Türk Telekom'un Gerçek Rakibi!

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
zegan dedi ki:
mdkbet dedi ki:
revix dedi ki:
ben de bişey sandım ttnetten ne farkı var adam fiyatları biraz degiştiir

turk.net sdn ye reklam vermiş olmasın sakın
aklıma başka ihtimal gelmiyor
yoksa niye yazsınlar gerçek rakip diye, hepsi hesaptan anlayan aklı başında çocuklar :)

Eğer haberi dikkatli okursanız gerçek rakipten kastı anlarsınız.
Burda değinilmek istenen fiyat olarak rakip olmak değil, TT den bağımsız kendi altyapısını kullanan şirket olmak.
Herkes fiyatlara takmış bu fiyatlarla nasıl rakip olurki demiş.

Haberi dikkatlice okuyun.

eğer haberi dikkatlice okursan tellcom varken turk.net in tt'ye rakip olamayacağını anlarsın
hangi altyapıyla hangi rekabetten bahsediyorsun

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben en başından beri kablonet'e geçmek istiyorum ama küfreder gibi yarım blok ötede ve caddenin karşısında kablotv var bizde yok.

Corbett

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yani şimdi TTNet' ile aramıza bir aracı sokmayacağız değil mi? (Smile ADSL gibi)

AC/DC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
29 YTL aktivasyon(port) ücreti ile TTNET'e nasıl rakip oluyor bunlar? TTNET adsl başvurularında bu ücreti aylardır almıyor. TTNET'te sağ olsun 2007 sonlarında pofpoflayarak reklamını yaptığı VDSL2'ye son kullanıcı olarak bizlerin 3 ay öncesi geçmiş olacaktık. E Nerede? Hani?
Trajedi...

aydogdu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu memlekette kamu ile birşey olmaz özelleştireceksin bunları.

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Merak ettiğim telefon hattı kullanma zorunluluğu varmı acaba. (Bundan kastım telefon olmadan direk olarak interneti bağlatabiliyomuyuz). TTnet habire sömürüyo bizi konuşmasakta telefona ayda 15 YTL vergi borcu ödüyoruz. Burdan TTnet'e sesleniyorum. Bu paralar zehir zıkkım olsun...

cambaz_4387

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya madem rakip olacaksın bari fiyatları en azından 1-2 milyon az yap da kafa karıştır. Türktelekom'un fiyat listesini almış üstüne kendi adını yazmış.

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Bu fiyatlarla ayakta durmaları zor.

u7fuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiyatlar o kadar onemli değil bence .Asıl fark yaratabilecek kriterler hizmet kalitesi Band genisligi ,Teknik destek ,personelin sorun cozme kabiliyeti,Personelin bilgi seviyesi.TTNnet bence bu kriterler acısından cok vasat durumda.
ADSL cagrı merkezindeki personel papağan gibi aynı seyleri surekli tekrarlıyor.Teknik olarak bilgi fukarası.Teknik servis seviyelendirilmemis.Kim ararsa arasın aynı seviyede personel karsınıza cıkıyor.Ve yaptırdıkları is speedtes. ezberlemisler onu.
Tenik desteği ve hizmet kalitesi yuksek bir servis sağlıcı bilsem hic dusunmeden değiştiririm.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
fiyatlar aynı,ayrıca kendi omurgaları varmış telefon için hiç kablo fln döşendiğini görmedim ki tüm Türkiye'ye hizmet sağlıyoruz denmiş telekomun adsl veremediği bölgelere bile mi acaba?

tahir2023

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Turk.NET in tarifelerinde bir caziplik göremedim hiçbir farkı yokki kardeşim TTNET'inkinden. Nedir bu ya sorumu şimdi cazipmi falan? Telekom da komik Turk.NET de komik TurkSAT dakomik atın çöpe hepsini; paraları bayılan biziz zaten, kolay gelsin onlara, bize DEĞİL!!!!..

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
ee tahir hepsini çöpe atarsak ne yapacaz Türksat ın tarifeleri çok cazip ama koblo tv şebekesi olması gerek bir binada tek bir kişiye vermiyolar

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Jojoba dedi ki:
fiyatlar aynı,ayrıca kendi omurgaları varmış telefon için hiç kablo fln döşendiğini görmedim ki tüm Türkiye'ye hizmet sağlıyoruz denmiş telekomun adsl veremediği bölgelere bile mi acaba?
56k altyapısını kullanıyorlardır :D

vatasiva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biryere kadar TT getiriyormus trafigi biryerden sonra turknet aliyormus ustune.. internete o cikariyormus.. kalabalik falan mevzusu ondan heralde ttnetin smilein ve digerlerinin ayni yerden ciktigini dusunurseniz farkli olabilir gercekten..

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
İnternet kullanıcıların sürekli şikayet ettikleri bir konu olan telefon hattına fatura ödeme zorunluluğu kalkıyor. Ek telefon hattı faturasından kurtulmuş oluyoruz. 12,75 Ytl olan telefon hattı ücretini vermenize gerek kalmadı..

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ben TTnet'i bırakmam şuana kadar internetimde hiçbir sorun yaşamadım fiyat biraz yüksek ama verdiğim paranın hakkını alıyorum.Yapacak birşey yok biranda fiyatları istediğimiz seviyelere çekemezler.İlk ADSL fiyatlarıyla şimdikini kıyaslayın çok büyük indirime gidildi dahada düşecektir.5-6 ytl ucuz diye ISP'mi değiştiremem.Değiştirenlerin yorumlarınıda okudum TT'neti bıraktıklarına pişmanlar...Bir tek Tellcom var iyi iş çıkaran altyapı çalışmalarını tamamlasınlar gözümü kırpmadan geçerim.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Mr.Fastfinger dedi ki:
Ben TTnet'i bırakmam şuana kadar internetimde hiçbir sorun yaşamadım fiyat biraz yüksek ama verdiğim paranın hakkını alıyorum.Yapacak birşey yok biranda fiyatları istediğimiz seviyelere çekemezler.İlk ADSL fiyatlarıyla şimdikini kıyaslayın çok büyük indirime gidildi dahada düşecektir.5-6 ytl ucuz diye ISP'mi değiştiremem.Değiştirenlerin yorumlarınıda okudum TT'neti bıraktıklarına pişmanlar...Bir tek Tellcom var iyi iş çıkaran altyapı çalışmalarını tamamlasınlar gözümü kırpmadan geçerim.
2005 adsl sınırlı 29lira
2008 adsl sınırlı 29lira bir fark olmamış fiyatlarda kanımca. diyeceksin hızın 256kbpsdan 1mbite katlanmış kotayı hızlı doldurmaktan fazla bir işe yaramıyor.

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
1024/256 39 ytl süper evde kablotv kullanıyoruz zaten ama şuanda turksat interneti kullanan arkadaşlardan yorum ve görüşlerini duymak isterdim açıkcası eğer gerçekten şikayetleri olmaz ise hiç düşünmem geçerim.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
erol_1982 dedi ki:
1024/256 39 ytl süper evde kablo net kullanıyoruz zaten ama şuanda turksat kullanan arkadaşlardan yorum ve görüşlerini duymak isterdim açıkcası eğer gerçekten şikayetleri olmaz ise hiç düşünmem geçerim.
sokağımızda turksat şebekesi olsa ben de hiç düşümem ufak problemlere rağmen geçerim.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Jojoba dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:
2005 adsl sınırlı 29lira
2008 adsl sınırlı 29lira bir fark olmamış fiyatlarda kanımca. diyeceksin hızın 256kbpsdan 1mbite katlanmış kotayı hızlı doldurmaktan fazla bir işe yaramıyor.
1
256/64 49YTL
512/128 89YTL
1024/256 139 YTL
2048/512 229 YTL

2
256/64 49YTL
512/128 79YTL
1024/256 99 YTL
2048/512 139 YTL

Şimdi
1024/256 49YTL
2048/512 69YTL
4096/1024 89YTL

Ne kadar yetersiz gibi gözüksede indirimler yinede eskiye oranla gözle görülür bir düşüş var anlatmak istediğimde bu zaten.
Limitsiz tarifelere göre yorumladım.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
elbette limitsiz tarifelerde iyileşme var ama kotalıalrda vazgeçemiyor telekom 29lirasından yada 512kpbs'ye 49liradan ucuz limitsiz paket vermiyor. Kendi çıkarını daha çok gözetiyor sonra tvde reklamlarda 14,99a size internet veriyoruz diye göz boyayıcı reklamlar dönsün dursun....

masumcokmasum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eski internet cafeciler bilirler 2000 yılındaki TTnet abonesi internet cafelerin çoğu yaklaşık 1000 ytl civarında telefon faturası ödediler.Hatırlıyorum TTnet yapılanma içindeydi çevir sesinden büyük paralar kazandı haklarını bile arayamadılar.İşte bu ülke ozamanlardan bugünlere geldi ama kafa hep aynı kafa müşteri memnuniyeti diye birşey yok...
Sabreden kazanacak elektrik hattından internet durumu değiştirecek.

GOTHiC

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla ttnet in bu bağlantı sorunlarından sa turk.net çok daha mantıklı geliyor bana Bandırmaya bi gelsin de hemen görüşeceğim.. Hatta ev hattımıda değiştiricem ttnet 5 kuruş alamasın benden.. nihaha bu çok zevkli olacak şahsımca. :)

snoop_dogy16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GOTHiC dedi ki:
valla ttnet in bu bağlantı sorunlarından sa turk.net çok daha mantıklı geliyor bana Bandırmaya bi gelsin de hemen görüşeceğim.. Hatta ev hattımıda değiştiricem ttnet 5 kuruş alamasın benden.. nihaha bu çok zevkli olacak şahsımca. :)

:D lol

Corbett

Asistan
Reaksiyon puanı
0
TTnet fiber optik bağlantıya geçecek az kaldı beşiktaşta araçlarını görmeye başladım.Ondan sonra herkes limitsiz 20 milyona 5 megabit hızda uçarız.

Japonya 1 gigabit hıza ulaşmış yuh diyorum ben gidiyorum japonyaya lakin en büyük evlerin bile 60 m2 :D

snoop_dogy16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
shiftpresser dedi ki:
TTnet fiber optik bağlantıya geçecek az kaldı beşiktaşta araçlarını görmeye başladım.Ondan sonra herkes limitsiz 20 milyona 5 megabit hızda uçarız.

Japonya 1 gigabit hıza ulaşmış yuh diyorum ben gidiyorum japonyaya lakin en büyük evlerin bile 60 m2 :D

e tabi Japonyada adamlar cep telefonuna bile 1 Gigabit hiz veriyor. O altyapiyi kuran alman mühendis bile demis biz bunu kuruyoruz ama ne yapacak millet telefonda bukadar hizi.

snoop_dogy16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Fiberoptik kullaniyorum hem ucuz hemde cok hizli su kadar söyliyeyim upload hizim 6 MB/s.
Download sorma o baya yüksek.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
snoop_dogy16 dedi ki:
e tabi Japonyada adamlar cep telefonuna bile 1 Gigabit hiz veriyor. O altyapiyi kuran alman mühendis bile demis biz bunu kuruyoruz ama ne yapacak millet telefonda bukadar hizi.
snoop_dogy16 dedi ki:
Bende Fiberoptik kullaniyorum hem ucuz hemde cok hizli su kadar söyliyeyim upload hizim 6 MB/s.

Hızın belli canım.. 2 msj arka arkaya yapıstırmısın :D :D araya kimse girememis ;D

Kablointernet'i kullanmayı düsünen arkadaşlara ufak bir hatırlatma.. mevcut adsl modeminizi kullanamıyorsunuz yeni bir kablomodem almanız gerekecek.. tavsiye edilen model fiyatı 70 ytl civarında. Birde aktivasyon ücreti gerek tabii.. Bende kablointernete geçmeyi düşünenler kervan'ındayım..

Ben su an kullandığım ttnet adsl' den sadece telefon hattı mecburiyeti nedeniyle sıkıntılıyım.. ev telefonum yok kablo bos bos duruyor ve 10 küsür ytl her ay ödeme yapıyorum .. Hakikaten sinir bozucu bir şey, bu bile ttnet' ten vazgeçmem için yeterli bi sebep.

snoop_dogy16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:D :D

En iyisini yapiyorsun ver 70 YTL + aktivasyon kurtul TürkTelekomdan adamlarin tek yapti sey insani sömürmek.

haluk_41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
snoop_dogy16 dedi ki:

sen nerdesin Almanya mı ?