Türk.net İyi hizmet veriyormu

Bu konuyu okuyanlar

sozmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Eğer online oyun oynuyorsan hiç tercih etme bence bu en iyi ping süresi bunu turknete kaç defa gönderdim ping süresinde yapabilecek birşeyimiz yok diye cevap aldım hep. Bu resimleri de tutuyorum hep övülecek bir alt yapısı kesinlikle yok. Reklamlardaki Jahrein miydi neydi adını hatılamadım yalan reklam bence. SUPERBOX alabilirsen bence en iyisi SUPERBOX şuanda.
Ekran Alıntısı.JPG

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
1 ay bedava kullanmak için bu kötülüğe sürükleme bence adamı pişman olursun bende 1 ay bedava kullanmak için geçtim fakat 2. ay bıraktım sürekli kesinti ping süresi reklamlarda tamamen abartı ping süresi çok yüksek bence uzak durmalısın.
Kimseyi kendim 1 ay bedava kullanayım diye kötülüğe sürüklemiyorum. Sanki diğer ISSlerde problem çıksa o firmaları suçlamayacak gibi konuşmayın.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Aslında firmanın tek sorunu YAPA veya hız sorunu değil.
İmzalı sözleşmede "ücretsiz kurulum + 1 ay bedava" yazmasına rağmen aylık 30 TL şeklinde 3 aylık kurulum taksidi aldılar.
Müşteri hizmetleri olmadığı için sitelerinde destek kaydı açarak sorunu çözmeye çalıştık.
Bu süreçte de sorunu çözmediler ve faturaları 75 TL yerine 105 TL olarak gönderdiler.
Faturalardaki hatayı düzeltmedikleri için ve bu tantana günlerce sürdüğü için ekstra gecikme faizi ve hat açma-kapama ücretlerini de faturaya yansıttılar.
Bu konu ile ilgili açtığım destek kaydı ve aramaları da tek taraflı olarak kapatıyorlar.
Bu olayın karşılığı net şekilde "dolandırıcılık" mesela.

Veya Kasım ayında ödediğim ve kapatılmış olan bir fatura için Ocak ayında abone olunan telefon numarasını arayıp "Kasım ayını eksik ödemişsiniz 15 TL'lik eksik var, faturanın son günü geliyor. Eğer ödemezseniz internet kesilecek ve önümüzdeki ay faturasına hat açma kapama ücreti eklenecektir" demişlerdi.
(Eksik ödeme gibi bir seçenek yok, fatura öderken fiyatı siz girmiyorsunuz. Borcunuz sistemde ne kadar görünüyorsa ATM'den sadece onu ödeyebiliyorsunuz.)

Bu ayın faturası da TurkNet çalışanlarına görünüyor ama TurkNet sitesine girdiğim zaman 0 TL olarak görünüyor. İstesem de ödeyebileceğim bir fatura yok ama onların sisteminde "ödemedi" olarak görünüyorum. 1 haftadır da bunu düzeltemediler.
En son "hatanızdan dolayı faiz eklemezsiniz umarım" yazmıştım ama bekliyoruz işte.

Bunun gibi daha bir çok sıkıntı var. ŞikayetVar sitesinde 6 aylık dönemi görselleri ile birlikte paylaşmıştım. Aşağıdaki linkten yazdığım mesajı ve aşağıya eklediğim ekstra yorumdan fatura detaylarını görebilirsiniz.

Öncelikle şunu belirteyim. Firma sempatizanı veya fanboylarından değilim. Burada amacım size yardım etmek.

İlk olarak önceden kurulum ücretsizdi daha sonradan eğer hizmet nakili yapılarak gelmediyseniz yani sıfırdan internet bağlattıysanız sadece modem kurmaları için 90₺ para istemeye başladılar ki buna ben de karşıyım. Önceden zorunlu değildi. 75₺ + 30 kurulum ücreti olarak 105₺ şeklinde yollamışlar bu normal bu süreçte hizmet alamadıysanız iptal etmeleri gerekirdi ki daha önce edilenler oldu (Facebook gruplarından biliyorum)
Ek olarak eğer tüm bunlara maruz kaldıysanız (yani internete giremediniz ama sizden 105₺ aldılarsa ve fatura görünmediği halde faiz uyguladılarsa) faturaların birer çıktısını alın ve Tüketici hakem heyetine başvurun. Emin olun haklıysanız sonucunda paranızı faiziyle geri alabilirsiniz. Başvurmanız konusunda yardımcı olabilirim daha önce yaşadığım bir süreç.

White Ravens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
95
Eğer online oyun oynuyorsan hiç tercih etme bence bu en iyi ping süresi bunu turknete kaç defa gönderdim ping süresinde yapabilecek birşeyimiz yok diye cevap aldım hep. Bu resimleri de tutuyorum hep övülecek bir alt yapısı kesinlikle yok. Reklamlardaki Jahrein miydi neydi adını hatılamadım yalan reklam bence. SUPERBOX alabilirsen bence en iyisi SUPERBOX şuanda.
Ekli dosyayı görüntüle 120649
Jahrein'in evine internet verebilmek için TurkNet firması 2 km özel kablo çekmiş ve farklı bir sistem kurmuş.
Ahmet evini tanıttığı videoda bunu gösteriyor ve anlatıyordu.
Ahmet'in videoda söylediği söz;
"Bu para verseniz de alabileceğiniz bir internet değil."

Süresi işaretlenmiş videoyu aşağıya bırakıyorum. Direkt olarak oynatıp izleyebilirsiniz.

sozmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Süperbox'u da kullandım stabil olmuyor. Yayın açıyordum bir aralar aniden hız düşüyor vs. sıkıntı oluyor. VDSL veya Fiber alt yapın yoksa süperbox mantıklı ama bu ikisinden birisi varsa kesinlikle mantıksız. Hepsini kullandığımdan biliyorum :(
buda yükseltilmiş upload ile aynı alt yapıda türk telekom ping süresi muazzam bence
Capture.JPG

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
buda yükseltilmiş upload ile aynı alt yapıda türk telekom ping süresi muazzam bence
Ekli dosyayı görüntüle 120650
Arada şöyle bir fark var. İlk speedtest sonucunuzda sunucu olarak İstanbul'u 2.sinde ise Ankara'yı seçmişsiniz. Sizin yaşadığınız yerden uzaklaştıkça ping değerlerinin artması normal. Ben de istanbul'a speedtest atınca 5, Bursa'ya atınca 12 çıkıyor.

sozmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Kimseyi kendim 1 ay bedava kullanayım diye kötülüğe sürüklemiyorum. Sanki diğer ISSlerde problem çıksa o firmaları suçlamayacak gibi konuşmayın.
Şuan TT kullanıyorum diğer taraftan SUPERBOX Turknet ile yaşadığım sorunların yüzde 1 ini yaşamadım daha. Porblem çıkan firma iyi hizmet vermeyen firmadır ve kötülenmelidir. Tavsiye isteyenlere iyi hizmet vermeyen bir firmayı önermek ise kötülüğe sürüklemektir bence bu yüzden konuştum.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Bu da benim internet biri kablo biri wifi iki pc bağlı üstüne 3 telefon internette aktif kullanımda

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    40.6 KB · Görüntüleme: 74

sozmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arada şöyle bir fark var. İlk speedtest sonucunuzda sunucu olarak İstanbul'u 2.sinde ise Ankara'yı seçmişsiniz. Sizin yaşadığınız yerden uzaklaştıkça ping değerlerinin artması normal. Ben de istanbul'a speedtest atınca 5, Bursa'ya atınca 12 çıkıyor.
Fark şurada aslında Turknet sunucuları hep İstanbul'da sanırım. Türk Telekom hemen hemen her noktaya yakın bir sunucu bulundurduğu için bu yüzden ping süresini daha kısa alabiliyoruz. Yani Turknet'de gelsin Ankara'ya sunucu hizmet noktası kursun oda hızlı alsın yada sadece İstanbul'a hizmet versin. Türk Telekom bu yüzden daha iyi internet sağlıyor.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Bir de ekleme yapayım Superbox tarafındaki şikayetlerde az değil. Turkcell baz istasyonlarında bu cihazlara ayrı bir trafik ve kanal vermiyor. Cep telefonlarının kullandığı internet kanalından hizmet sağlıyor. Superbox ile de sorun yaşayanlar var. TTNETte de var Kablonette de ve diğer firmalarda da var. Yani ISSde problem yaşama ihtimalin her zaman piyango işi. Zaten Turknet YAPA olmayan yerlerde Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Eğer Türk Telekom altyapısı problemliyse düzeltmek değil düzelttirmek Turknetin işi.

sozmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bir de ekleme yapayım Superbox tarafındaki şikayetlerde az değil. Turkcell baz istasyonlarında bu cihazlara ayrı bir trafik ve kanal vermiyor. Cep telefonlarının kullandığı internet kanalından hizmet sağlıyor. Superbox ile de sorun yaşayanlar var. TTNETte de var Kablonette de ve diğer firmalarda da var. Yani ISSde problem yaşama ihtimalin her zaman piyango işi. Zaten Turknet YAPA olmayan yerlerde Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Eğer Türk Telekom altyapısı problemliyse düzeltmek değil düzelttirmek Turknetin işi.
Sonuç olarak iş TURKNET firmasında bitiyor. Düzelttirsin o zaman abi. Şurada bir yanlışınız var SUPERBOX la mobil telefonalara gönderilen internet aynı değil aralarında fark var. Evet aynı bazdan geliyor ama sinyal güçleri farklı ve ayrı sunuculardan gönderiliyor.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Sonuç olarak iş TURKNET firmasında bitiyor. Düzelttirsin o zaman abi. Şurada bir yanlışınız var SUPERBOX la mobil telefonalara gönderilen internet aynı değil aralarında fark var. Evet aynı bazdan geliyor ama sinyal güçleri farklı ve ayrı sunuculardan gönderiliyor.
Farklı sunucudan gelse bile aynı baz istasyonunda aynı veri yolunu kullanıyor. Bu da yoğunluk olduğunda hız düşmesine sebep oluyor. Superbox için ayrı bir veri yolu tahsil edilse zaten bu problemi yaşayan insanlar olmayacak. Şikayetvarda bu firmanında şikayetleri var. O yüzden dediğim gibi bu bir şans işi.

Birde ekleme yapayım taahhüt verdiğinde bozma konusunda epey uğraştırıyorlar. Tüketici hakem heyeti ile uğraştırabiliyorlar. Taahhütsüzlerde de bu problem oluyor ama sonrasında Tüketici hakem heyeti sonucunda tahsil edeceğin para iptal ederken yüklü şekilde cebinden çıkmıyor.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Aracı şirket. Tıpki ttnet altyapısını kullanan ötekiler gibi. KAyıt açtığınızda ellerinden birşey gelmezse ttnete kayıt açarlar, onlarda kendi sıralama ve önceliğine göre sizin işi sıraya alır.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Fark şurada aslında Turknet sunucuları hep İstanbul'da sanırım. Türk Telekom hemen hemen her noktaya yakın bir sunucu bulundurduğu için bu yüzden ping süresini daha kısa alabiliyoruz. Yani Turknet'de gelsin Ankara'ya sunucu hizmet noktası kursun oda hızlı alsın yada sadece İstanbul'a hizmet versin. Türk Telekom bu yüzden daha iyi internet sağlıyor.
Aslında onunla alakalı değil. bu sizin kullandığınız speedtest sunucusunun lokasyonuyla alakalı. TürkNet'de ankaraya speedtest sunucusu kursa aynı sonucu alırsınız ama bu sadece ankaradaki sunucular için geçerli olur yani çok ta önemi olan bir şey değil.:)

sozmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Aslında onunla alakalı değil. bu sizin kullandığınız speedtest sunucusunun lokasyonuyla alakalı. TürkNet'de ankaraya speedtest sunucusu kursa aynı sonucu alırsınız ama bu sadece ankaradaki sunucular için geçerli olur yani çok ta önemi olan bir şey değil.:)
tamam teşekkür ederim