Turkcell yurt dışı Skype ile konuşma ne kadar fiyat alıyor?

algea

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar merhaba,
Kardeşim yurt dışına çıkacak. O yurt dışında iken, onunla SKYPE ile konuşmayı düşünüyorum… Merak ettiğim ben kardeşimi SKYPE ile arayarak konuştuğumda yurt dışındaki kardeşimden ROAMING ücreti ne kadar alırlar. Yada SKYPE ile konuştuğumda tamamen ücretsiz mi olur. Fikirlerinize ihtiyaç duyuyorum.
Sevgiler, saygılar…

xanovera

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeşinin bulunduğu yere göre tüm ücretler değişecek olsa da (aynı ülkede farklı bölgelerde ücretler değişir) özetle dakika başına karşı taraftan da bir ücret kesilecektir.
Bu ücret çoğu zaman dakika başına senin normal hatla aradığında kesilenin yarısı kadardır. Örneğin İtalya dakika başına 4,5 tl ye aranabiliyorsa, karşı taraftan da 2,5 tl gibi bir ücret kesilir.

Bunu önlemenin en basit yöntemi karşı tarafın gittiği yerde yükle/kullan cinsi (bizdeki hazır kartlar gibi) bir simcard alıp onu kullanmasıdır.
Böylece yalnızca senin skype kontorun gider.

Bu arada alakası olmasa da Skype call yerine Google voice öneririm.
Ücretler yarı yarıya ve bağlantı kalitesi kıyaslanmaz bile.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Kardeş internet üzerinden konuşun viber falan ne diye para veriyorsunuz ki bulsun orda bi beles wifi tamamdır :D

xanovera

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o da fikir ama kasmaya gerek yok bence :) dakikası 3 cente (7krş) arıyorum bütün avrupayı

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Kardeşin free wi-fi ile bağlı iken onu ara... Roaming çok kazık çünkü.

Durumu kurtaracak iki şey var. Vodaphone'un olduğu ülkelerde Vodaphone kullanıcıları ülke içindeymiş gibi fatura kesen tarifeleri var. Gittiğin ülkeye göre araştır.

İkincisi de bir arkadaşın tavsiye ettiği gibi yurtdışında kullan at bir hat almak.

Bu ikisi dışında Roaming çok kazık.