Türkiye’nin Ürettiği En Yeni Askeri Savunma Sistemleri

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar Türk savunma sanayinin son yıllarda ürettiği müthiş savunma araçlarıyla ilgili bir konu..Bakmanızı şiddetle tavsiye ederim. İnanın bana hak vereceksiniz..

Site Linki

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Sitede bu yazıyor da ondanmı bizden koykuyor herkes?
ClvL.png

Ama gelişmekte olan bir ülkeyiz orası doğru.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
son yıllarda gerçekten çok iyi işler yapılmaya başlandığı bir gerçek re13el kardeş...

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Malesef bu teknolojiler halkın gazını almaktan başka bir işe yaramıyor...

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Yerli savunma sanayi gelişmeli ve gelişiyorda fakat bu yazının gazına sakın geleyim demeyin çünkü abartılı ve yanlışlarla dolu, yoksa hayal kırıklığına uğrarsınız.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
son yıllarda gerçekten çok iyi işler yapılmaya başlandığı bir gerçek re13el kardeş...

Ben gelişmeler olmuyor dedimmi orada? Gelişmekteyiz yazdım zaten.
Ama şu an içinde olduğumuz duruma bakarsak bizden ne kadar korkup korkmadıkları ortada. Bu yazıyı yazanın son cümlesi şöyle
Osmanlı tekrar geliyor bunu herkes görecek..

Bu yazı birazda birilerini gazlamak için yazılmış olabilir.
Tekrar söylüyorum evet son zamanlarda güzel gelişmeler var ama daha başındayız.

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Osmanlı tekrar geliyor bunu herkes görecek...

Gelen bir şey yok giden birçok şey var, değerlerimizden çok ödün verdik... Kayıtlı ve kayıtsız olmak üzere binlerce sorti atıldı Müslümanlar' ın üzerinde, bu bombardımanlar için uçaklar Türkiye' nin malum noktalarından havalandı... Onayı halkın seçtiği "irade" verdi, o tezkereyi çıkartanlar kadar çıkartanı seçenler de suçludur... Esed, Müslümanlar' ı bombalıyor diye aslan kesilenler kendilerinin vesile oldukları kan borsasından habersizler...

nightmare1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sitedeki konuyu sonuna kadar okumadım zaten takip ettğim ve bildiğim bi konu olduğu için. Biz bence savunma sanaiyinde çok gerideyiz bu işler bi tane pervaneli uçak yapmayla olmaz. Füze sistemlerine, nükleer silahlara yatırım yapmamız lazım . Devir artık göğüs göğüse savaşma devri değil bi atom bombasıyla bi füzeyle işi bitirme devri ;)

v3l1baba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
adamlar ufo yapiyor bize uzayli diye iteliyor.bizde bunlarla gelistigimizi zannediyoz.

baltoki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok daha güçlülerini yapacağımız zaman gelecek..az kaldı

metalyalist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adamlar Mars'a araç gönderip ismini "merak" koyuyor. Bizde ise "adamın başına ne gelirse ya meraktan ya ..... tan" diye bi söz var. O yüzden bu şark zihniyetinden kurtulmadıkça bu ülkeden bişey olmaz. Ne yaparsan yap farketmez.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
kardeş sen yapılmamasını mı tercih ederdin yoksa ?

cristogi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya kimsenin hevesini kesmek istemem ama, videoda da bahsi geçiyor, adamlar uydudan imha etme silahları geliştirmiş. Yani uydu sürekli havada koordinatları veriyorlar, oranın tepesine geliyor ve lazer ile iş bitiriyor.

katekolamin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 15 yıl kadar önceydi sanırım, ingiliz özel kuvvetleri için bir elbise geliştiriliyordu.Nano teknolojimiymiş neymiş..

Özellik olarak ; streç olarak tüm vücudu sarıyor,nanolar kişinin bulunduğu ortama göre renk değiştiriyor ve "bukalemun" tarzı kamuflaj sağlıyor, kurşun geldiğinde kurşundan daha hızlı olarak birdenbire sertleşip zırh görevi görüyor,su geçirmiyor,ısı dedektörleriyle algılanmıyor...

Şimdi bu 15 yıl önceydi...Daha neler vardı kimbilir açıklanmadık..Bizim sevincimiz ; Adamların dakikada bilmem kaç mermi atan ufacık tabancalar yaparken,çok keskin kılıç imalatına başlayan sanayicininkine benziyor...Kimse kızmasın durum bu..

Ben askeri sanayinin gelişiminden caydırıcılık açısından yanayım,ama en büyük caydırıcılık güçlü bir ekonomiyle olur...

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
doğru diyorsun ancak savunma sanayinde eskisine göre çok daha iyi durumdayız. bu alanda baya mesafe katettik

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Gelişmiş ne zaman olacağız acaba?

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Ver gazi evladım gaz>ara gaz>doğal gaz >ver gazı=sıfır sıfır sıfır sıfır