Türk Telekom'un Yeni Tarifeleri

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Türk Telekom'un mevcut sabit ücretlerde yaptığı değişiklikleri ve konuşma alışkanlığınıza göre sunduğu iki yeni tarife paketinin özelliklerini açıklıyoruz.

Özel tarife paketleri dönemini açan Türk Telekom, Uzun Konuşturan Tarife ve Akşam Konuşturan Tarife olarak ilk aşamada konuşma alışkanlığına bağlı iki yeni tarife paketi sunuyor. Kullanıcı Dostu tarifeler şeklinde genel olarak adlandırılan bu tarife paketleri, sistem olarak kontörlü GSM hatlarına benzer bir yapı sunuyor.

Yeni Tarife Paketleri

Akşam Konuşturan Kullanıcı Dostu tarife ile KDV ve ÖİV dahil ayda 19 YTL paket ücreti ödenerek, akşam 18:00 ile sabah 08:00 arasında şehiriçi görüşmeler ücretsiz olarak yapılabiliyor. Aylık toplam görüşme kotasının 3000 dakika olduğu paketin haricinde, günün kalan kısımlarında yapılan görüşmeler üye olunan tarife üzerinden ücretlendiriliyor.

Telefon görüşmeleri uzun sürenleri hedef alan Uzun Konuşturan Kullanıcı Dostu tarife paketi ise, yine KDV ve ÖİV dahil ayda 19 YTL paket ücreti karşılığında tüm ev ve iş telefonu aramalarında yalnızca ilk dakika için konuşma ücreti alıp 60 dakika bedava konuşma hakkı kazandırıyor. Paketin ilk dakika konuşma ücreti 12 Ykr ve 60 dakika limitini aşan konuşmalar StandartHatt tarifesinden ücretlendiriliyor.

Sabit Ücretlerde Değişiklik

ŞirketHATT, KonuşkanHATT, StandartHATT, HesaplıHATT ve YazlıkHATT tarife paketlerinde sabit ücret değişikliği yapan Türk Telekom, 17 Haziran itibarıyla YazlıkHATT'a %1,53 ve diğer tarifelere %4,9 oranında sabit ücret fiyat ayarlaması yapıyor.

Bilgi İçin: Türk Telekom
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Tam haberi okurken fatura geldi bir kez daha ah aldın Telekom :)

Kriptograf

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Çeşit olsun hangisini seçeceğimizi şaşıralım,ne seçtiğimizi bilmeyelim sonra
"efendim size gastrovasküler manifestüpik bağlantı sistemi kurduk onun sabit ücretini ödüyorsunuz her ay"desinler.
"Sizin fiber kablonuz eskimiş jğv değiştirme ücreti ama bu ay Sydney'i aramak bedava,Sydney de ki yakınlarınızla bedavaya 3000 dk görüşebilirsiniz..."
Mutluluktan uçan halk sokaklara dökülür,çünkü Sydney'de tamı tamına atalarınıda sayarsak 5 milyon Türk soyu yaşamaktadır değil mi ama...

helperman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende bir an kotalı kullanıcıların kotalarında değişiklik yapıldı sandım ama malesef hevesimiz yine kursağımızda kaldı :(

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Akşam Konuşturan Kullanıcı Dostu tarifede 19 ytl ödeyerek 18:00 den sonra ücretsiz konuşma yapılıyor, günün kalan kısımlarında yapılan görüşmeler üye olunan tarife üzerinden ücretlendirilir denmiş, misal standart hattında kendine göre 11 ytlik bir sabit ücreti var, yani sabit ücret olarak 19+11 = 30 ytl mi ödenecek , bu konuda bir açıklama göremedim.

uzaktan algilama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
helperman dedi ki:
Bende bir an kotalı kullanıcıların kotalarında değişiklik yapıldı sandım ama malesef hevesimiz yine kursağımızda kaldı :(

Aynı mantıkla ben de atladım habere. advertorial Mıdır bu haber nedir çözemedim, Bize telekom'un ne telefon tarifesinden, dial up ile mi bağlanıyoruz ?

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Şöyle bir tarife olsa ya 50 ytl ye 1 mbit sınırsız internet ve ayda 5000 dakika . Yurt dışında bunun örnekleri çok var tabii daha cüzi fiyatlara daha yüksek hızlarda.

45-50 euro'ya kotasız telefon sınrısz tüm dünya ile , 16 mbit internet , kablolu yayın ve uygun reciver . biz 50 ytl ye 1 mbit sınırsız kullanıyoruz peeh

lapa_lapa

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ben uzun konuşturan tarifeyi beğendim en az 1 saat konuştuğum için :mrgreen:
daha kullanıma uygun olmuş tarifeler bence

mavisakal_79

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence biz halen daha kazıklınayoruz. yeniymiş tarifeymiş. zam olmamış zartmış zurtmuş.

lapa_lapa

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ya sonuçta bu sayede konuşma şekline uygun olan yeni tarifelerden birisini seçip tek bi paket fiyatı veriyosun gayet iyi cep telefonu faturası da çok farklı gelmiyo