Türkçe Vikipedi Üyeleriyle Söyleşi

Bu konuyu okuyanlar

En büyük özgür ansiklopedi olan Wikipedia'nın Türkçe kolu Türkçe Vikipedi'ye etkin şekilde katılım gösteren üç kullanıcıyla uzun ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Türkçe Vikipedi'nin katılımcıları, Türkçe bölümün içeriklerini hem özgür kaynaklardan derleyerek oluşturdukları hem de diğer Wikipedia dillerinden yaptıkları çevirilerle her geçen gün zenginleştiriyorlar. Her ne kadar İngilizce Vikipedi kadar çok başlık bulunmasa da çok kısa sürede 100.000 maddelik bir Türkçe özgür ansiklopedimiz olacak. Bu arada bir hatırlatma; Wikipedia, yani Türkçe'ye kazandırılan adıyla Vikipedi, kendisine kayıtlı olmayan kişilerin de katkılarına, gerçek zamanlı olarak açık. Siz de ansiklopedideki başlıklara, katacağınız bilginin ansiklopedik ve tarafsız olması kaydıyla, katkı yapabilirsiniz.

Dilerseniz Türkçe Vikipedi'nin katılımcılarından Maderibeyza, Bahar ve Khutuck ile yaptığımız söyleşiyi izleyebilirsiniz. Teknik sebeplerden ötürü, ne yardan geçeriz (uzun ve güzel bir sohbet) ne serden (yayın kalitesi), diyerek videomuzu iki parçaya bölmek zorunda kaldık.

[flash=400,345]http://www.metacafe.com/fplayer/805645/vikipedi___b_l_m_1.swf[/flash]

[flash=400,345]http://www.metacafe.com/fplayer/805667/no_english_title.swf[/flash]​

Bilgi İçin: Wikipedia, Türkçe Vikipedi
SDN - http://shiftdelete.net
 

warkortali

Profesör
Emektar
'wikipedia' faydalandığım bir kaynak, Teşekkürler berkin bozdoğan ve Troy ..
 

tugbagaleri

Profesör
Arkadaslara vikipedinin dilimizde kullanılabılırlıgı konusundakı yaptıgı calışmlarından doleyı tebrık ederim

Not:artık büroya bir çekıduzen versenız iyi olur duvardakı boyanın üzerindeki çiçek desenli süs kaldırın arkadaşlar... :p
 

MakeMeBad

Asistan
tugbagaleri dedi ki:
Arkadaslara vikipedinin dilimizde kullanılabılırlıgı konusundakı yaptıgı calışmlarından doleyı tebrık ederim

Not:artık büroya bir çekıduzen versenız iyi olur duvardakı boyanın üzerindeki çiçek desenli süs kaldırın arkadaşlar... :p
inanmassın şu notu ben yazıcaktım ama ayıp olmasın diye yazmadım :)
 

MakeMeBad

Asistan
warkortali dedi ki:
Üzerin'de shiftdelete.net yazan bi bordür yaptırıp yapıştırsanız nası olur ? :)
Bu da iyi fikir hem beyaz olursa forum tasarımına da benzer(turuncu SDN logosu) hemde göz yormaz birde videolar içinde faydalı olur aydınlık açısından.
warkortali,abicim sen boyayı geti bende fırçaları işe başlayalım bir an önce :p
 

emelden

Dekan
Bu haberi nasıl bu kadar geç gördüm onu anlayamadım. Neyse, Vikipedi kesinlikle hep karşıma çıkan bir site. Çok da kaliteli bulurum. Gelişmesinde katkıda bulunanları tebrik etmek lazım ansiklopedi oluşturmak epey bir zaman alıyordur. Güzel de bir söyleşi olmuş. 2. Video'dan doğru düzgün birşey anlayamadım müzik sesi çok yüksek.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst