Soru Türk Telekom Operatörü Çekim Gücü Nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Merhaba. Şuanda Turkcell operatörünü kullanıyorum ve neredeyse birebir aynı tarifeye sahip paket Türk Telekomda 20 TL daha ucuz. Türk Telekomun çekim kalitesi nasıl? İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum. Kullanan arkadaşlar olumlu/olumsuz bilgi verebilirse çok sevinirim. Özellikle şu noktalarda çekmiyor dediğiniz yerler de varsa yazarsanız çok iyi olur. Teşekkürler.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Merhaba. Şuanda Turkcell operatörünü kullanıyorum ve neredeyse birebir aynı tarifeye sahip paket Türk Telekomda 20 TL daha ucuz. Türk Telekomun çekim kalitesi nasıl? İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum. Kullanan arkadaşlar olumlu/olumsuz bilgi verebilirse çok sevinirim. Özellikle şu noktalarda çekmiyor dediğiniz yerler de varsa yazarsanız çok iyi olur. Teşekkürler.
Bu tamamıyla bulunduğun yerde ki baz istasyonu ve kullanıcı sayısı ile alakalı bir durum kesin bir yanıt olmaz. Ancak eskiye göre çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. 3 ay deneme süresi içerisinde ceza ödemediğin kampanyaları vardı bir ara onu deneyerek geçebilirsin.

Adres çekim durumunu ise buradan sorgulama yapabilirsin.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Bizim evde çok iyi çekerken işyerinde çok az çekiyor. Bizim işyerinde Turkcell kullananlar çok rahat. Ben ve benim gibi telekom kullananlar hep sövüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama ucuzluğundan dolayı da bırakamıyorum.

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Bu tamamıyla bulunduğun yerde ki baz istasyonu ve kullanıcı sayısı ile alakalı bir durum kesin bir yanıt olmaz. Ancak eskiye göre çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. 3 ay deneme süresi içerisinde ceza ödemediğin kampanyaları vardı bir ara onu deneyerek geçebilirsin.

Adres çekim durumunu ise buradan sorgulama yapabilirsin.

Teşekkür ederim. 3G ve 4.5 G destekliyor ve HD+ destekliyormuş. HD+ nedir bilgin var mı?

Bizim evde çok iyi çekerken işyerinde çok az çekiyor. Bizim işyerinde Turkcell kullananlar çok rahat. Ben ve benim gibi telekom kullananlar hep sövüyor.

Ama ucuzluğundan dolayı da bırakamıyorum.
Gerçekten fiyat konusunda fark oluyor evet. Ama çekmedikten sonra da bi anlamı yok gibi.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
HD+ Volte teknolojisi galiba HD yani çok net ve kayıpsız görüşme yapılabilir anlamına geliyor. Tabi iki tarafında cihazının bu teknolojiyi desteklemesi ve operatörün o cihazları desteklemesi lazım.

Kullanımda fiyat çok önemli bence tabi kullanım yapamadıktan sonra bedava da olsa kullanmazsın. Ama bulunduğun yerde telekom çekiyorsa daha pahalı fiyatı ödemekte bana mantıklı gelmiyor. Bu arada faturasız kullanacaksan bimcell çok iyi fiyatları onlara da bakmalısın.

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66
HD+ Volte teknolojisi galiba HD yani çok net ve kayıpsız görüşme yapılabilir anlamına geliyor. Tabi iki tarafında cihazının bu teknolojiyi desteklemesi ve operatörün o cihazları desteklemesi lazım.

Kullanımda fiyat çok önemli bence tabi kullanım yapamadıktan sonra bedava da olsa kullanmazsın. Ama bulunduğun yerde telekom çekiyorsa daha pahalı fiyatı ödemekte bana mantıklı gelmiyor. Bu arada faturasız kullanacaksan bimcell çok iyi fiyatları onlara da bakmalısın.
Faturalı kullanacağım. Iphone SE 2020 kullanıyorum. Sanırım destekliyordur. HD+ destekliyor diye gösteriyor. Arkadaşa sordum oturduğum civarlarda sıkıntısız çekiyor diyor. Fakat bazı kişilerde İstanbulun göbeği (Mecidiyeköy, Levent) gibi kalabalık ilçelerde çekmediğini söylüyor.
Şehir ve merkezi yerlerde güzel çekiyor ama köy gibi yerlerde çekmiyor.
Herkes çok farklı şeyler söylüyor valla. Aşırı arada kaldım.

HP Kullanıcısı

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,274
Şehirlerde iyi çeker ama Köylerde hiç çekmez. Ama türkcell köylerde az olsa da çeker.

arad4564

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
ben sana turkcell i öneririm kafan rahat olur en azından ben kullanıyodum sövmeden duramıyorsun oyun ortasında drop mu yersin net gidip gelirmi hepsini yaşadım

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Şehirlerde iyi çeker ama Köylerde hiç çekmez. Ama türkcell köylerde az olsa da çeker.
Bunun nedeni tt 1800 Mhz turkcelin 900 Mhz opt. olması kaynaklı, 1800 baz istayonu sinyali dağlık alanlarda çok fazla kırılım yaşıyor ve kör nokta çok oluyor 900 bu konuda avantaj sağlıyor.

dopeboy

Asistan
Reaksiyon puanı
66