Türk Telekom internetimi iptal edebilir miyim?

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
1 hafta önce şehir değiştirdim. Türk Telekom u arayıp nakil talebimi ilettim. Oturduğum bina yeni olduğu için altyapı olmadığını, bu işlemin 90 ilâ 180 gün sürebileceğini belirttiler(il merkezinde olmama rağmen). Bu durumu dayanak göstererek halen 1 yil süresi olan sözleşmemi tazminat ödemeden iptal edebilir miyim?

Mütefekkir

Asistan
Reaksiyon puanı
77
Arayıp kendilerinden bilgi alın. Bir de Tüketici Haklarına başvurun.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Kendileri muhtemelen iptal edemezsiniz diyeceklerdir.

Mütefekkir

Asistan
Reaksiyon puanı
77
Kendileri muhtemelen iptal edemezsiniz diyeceklerdir.

Muhtemelen öyle lakin Tüketici Hakem Heyetlerine başvurabilirsiniz. Onlar sizin haklarınızı daha iyi bilirler bu konularda ve ona göre yapmanız gerekeni de söylerler. Bildiğim kadarıyla E-Devlet üzerinden de başvuru yapılabiliyor.

Constantin87

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,955
1 hafta önce şehir değiştirdim. Türk Telekom u arayıp nakil talebimi ilettim. Oturduğum bina yeni olduğu için altyapı olmadığını, bu işlemin 90 ilâ 180 gün sürebileceğini belirttiler(il merkezinde olmama rağmen). Bu durumu dayanak göstererek halen 1 yil süresi olan sözleşmemi tazminat ödemeden iptal edebilir miyim?

Bu gibi durumlar için mutlaka aksiyonları vardır ceza bedelsiz iptal veya hizmet alana kadar ücretlendirmenin durdurulmasını talep edin baktınız size zorluk çıkarıyorlar thh hizmet verilmediğine dair şikayette bulunun.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Teşekkürler açıklamalarınız için.