Türkçe Vikipedi Üyeleriyle Söyleşi

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
En büyük özgür ansiklopedi olan Wikipedia'nın Türkçe kolu Türkçe Vikipedi'ye etkin şekilde katılım gösteren üç kullanıcıyla uzun ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Türkçe Vikipedi'nin katılımcıları, Türkçe bölümün içeriklerini hem özgür kaynaklardan derleyerek oluşturdukları hem de diğer Wikipedia dillerinden yaptıkları çevirilerle her geçen gün zenginleştiriyorlar. Her ne kadar İngilizce Vikipedi kadar çok başlık bulunmasa da çok kısa sürede 100.000 maddelik bir Türkçe özgür ansiklopedimiz olacak. Bu arada bir hatırlatma; Wikipedia, yani Türkçe'ye kazandırılan adıyla Vikipedi, kendisine kayıtlı olmayan kişilerin de katkılarına, gerçek zamanlı olarak açık. Siz de ansiklopedideki başlıklara, katacağınız bilginin ansiklopedik ve tarafsız olması kaydıyla, katkı yapabilirsiniz.

Dilerseniz Türkçe Vikipedi'nin katılımcılarından Maderibeyza, Bahar ve Khutuck ile yaptığımız söyleşiyi izleyebilirsiniz. Teknik sebeplerden ötürü, ne yardan geçeriz (uzun ve güzel bir sohbet) ne serden (yayın kalitesi), diyerek videomuzu iki parçaya bölmek zorunda kaldık.

[flash=400,345]http://www.metacafe.com/fplayer/805645/vikipedi___b_l_m_1.swf[/flash]

[flash=400,345]http://www.metacafe.com/fplayer/805667/no_english_title.swf[/flash]​

Bilgi İçin: Wikipedia, Türkçe Vikipedi
SDN - http://shiftdelete.net

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
'wikipedia' faydalandığım bir kaynak, Teşekkürler berkin bozdoğan ve Troy ..

MakeMeBad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2. videoda müzkik sesi çok mu geliyor bana mı öyle geldi ?

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Fahri ilim irfan elçileri, eksik olmasınlar.

Edit : Çok hoşlar ^^

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bu kamera arkası versiyonumu? :D Değilse Lütfen Onuda ekleyin :)

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Arkadaslara vikipedinin dilimizde kullanılabılırlıgı konusundakı yaptıgı calışmlarından doleyı tebrık ederim

Not:artık büroya bir çekıduzen versenız iyi olur duvardakı boyanın üzerindeki çiçek desenli süs kaldırın arkadaşlar... :p

MakeMeBad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tugbagaleri dedi ki:
Arkadaslara vikipedinin dilimizde kullanılabılırlıgı konusundakı yaptıgı calışmlarından doleyı tebrık ederim

Not:artık büroya bir çekıduzen versenız iyi olur duvardakı boyanın üzerindeki çiçek desenli süs kaldırın arkadaşlar... :p
inanmassın şu notu ben yazıcaktım ama ayıp olmasın diye yazmadım :)

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Üzerin'de shiftdelete.net yazan bi bordür yaptırıp yapıştırsanız nası olur ? :)

MakeMeBad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
warkortali dedi ki:
Üzerin'de shiftdelete.net yazan bi bordür yaptırıp yapıştırsanız nası olur ? :)
Bu da iyi fikir hem beyaz olursa forum tasarımına da benzer(turuncu SDN logosu) hemde göz yormaz birde videolar içinde faydalı olur aydınlık açısından.
warkortali,abicim sen boyayı geti bende fırçaları işe başlayalım bir an önce :p

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Büro, Google 'ın ofis ortamlarını anımsatıyo :)

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bu haberi nasıl bu kadar geç gördüm onu anlayamadım. Neyse, Vikipedi kesinlikle hep karşıma çıkan bir site. Çok da kaliteli bulurum. Gelişmesinde katkıda bulunanları tebrik etmek lazım ansiklopedi oluşturmak epey bir zaman alıyordur. Güzel de bir söyleşi olmuş. 2. Video'dan doğru düzgün birşey anlayamadım müzik sesi çok yüksek.

Son mesajlar