Türkiye Gelişiyor, Köy Kente Dönüşüyor

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Alcatel-Lucent, ülke genelindeki dijital bölünmeyi ortadan kaldıran, kırsal yaşamı büyük şehirlere özgü iletişimle iyileştirmeyi amaçlayan Türk Telekom'un kırsal dönüşüm projesini tamamladı.

Türk Telekom'un Mart 2007'de başlatılan kırsal dönüşüm projesinde, 9.750 devrenin yerine, yeni nesil ağ tabanlı çoklu servis erişim devreleri yerleştirildi. Proje, 20 ayda bitirildi.
Türk Telekom, bu projeyle, kırsal alanlardaki okulların neredeyse tamamına internet erişimi sağladı. Ayrıca, ülke genelinde eş düzeyde kaliteye sahip geniş bant hizmetleri verebilir hale geldi. Bu da Türk Telekom'un hem müşteri tabanını genişletmesi, hem de yeni gelir kaynaklarına ulaşması anlamına geliyor.

alcatel_lucent_ogrenci31255716690.jpg

Proje, büyük servis sağlayıcılara geniş bant teknolojisinden mümkün olan en üst düzeyde yararlanabilmeleri, böylece hem pazardaki konumlarını güçlendirmeleri, hem de müşterilerine cazip hizmetler sunabilmesi için önemli.

Türk Telekom Network Direktörü Memet Atalay, konu hakkında şunları söylüyor: "Kırsal dönüşüm projesinin tamamlanması, hem Türk Telekom hem de ülkemiz için çok önemli bir başarıdır. Türk Telekom, bu projeyle, bölgesel gelişim farklılıklarını ortadan kaldırıyor ve aynı hizmetleri Türkiye'nin her köşesinde sunma yeteneği kazanıyor. Proje, internet kullanımını ülke çapına yaymamızı ve Türkiye genişbant pazarını büyütmemizi sağlıyor. Alcatel-Lucent ile birlikte, güvenilir ve ölçeklenebilir bir ağ altyapısı kurduk. Bu yapı, hem yeni hizmetler sunmamızı destekliyor, hem de sürekli başarının yolunu açıyor."
:: Türkiye'nin her yerinde İnternet'e erişmek istiyor musunuz?
Yazan: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
büyük şehirlerde şahane hizmet verdiler de kırsal kesim kaldı! :angry: adam gibi desenize, soyacak yeni müşteri arıyoruz diye...

ennteresan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bunları yapmakla bitmez. yapmışlar bari tam olsun. o interneti facebook için kurmadılar. adam gibi bi online kütüphane kursunşar güvenilir doğru bilgi barındıran. internetteki en büyük eksiklerden biri. güvenebileceğimiz kaynak sınırlı.

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Türk Telekom her zamanki gibi işi ağzına gözüne bulaştırır.Sonra kırsal kesimdeki insanları kandırıp kazıklamaya başlar bizim gibi.Bile bile kazık yiyoruz ama burda TTnet'ten başka sağlayıcı mı varki geçelim :(

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
köylü safdır iyi kazıklarsınız devam!

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bunları yapmakla bitmez. yapmışlar bari tam olsun. o interneti facebook için kurmadılar. adam gibi bi online kütüphane kursunşar güvenilir doğru bilgi barındıran. internetteki en büyük eksiklerden biri. güvenebileceğimiz kaynak sınırlı.

Ustadım cok güzel bir proje olur gercekten.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Kazıklamadıkları bir onlar kaldı! Ya yok mu sesimizi duyan bir ttnet yetkilisi! ARtık çeki düzen verin kendinize. İşinizi iyi yapın aldığınız onca parayı helal edelim size. Yazık...

angoren

Doçent
Reaksiyon puanı
5
tt 1mb limitsizi (en fazla) 20 liraya düşürmedikçe ağzıyla kuş tutsun bana yaranamaz birader. daha doğrusu kimseye yaranamaz.

maydanoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Önce köylere,mezralara elektrikle suyu versinler. Sonra internete sıra gelsin.

kuyuduzu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
"Türk Telekom, bu projeyle, kırsal alanlardaki okulların neredeyse tamamına internet erişimi sağladı"
Ben o internetin amacına uygun kullanıldığı okul göremedim, duyamadım bizim buralarda. Umarım (bu proje nereye uzandıysa artık, doğu ya mı uzandı nereye haberde adı geçmemiş) gittiği yerde amacına uygun kullanılır.

"Bu da Türk Telekom'un hem müşteri tabanını genişletmesi, hem de yeni gelir kaynaklarına ulaşması anlamına geliyor."
Yeni sömürge bulmuş türk telekom, onu haber veriyorlar.