Turkcell 15 Yaşına Bastı

Bu konuyu okuyanlar

Cem

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Türkiye'nin en büyük ve Avrupa'nın 2 numaralı operatörü olma unvanını elinde bulunduran New York borsasına kote Turkcell 15 yaşına bastı.

Rakip GSM operatörlerinin yöneticileri tarafından bile zaman zaman lider GSM operatörü olarak tanımlanan Turkcell 15 yaşına bastı ve Turkcell Maltepe Ar-Ge binasında basın mensuplarına bu zaman zarfı içerisinde yaptığı altyapı yatırımlarını düzenlediği toplantıyla aktardı. Toplantıda doğal olarak müşterilerini şebekenin bitmek bilmeyen meşgalesiyle üzen Avea'nın 'her yöne bedava' kampanyasıyla ilgili soruları da basının önem verdiği konuların başında geliyordu. Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu'nun sunumundan sonra gelen sorulara dair verdiği cevaplarda Avea'nın Turkcell'i ara bağlantı talebinin karşılanması istemiyle ilgili davasına ilişkin olarak yasal sürenin 90 gün olduğunu belirtti.
turkcellcr1236783705.jpg

Turkcell yöneticileri şebeke kontrol merkezinde
Avea'nın tarifesinin başlamasından bu yana 90 gün geçmediğini düşünürsek Turkcell'in hala Avea yönünden gelen port'ları açma konusunda süresi olduğunu düşünebiliriz. Ancak Avea kampanyasını başlattıktan 1 hafta sonra 43 ek port talebinde bulunmuş, Turkcell ise 2 gün sonra 13 ve aynı hafta içinde 18 port'u daha devreye sokmuş. Avea'nın e-mail yoluyla istediği ilk port isteğinden sonraki isteğini yazılı olarak 215 olarak yaptığı, Turkcell'in ise optimizasyon yaparak toplamda takip eden hafta dahil olmak üzere toplam 60 yeni port açtığı ve peyderpey açmaya devam ettiği belirtildi.
Port açmanın kamu hizmeti olduğunu belirten Terzioğlu, çağrı sonlandırma ücreti nedeniyle bu işlemin normal şartlarda kendilerine herhangi bir zarar teşkil etmediğini belirtti. Terzioğlu optimizasyon çalışmalarının sürdüğünü, istenen port'ların mutlaka karşılanacağını aktardı. Turkcell'in de yeni kampanyalar çerçevesinde Avea'dan yeni port istediği ancak bunun gelecek kampanyalar için olduğu da verilen bilgiler arasında yer alıyor. Turkcell ısrarla Avea'dan istediği port'ların önceden yapılmış planlama doğrultusunda olduğunu aktardı.

Almanya ve İtalya'dan Büyük!

Turkcell, 15 yılda yaptığı 10,3 milyar TL yatırımla Türkiye nüfusunun % 99'unu kapsadı. Turkcell'in kapsama altına aldığı alan ise, Almanya ve İtalya'nın yüzölçümlerinin toplamından daha büyük. Bugüne kadar yaptığı yatırımlarla 3G teknolojisine geçişte de önemli avantajlara sahip olacak Turkcell, 3G hizmetini 81 ilde aynı anda başlatacak.Â*
Maltepe'deki Ar-Ge binasında düzenlenen toplantıda konuşan Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, abone sayısı bakımından Avrupa ikincisi olan Turkcell'in şebeke büyüklüğü açısından da Avrupa'da ilk 3 arasında yer aldığını söyledi.
turkcellcocuk2on71236784048.jpg

Turkcell kırsal alana yaptığı yatırımlara ağırlık verdi

Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, Turkcell altyapısıyla ilgili bilgi verirken, özellikle kırsal alanlara yaptıkları yatırımlara dikkat çekti. Terzioğlu, Turkcell'in nüfusu 1000 ve üzerindeki yerleşim yerlerinin tamamını kapsayan tek operatör olduğunu açıkladı.

Turkcell 3G 81 İlde Hayata Geçecek
Terzioğlu, 2G'ye yaptıkları yüksek kalitedeki altyapı yatırımları sayesinde 3G genişbant teknolojisinde de en yüksek kalite ve en geniş kapsama alanını sağlayacaklarını söyleyerek, lisans sözleşmesinin imzalanmasından önce Turkcell olarak devlete yaklaşık 1 milyar TL kaynak aktarımı yapacaklarını belirtti. İlter Terzioğlu, Turkcell'in 3G'de büyük avantajları olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: "15 bini aşkın baz istasyonuyla, en yaygın ve kaliteli kapsama alanına sahibiz. Aldığımız A Tipi Lisans bize kalite ve teknoloji avantajı sağlayacak." Turkcell, 3G şebekesini dünyanın önde gelen iki tedarikçisi olan Ericsson ve Huawei ile kurarak, 3G genişbant teknolojisini 81 ilde aynı anda başlatacak.

Turkcell 15. yılında Avrupa'da 2.sırada
İstanbul'da düzenlenen toplantıda Turkcell Kurumsal İlişkiler ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler de Turkcell'in 15 yılını anlattı. Öztürkler, 15 yılda dünya çapında bir marka yaratmış olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "15 yılda 10,3 milyar TL yatırım yaptık. Sadece Türkiye'de değil, faaliyet gösterdiğimiz 8 ülke ile bölgesel güç haline geldik. Türkiye'de 50.000 kişiye iş olanağı sağladık. Erzurum ve Diyarbakır çağrı merkezleri ile Doğu'ya yatırıma öncü olduk. Son beş yıldır BusinessWeek Infotech 100 listesinde yer alan ilk ve tek Türk teknoloji şirketiyiz. Son yıl dünya devlerinden oluşan bu listeye 25'inci sıradan girdik. Bugün, 37 milyon abonemizle, Avrupa'nın en büyük ikinci GSM operatörüyüz."
Turkcell'in dünya teknoloji lideri olma hedefine doğru emin adımlarla yürüdüğünü belirten Koray Öztürkler, 2009 planlarını da açıkladı. Turkcell, 2009'da da yatırımlarını sürdürerek, 2008'in iki katı yatırım (1,6 Milyar USD) yapacak.

:: Turkcell ile Avea arasındaki davada sizce kim haklı?

Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Vay be 15 yılda nereden nereye geldi. 8 yıldır da kullanıyorum Turkcell'i. Kalite olarak iyi ama fiyatlar konusunda gerçekten perişan etti bizi. :D

4 yıldır Vodafone kullanıyorum ve memnunum hattımdan. Turkcell yedek kulübesinde. :D

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Yakın zamanda pek çok andım kendilerini. Birde şu müşteri hizmetleri daha hızlı olsa süper olur. Hayırlı olsun Turkcell nice yıllara diyim.

pisipardus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bundan önce Turkcell kullanıyordum. 40 TL civarlarında faturam seyrediyordu. Avea'ya geçtim param cebimde kaldı. Ayrıca kaliteli bir şekilde de konuşuyorum. Telefonu kullandığım bazı yerlerde Turkcell ile ses kesiliyordu. Ama Avea ile böyle bir problem yok.
Avea ile yola devam.

Cem

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bundan önce Turkcell kullanıyordum. 40 TL civarlarında faturam seyrediyordu. Avea'ya geçtim param cebimde kaldı. Ayrıca kaliteli bir şekilde de konuşuyorum. Telefonu kullandığım bazı yerlerde Turkcell ile ses kesiliyordu. Ama Avea ile böyle bir problem yok.
Avea ile yola devam.
Bu cümlede Avea ile Turkcell'in yerini değiştirin,
aynı senaryo ters operatörde durum benim için geçerli :happy:

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Avea her yerde çekmiyor diye biliyorum ben.

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Turkcellim nice yaşlara koçum aşkım benim

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Turkcell kullanmıyorum nedensa arkadaşlarım yüzünden avea kullanıyorum :)

beatkey

Asistan
Reaksiyon puanı
3
büssürü avealı arkadaşım var ama inadına türkcell.her ne kadar kazıklasa bile :D

emrah.yvz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ülkemize katmış oldugu pozitif enerji ve istihdam için tşk ediyorum...
(KURULUŞ TARİHİ : 28 Şubat 1994)

vacip42

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Türkcell kullanıyorum mesaj sevdam olmadığı içn gayet memnunum hattımdan :)

gelgel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:wassat: Turkcell veya digerleri...amma öncelikle 15 yil iddiasi.. valla reklam sikintisi gina getirdi bi sürü reklam hani yeni bir dikkate deger buluslari olsa ..bu kadar reklam savurganligi yapacaklarina teknoloji girisimlerini duysak...neyse ya istiyerek simdilik kullaniyoruz

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Benden 3 yıl sonra Doğmuş :D

Abin Oluyorum Türkcell Bi indirim felan bişeyler ayarlarsın artık :D

bendedim

Asistan
Reaksiyon puanı
1
15. yıl için hiç reklam yapmadılar mı ya? Limon mimon bunun uzantısı mı yoksa? O kadar çok türksel reklamı görüyorum ki, hangisi ne için hiç ayırt edemiyorum valla. Bi de ters tepki verdiriyor insana, antenli çocuk gördüm mü basıyorum küfürü. :)

kemalkokal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Avea önce mevcut abonelerine adam gibi hizmet sunmalı, ondan sonra sınırsız konuşturmaya geçmeli.

Bence bu iş birkaç ay sonra patlayacak. Çünkü boylarını aşar.

findukfaresi_

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
yıllardır Turkcell kullanıyorum pahalı da değil bence telefon faturam 30lirayı geçmiyor çekmediği bir yere de rastlamadım ben

nice yıllara :D

airduncan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avea her yöne sınırsız kampanyasıyla tcell'in ekmeğine bal sürdü desek yanlış olmaz.
zaten aveadan-tcelle olan konuşmalar için avea belli bir ücreti çağrı sonlandırma adı altında tcelle ödüyor.
yani 55 tllık kampanyası tam anlamıyla ters tepti...
avea'nın bu kampanyası kötü bir analizin ne gibi sonuçlar verebildiği bakımından incelenmeli.
ülkemizin en büyük kuruluşlarından biri olduğu içinde tcelle nice nice yıllar...

Son mesajlar