Rehber Türk Telekom personeliyim soru sorabilirsiniz

Ruzgar60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba, Türk Telekom çalışanıyım. Çok eski değilim ama bir süre DSL (Bakır) de çalıştım. Şuan da ise fiber (Gpon) birimindeyim. Sorularınız varsa bildiğim kadarı ile cevaplamaya çalışırım.

Jakrezb3y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba, Türk Telekom çalışanıyım. Çok eski değilim ama bir süre DSL (Bakır) de çalıştım. Şuan da ise fiber (Gpon) birimindeyim. Sorularınız varsa bildiğim kadarı ile cevaplamaya çalışırım.
selam hocam öncelikle iyi forumalr. 1 ay içinde 3 kere genel arıza var diye bölgemizde özellikle haftasonu intarnet kestiler arıyorum çalışma ne zaman başlıycak bölgenizde yapılıyor dendi sokak sokak gezdim yok hiçbir faliyet. Lol turnuvam vardı dedim mobil veri tanımlayın oda olmaz fln dediler. Üst birime bağlandım zar zor şuan davalık olduk hakaretten 120 tl olan fatura 123 tl geldi o ay biz eksik ödesek olmuyor şimdi bende bundan dava açsam olurmu belki geri çekerler . yani 2023 yılında şehrin altyapısı bozulsa yapılır bunlar ek mesayi vermemek için yapmıyor. birdaha böyle durumda ne yapmalıyım. aceleyle yazdım hatam var affola

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Hocam 15 Yıldır GPON Bekliyoruz Sonunda Geldiler Galiba Mahallede Üzerinde Türk Telekom Yazılı Kutular Konuldu Turuncu Kablolar Çekildi Vesaire Ara Sokaklara Çekiyolar Felan Ama Yaklaşık 2 Aydır Felan Sürüyor Bunlar Bizim Fiber Ne Zamana Evlere Gelir Aktif Olur ,Başlangıçta Ne Kadar Hız Gelir Turkcell Kullanıcısıyız Türk Telekomun Altyapısından Fiber Alabiliyormuyuz , Birde Evin İçine Fiber Getirtmeye Para Ödüyormuyuz.

Cevaplarsan Çok Mutlu Olurum Şimdiden Teşekkürler.

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Merhaba. Ben Balıkesir'de yaşıyorum. Mevcut adresimizde bakır kablolarla alt yapı var. Mevcut adresimi açık şekilde paylaşmak istemiyorum. Port kutusu evimize yaklaşık 460 metre mesafededir. Ne kadar uğraşırsam uğraşayım evimizin bulunduğu sokağa fiber alt yapı getirtemedim. Dilekçe hazırladım bölge müdürlüğüne gittim adam bana dilekçe almıyoruz dedi tabi bu olay yaklaşık 2 yıl önce oldu. Türk Telekom ve Türksat çalışanlarıyla da konuştum ama bir sonuca varamadım. Hatta CİMERden de alt yapı talebinde bulundum ama yine bir sonuç alamadım. Yardımcı olabilir misiniz fiber alt yapı getirtmek için ne yapabilirim?

Ruzgar60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
selam hocam öncelikle iyi forumalr. 1 ay içinde 3 kere genel arıza var diye bölgemizde özellikle haftasonu intarnet kestiler arıyorum çalışma ne zaman başlıycak bölgenizde yapılıyor dendi sokak sokak gezdim yok hiçbir faliyet. Lol turnuvam vardı dedim mobil veri tanımlayın oda olmaz fln dediler. Üst birime bağlandım zar zor şuan davalık olduk hakaretten 120 tl olan fatura 123 tl geldi o ay biz eksik ödesek olmuyor şimdi bende bundan dava açsam olurmu belki geri çekerler . yani 2023 yılında şehrin altyapısı bozulsa yapılır bunlar ek mesayi vermemek için yapmıyor. birdaha böyle durumda ne yapmalıyım. aceleyle yazdım hatam var affola
Merhaba hocam, uzun sureli genel arızalara bazen ben de denk geliyorum. Ya belediye yolları kazarken alt yapıya zarar veriyor yada inşaat varsa kablo kptuğunda uzun surebiliyor çözülmesi. Fakat böyle durumlar yoksa bölgenizde ki telekom ekibi yetersiz sayıda olabilir. Tek siz mi bu arıza durumunu yaşıyorsunuz bütün sokak falan mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam 15 Yıldır GPON Bekliyoruz Sonunda Geldiler Galiba Mahallede Üzerinde Türk Telekom Yazılı Kutular Konuldu Turuncu Kablolar Çekildi Vesaire Ara Sokaklara Çekiyolar Felan Ama Yaklaşık 2 Aydır Felan Sürüyor Bunlar Bizim Fiber Ne Zamana Evlere Gelir Aktif Olur ,Başlangıçta Ne Kadar Hız Gelir Turkcell Kullanıcısıyız Türk Telekomun Altyapısından Fiber Alabiliyormuyuz , Birde Evin İçine Fiber Getirtmeye Para Ödüyormuyuz.

Cevaplarsan Çok Mutlu Olurum Şimdiden Teşekkürler.
Hocam bina içlerine fiber kutu koyuldu mu? Ne zaman geleceğine dair net bilgim yok bölgelere ve çalışan ekip sayısına göre değişebilir. Evet telekom altyapısından turkcell fiber kullanabilirsiniz. Bazı yerlere 100 bazı yerlere 1000 mb veriyorlar.

Hızı 24mb ve üstü olan telekom abonelerine fiber e gecmek ücretsiz. Fakat turkcell ekstara ücret alır mı bilmiyorum.

Merhaba. Ben Balıkesir'de yaşıyorum. Mevcut adresimizde bakır kablolarla alt yapı var. Mevcut adresimi açık şekilde paylaşmak istemiyorum. Port kutusu evimize yaklaşık 460 metre mesafededir. Ne kadar uğraşırsam uğraşayım evimizin bulunduğu sokağa fiber alt yapı getirtemedim. Dilekçe hazırladım bölge müdürlüğüne gittim adam bana dilekçe almıyoruz dedi tabi bu olay yaklaşık 2 yıl önce oldu. Türk Telekom ve Türksat çalışanlarıyla da konuştum ama bir sonuca varamadım. Hatta CİMERden de alt yapı talebinde bulundum ama yine bir sonuç alamadım. Yardımcı olabilir misiniz fiber alt yapı getirtmek için ne yapabilirim?
Hocam bunun için bildiğim en etkili yöntem toplu imza toplanıp müdürlüğe sunmak. Proje nereyi kapsıyorsa oaralara fiber geliyor proje içine adres ekletmek biraz zor.

Son düzenleme:

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Merhaba hocam, uzun sureli genel arızalara bazen ben de denk geliyorum. Ya belediye yolları kazarken alt yapıya zarar veriyor yada inşaat varsa kablo kptuğunda uzun surebiliyor çözülmesi. Fakat böyle durumlar yoksa bölgenizde ki telekom ekibi yetersiz sayıda olabilir. Tek siz mi bu arıza durumunu yaşıyorsunuz bütün sokak falan mı?

Hocam bina içlerine fiber kutu koyuldu mu? Ne zaman geleceğine dair net bilgim yok bölgelere ve çalışan ekip sayısına göre değişebilir. Evet telekom altyapısından turkcell fiber kullanabilirsiniz. Bazı yerlere 100 bazı yerlere 1000 mb veriyorlar.

Hızı 24mb ve üstü olan telekom abonelerine fiber e gecmek ücretsiz. Fakat turkcell ekstara ücret alır mı bilmiyorum.
Hocam daha Bina İçlerine Gelmedi. Mahallede Çoğu Sokağa Alt Yapı Yapıldı,Kutular Kondu Dün Bitane adam kutu içinde kablo felan Bağlıyodu Ekip 3 4 kişilik felan Mahallenin Bir Yarısında Fiber Zaten Aktif Var Bizim Tarafta Tren yolundan ötürü yoktu 1 ay önce Mahallede Muhtara Sordum Çok Uğrasiyor İnternet İçin Telekomcular 2 aya tamam demişler.

Dipnot: Verdiğin Bilgiler İçin Çok teşekkür Ederim Hocam

sylas55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar kullandığım modem Türktelokom fiber bende laptop var diye modemin yeri sorun olmamıştı ama şimdi kasalı bilgisayar alacağım ve fiber kutusunun içinden çıkan ethernet kablosu çok kısa, arayıp desem modemi benim odama taşıma gerçekleşebiliyor mu

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Altyapı başvuru süreci nasıl işliyor

teknolojin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Manavgat biriminden tandığınız varsa gözünüzü seveyim dikmen tokiye interneti bağlasınlar çünkü fıtık ettiler burada tüm sitedekileri. En son saha görevlisi biz internet vermeyeceğiz bu siteye ne hali varsa görsün diyip evlerin aralarında ana menhollere fiber ek kutusunu ekleyip, kasetlere ayırıp, binalara kablo çekmeyip, bizi ilgilendirmez binalar toki fiber kablo çekecek diyip gidiyorlar. Ayrıca 150'ye yakın hane var, tek saha dolabı yetersiz gelir dedim görevliye siz bu işi bilmezsiniz diyip başından savdı, hatta başta fiber kablo çekilecek sadece saha dolabı bile eklenmeyecek dediği an görevlinin nasıl bir işi bilmediğini anlamıştım. Hatta geçen sizin bu eklediğiniz saha dolabı yetersiz kalır siz bir tane daha ekleyip süreci uzatırsınız dedim onda sustu. Koca siteyi 2 tane görevliyle 1-2 ay arayla 1 gün gelip yavaşça, keyifle bitirme derdinler ama suçu tokiye atıyorlar, ardından biz buraya açıkça interneti vermeyi istemiyoruz diyorlar.

Toplu olarak imza topladık, sonuç olmadı, ilgili bakanlıklara söyledik onlar yapılmasının emirini verdi çünkü evler tesliminden 1 yıl geçti ama halen internet altyapısı sorunu tamamlanmadı. Site dışında tüm evlere fiber çekildi, site içinde herkes magnet, superbox, kendi cebinden internet paketi vs yüzünden baz istasyonu doluluğundan kapasite yetmeyip, mobil hatlar bile çöküyor. Yaz günü temmuzun ortasında 1 hafta telefom doğru düzgün çekmedi yoğunluktan baz istasyonu hizmet veremedi.

Fiber internet kullanıyordum, şu anda olduğum yere nakil ettiğimden tam 180 günü geçtiği için telekomda modemi getirin 180 gün geçti, eğer modemi vermezseniz ceza yansıtacağı dedi. 1 hafta onunla uğraştım sonunda 2. Kez nakil yapıldı. Şimdiyse sözleşmem bitiyor ama sözleşmem biterse, altyapı gelmediğinden modemi teslim etmem gerekli mi, ayrıca magnet kullanıyorum. Sözleşmem bitse bile modemi teslim etmesem, ceza bedeli yansır mı, altyapı geldiğinde aynı sözleşmem devam mı eder. Bu konuda bilginiz var mı ?

Ayrıca sizden ricam bu söylediğim ilçede bir tandığınız görevli varsa söylerseniz seviniriz, okula giden çocuklar var, engelli olup sadece tek eğlencesi internet olan insanlar var iyice mağdur ediyorlar saha görevlileri bıktık artık biz bunlardan