Türkiye elendi! - 56. Eurovision Şarkı Yarışması Yarı Finali

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Çok sevindim, dualarım kabul olmuş. Kültürünü tanıtacağın yere İngilizce şarkıyla gidiyorsun. Beter olsunlar.
Benim bildiğim Türkçe dünya dilleri arasında olmadığı için Eurovision'a Türkçe şarkı gitmiyor.

Yüksek Sadakat'ta Eurovision'a en kötü şarkısı ile gitti. Sen "Haydi Gel İçelim" gibi bir şarkı yap ardından Avrupa'ya bir gürültü koy. Arap Ezgilerinden gitarına kadar koymuşsun. Sen kendini ne sanıyorsun? Rotting Christ mi?

Finale yükselen şarkılar bence genelde berbat şarkılardı. Bir tek Yunanistan ve Gürcistan hakkını verdi. (Bence) Diğer şarkılarda ya çok fazla popüler kültür etkisi var yada kafa şişirici bir şekilde operaydı. Portekiz'in çıkmamasına üzüldüm. Çünkü sevimli bir şarkı yapmışlardı. Ama maalesef sevimlilik para etmedi. Ne yapalım?

harun.arslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Son 4-5 yılın belki daha da geriye giderek eurovision da birinci olan şarkılar incelenirse daha çok melodilerde özgünlük, o ülkenin kültüründen birşeyler varsa veya başka biri dinlediğinde farklı geliyorsa kıymeti harbiyesi oluyor.

Sertab erener bizden birşeyler katmıştı.

Bu yüksek sadakat tamamen rockn roll (gibi kelime yanlış olabilir) bizden olmayan bir tarz ile onların malını onlara sattık. Çin malı şarkı gibi oldu.
Yüksek sadakat ta dersini aldı. Bunları belirleyen heyeti umumiye de dersini aldı. Şarkıyı ilk dinlediğimde kendimi bir yabancının yerine koydum, hiç albenisi yoktu.
üstelik çok duyduğum güzel bir parçanın taklidi gibi geldi.

Eğer Sabayon linux u kuranlar bilirler kurarken bir şarkı çalar onun çok kötü kopyası ve taklidi....

Rezalet... biz haketmedik bunu ama.

Eskiden TRT şu olsun demezdi. yaklaşık 10 grup yarışmaya girer onlardan birinci olanlar girerdi. 2 birinci varsa kura çekilirdi.
Dün akşam TRT de programı izleyenler 1973-4 te böyle bir durum olmuştu...

Şarkı ingilizce yapılabilir ama bizden otantik çagılar ve melodiler katılmalıydı...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Türkçe dünya dilleri arasındadır zaten. Ayrıca mesele olup olmaması değil, sen oraya kendinden bir şeyler katmadıkça @harun.arslan'ın dediği gibi ucuz bir kopya olursun ancak.

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
nedense elenmesine hiç şaşmadım. rezalet bir şarkıydı.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Eurovision nedir arkadas ya? Neden bu kadar gozumuzde buyutuyoruz ki? Yillarca cok cok buyuk bir onurmus gibi cabalayip duruyoruz. Bu nedir arkadas ya? Illa gireceksen biraz da kulturel melodiler kullanilsa. Kusura bakilmasin ama bizim muzik kulturumuz oyle kucumsenecek derecede degil.

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Darkness sana demiştim bu şarkıda iş yok diye az kalsın dövecektin beni :p

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Çok sevindim gerçekten. İyi oldu... Akılları başına gelir TRT'nin de Yüksek Sadakat'in de... Zaten yüksek sadakat ismini duydum, şarkıyı duymadan bittiğimizi anlamıştım.

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Çok sevindim gerçekten. İyi oldu... Akılları başına gelir TRT'nin de Yüksek Sadakat'in de... Zaten yüksek sadakat ismini duydum, şarkıyı duymadan bittiğimizi anlamıştım.

aynı şeyleri düşünmüştüm bende :) İçimi okudunuz admincanım :)

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bu şarkı seçimini TRT'nin ekibinden bağımsız yapmak gerek. :D

Aslında TRT doğru seçim yaptı. Şarkı *oktan. Canlı performansı iyi olan biri/birileri seçilmeliydi, oldu ama parça seçimi yanlış olmuş. Bence YS kendini ifade edemedi bu şarkıda. Ayrıca neden her eurovision şarkımızda keman olmak zorunda. O iğrenç tonlarıyla! Kanser ediyolar adamı valla :hammer:

"2012'de Atiye gitmeli" diyorum.

SeeYouInHell

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Rimi rimi ley gibi kötü ama Türkçe olan bir şarkıyla finale çıktık. Demek ki iş ingilizcede bitmiyor, adamakıllı müzik yapmak gerekiyor.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Zaten sevmemiştim şarkıyı. Hiç ümidim yoktu.

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
sempatik olmak tribünlere oynamak gerekiyor yoksa zaten belli ülkelerin bize puan vermediği bir yarışmada başarılı olamayız ki. Sertap'tan sonraki şarkılarımız [rimi rimi ley hariç :)] hep tempolu ritmik seyirciye tempo tutturan parçalardır.

Birde Türkçe olsun be, kendi kültürümüzü yansıtsın. Hiç yoktan böyle elenelim.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Nihat Doğan duyarsa yanarız. :D

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Madem her şey siyasi , Sertab nasıl birinci oldu?
Sen oraya abuk sabuk şeyler gönderirsen ya yirminci olursun, ya da ilk turda elenirsin.
Eurovision şarkı yarışmasına,
1 - Kaliteli bir ses göndereceksin.
2 - Ritmik bir parça olacak,
3 - İngilizce olacak.

Şimdiye dek birinci olan parçalarda, blues veya balad tarzı bir kaç parça dışında,
kalanlarının hepsi kıpır kıpır parçalar.
Vokaller iyi, kareografi iyi.

Bu ülkede erkek sesleri zaten nadir, ne varsa kadın vokallerde var.
Özlem, Şebnem, Sertab, Aşkın, vb.
Yap bir de kıvır kıvır Anadolu Rock.
Sal gitsin.

Aslında TRT doğru seçim yaptı. Şarkı *oktan. Canlı performansı iyi olan biri/birileri seçilmeliydi, oldu ama parça seçimi yanlış olmuş. Bence YS kendini ifade edemedi bu şarkıda. Ayrıca neden her eurovision şarkımızda keman olmak zorunda. O iğrenç tonlarıyla! Kanser ediyolar adamı valla :hammer:

"2012'de Atiye gitmeli" diyorum.
Şebnem Ferah ve Emre Aydın Eurovision'u tanımadıklarını gitmeyeceklerini defalarca söyledi. :D TRT senelerdir Şebo'nun peşinde...Anlamak istemiyor TRT. Bence Bedük gitmeli. :D :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Seneye ya Atiye gider ya da Hande Yener. :)

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
TRT bayan sanatçı yollamayacağını söylemişti sanki...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Saçmalarlar. :)

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Finaldeki ülkelerin ellerinde çikolatalar püskevitler, Yüksek Sadakat da soruyor,anne bize neden oy yok diyor,anne biz neden elendik diyor. ( Twit):clap:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Adamlara Eurovision şifrelerini vermezsen böyle olur. :D

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Görünen eurovision final istemezmiş:mrgreen::mrgreen:

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Türkiye Eurovisiyona gerçek seslerini kaliteli sanatçılarını göndermedikçe hatrı sayılır bir skora ulaşamaz.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Benim bildiğim Türkçe dünya dilleri arasında olmadığı için Eurovision'a Türkçe şarkı gitmiyor.

Yüksek Sadakat'ta Eurovision'a en kötü şarkısı ile gitti. Sen "Haydi Gel İçelim" gibi bir şarkı yap ardından Avrupa'ya bir gürültü koy. Arap Ezgilerinden gitarına kadar koymuşsun. Sen kendini ne sanıyorsun? Rotting Christ mi?

Finale yükselen şarkılar bence genelde berbat şarkılardı. Bir tek Yunanistan ve Gürcistan hakkını verdi. (Bence) Diğer şarkılarda ya çok fazla popüler kültür etkisi var yada kafa şişirici bir şekilde operaydı. Portekiz'in çıkmamasına üzüldüm. Çünkü sevimli bir şarkı yapmışlardı. Ama maalesef sevimlilik para etmedi. Ne yapalım?

Yuhh Yani Nereden öğreniyorsunuz Duyuyorsunuz Böyle Abuk Subuk Bilgileri!!!

Mor ve Ötesi nin DELİ Şarkısı Hangi Dildeydi?
Sibel Tüzün'ün katıldığı seene şarkımız hangi dildeydi süpır star dediği yer dışında :)
Hadi Onu Geçtim...

Sertap Erener'in 1. olduğu sene Belçika'nın Şarkısı Hangi Dildeydi Biliyor musun?

Anlamı olmayan kelimelerden oluşmuş yaratma bir dil ile Yarıştı...

ve Sertap'ın ardından kıl payı 2. oldular...

Hiç bir anlamı olmayan kelimelerle!!!

Şarkı kimseye bir şey anlatmıyordu!!!

Adamların Ülkesinde 3 Dil Konuşuluyordu...

3 Dil Dışında Yeni Bir Tane İcat Ettik Demişlerdi :)

İşte o parça da burada

[video=youtube;Yj79OoDk7PI]http://www.youtube.com/watch?v=Yj79OoDk7PI[/video]

yaqub86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar yurek sikmayiniy AZERBAYCAN orda ya 1 turk devleti vardi yani finalde

adv.Calculus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En sinir bozucusu da TRT sunucusunun sürekli "diğer grupta yarışsaydık kesin çıkardık, bizim gruptaki ülkelerden bize oy gelmiyor zate" diye söylenip durmasıydı

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
YÜKSEK SADAKAT: MİSYONUMUZU YERİNE GETİRDİK

12052011013302.gif

Grubun iki üyesi Kenan Vural ve Kutlu Özmakinacı, TRT Ana Haber'in canlı yayına katıldı.

Kenan Vural yarışma sürecinin kendisi için çok iyi geçtiğini belirterek, ''Bir anektodumu anlatmak istiyorum. Yarı finalden iki gün önce ikinci provadan sonra Yunanlı bayan geldi ve bir kolye verdi. Kolyeyi saklamamı istedi. Annesi 4 yıl önce şans getirsin diye kendisine vermiş. Şimdi bize şans getirsin diye bana hediye etti. O zaman anladım ki biz burada temsilimiz ile tüm özelliklerimizle insanların saygısını sevgisini kazanmayı başardık aslında yapmak istediğimiz buydu ve bunu başardık. Misyonumuzu başarıyla yerine getirdik'' dedi.

Grubun diğer üyesi gitarist Kutlu Özmakinacı da Eurovizyon'un bir yarışma olduğunu belirterek, ''Kazanmak var kaybetmek de. Pek üzülmeye gerek yok'' dedi.

Eurovizyon tarihinin en zor grubunda yer aldıklarını vurgulayan Kutlu Özmakinacı, ''Politik yaklaşımlar sonuçta çok belirleyici rol oldu. Bu yarışmayı müziğin yarıştırıldığı platforma bir türlü çeviremiyoruz. 19 ülkeden 17'si tarihinde bize oy vermemiş ülkeler. Bu bir anlamda imkansızı başarmak gibiydi. Şarkımız bunu becerebilecek kadar iyiydi ama burada her şey olabiliyor'' diye konuştu.

Özmakinacı, Eurovizyon'un kafalardaki önyargıların aşıldığı platform haline getirilmesi gerektiğini kaydetti.

Medyatava

Son mesajlar