aynı kefeye tutuyor rapid'den film indireni de aynı kefeye koyuyor.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
1 saat 5.5 Lira. Çok fazla bence...

resimadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dışarda bağlanmak istesem telekomamı kaldım turkcellin internet paketleri var telekomdan ucuzdur

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Mevcut TTNET aboneleri bu hizmetten ücretsiz yararlanmalı bence.

jascuha

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sizde helal olsun SDN ana sayfanızda reklamlarını yayınladıgınız yetmiyormuş gibi daha çok insanı sömürsünler diye birde bu şekilde reklamlarını yapıyorusunuz....

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
TTNET in Bu Politikasının Sebebi Belli . Açık Alanlarda Müşterilere Bedava Dağıtılan internetin Önüne Geçip Bundan Para Kazanmak . Bu Araplar Para Der Başka Bişey Demez.!! Yakında MSN ye Baglanmak 5 YTL İE yi Açmak 10 YTL Filan Die Kampanyada Çıkartır bunlar

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Fiyatı çok çok yüksek bir sistem. Saat i 5 tl ye inernet mi olurmuş :) Cafeye gittiğinizde 1 tl ye hem size internet, hem pc, hem oturacak yer sağlıyorlar sonucta :D

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
5 saatlik ADSL bağlantı parası istiyorlar..25 TL Ben o paraya 1 ay bağlanıyordum (uydunete geçmeden önce)

Elbruz46

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
yaw ttnet kullanıcıları için 10 saat 3,5 tl bence hiç de kötü değil sonuçta benim gibi çok gezen biri...

bir de olaya şöyle bakın...
evinizde kotalı internet var...
ama 3,5 tl ye sokakta kotasız internetin olacak... istediğin dosyayı indirmek için yapman gereken dışarı çıkmak parkta oturmak...

internet kafeden ucuz ve sonuç olarak kendi bilgisayarını kullanıyorsun...
hızı eğer iyi olursa hiç de fena değil...

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Su forumda nolur TTnet reklamı yapmayın.Onlar gibi resmi soyguncu görmedim...

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yaw ttnet kullanıcıları için 10 saat 3,5 tl bence hiç de kötü değil sonuçta benim gibi çok gezen biri...

bir de olaya şöyle bakın...
evinizde kotalı internet var...
ama 3,5 tl ye sokakta kotasız internetin olacak... istediğin dosyayı indirmek için yapman gereken dışarı çıkmak parkta oturmak...

internet kafeden ucuz ve sonuç olarak kendi bilgisayarını kullanıyorsun...
hızı eğer iyi olursa hiç de fena değil...

Bu kadar kendini kasacağına limitsiz al derler adama :D.Evde download devam ederken,sen dışarda rahat rahat gezersin.2-3 kg de olsa bilgisayarı taşımak zorunda kalmazsın.

FY2005

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Adamlar ne yapsa yaranamıyorlar. Hizmeti elbette kendi abonesine sunacak. Kendi abonesine ayda 3 TL 'ye 10 saat internet veriyor. Daha ne olsun. Siz TTnet'in kendi abonesi olmayanlar için çıkarttığı tarifeye bakıp bakıp laf atıyorsunuz. Adam onlara tabi ki pahalıya verecek.

@Elbruz46 ADSL abone numarasıyla bağlanıldığı için kotadan düşüyorlardır sanırım.

Elbruz46

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bu kadar kendini kasacağına limitsiz al derler adama :D.Evde download devam ederken,sen dışarda rahat rahat gezersin.2-3 kg de olsa bilgisayarı taşımak zorunda kalmazsın.

ben zaten bilgisayarı taşımak zorunda olan ve her gün yolculuk halinde olan biriyim sadece hafta sonları evimdeyim... kotasız almak bu durumda mantıksız değil mi?

aynı şekilde hergün doalşan biri olarak gittiğim yerlerde her an internete bağlı olabilmek de bence benim için büyük bir hizmettir...

şu an hayırsever birileri acaba şifre koymadan ağ açmış mı diye ağ aratıp duruyorum... ama ttnetin bu hizmetiyle böyle şeylere gerek kalmayacak...

joe_feyzullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç bir yenilik yok yaklaşık 5 yıldır olan aynı hizmet fiyatlar da öyle hatta uyumlu cep telefonları yazısı vs bile hatılrlıyorum 2004teki web sitesinin birebir aynısı. sanki bir şey eklendi değişti en azından fiyat değişti??

hele bir de "ama ttnetin bu hizmetiyle böyle şeylere gerek kalmayacak..." tarzında düşünenler olunca halkı otlatmaya devam ederler

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
git bir kafeye otur saati 1 tl hatta bazı yerler 50 kuruş. Telekom yedi biitirdi bizi.

aydogdu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ttnet adam gibi önce mevcut hatlarını düzeltsinde ondan sonra diğer kampanyaları yapsın, ikide bir kesilen internet kablumboğa hızıyla indirme kota aşımı diye fazladan fatura düzenleme, başka bir çözüm olsa hiç yüzüne dahi bakmam.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Bence bu fiyatlarla pek fazla tutmaz ..yani acil bi işiniz olsa gider internet cafede halledersiniz.Çok lüks bir hizmetmiş gibi gösterliyo..

aşkıtuğra

Doçent
Reaksiyon puanı
3
adamlar soyguncu olmuş halkı nasıl soyarız diye yeni yeni şeyler çıkarıyorlar