Turandursun.com

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bizim görevimiz o kapının önünde durup Cennet kapısını göstermek. Eğer onlar senden Ahiret'te gelip haklarını isterlerse ne cevap verebileceksin? Madem sen inanıyodun bana neden doğru yolu göstermedin diyen olursa cevap verebilecek misin?

Bak kardeşim;

İnsan din seçimini kendisi yapamaz.Sen eğer Müslüman isen,annenin karnından doğardoğmaz ben Müslüman olucağım mı dedin?

Diğer insanlarda böyledir,hristiyan bir annenin evladı önce temiz ve saf şekilde doğar,ve Müslüman olarak doğar.Ama kendi seçimini sonra yapar.

Allah'ı tanımak bundan dolayı insanlara vazifedir.Bir insan ağaca bakarak Allah'ı görmeli.Bir insan gök yüzüne bakarak Allah'ı görmeli.Bak bizim şimdi araştırmaya dinleri soruşturmaya ihtiyacımız yok.Çünkü İslam dini,bizim herşiyimizi karşılıyor.Ama başkalarının dini öyle değil.

İçindeki sorulara cvp bulamıyor,sürekli sığınacak birisini arıyor belkide.Ama onun dininde öyle birşey yok.

E peki ozaman ne yapsın bu adam ?

Bundan ötürü,insan'ın vazifesidir Allah'ı tanımak.Şahadet getirmek.

Eğer Müslümansan küçük düşünmeyeceksin,sen öyle bir dine mensupsun ki,ileride tüm dünya Müslümanların önünde diz çökecek.Sen Hz.Muhammed (S.a.v)'in ümmetisin.

YAVUZS

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o bu değilde beni en çok şaşırtan. müftülük dahi yapmış olaan böğle birinini sonradan kafir olması...

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Yazdıklarını okudumda, öyle böyle saçmalamamışlar. En iyisi uzak durmak.

İslam'dan kopuş nedenlerinden birisi de şu imiş:

Kur'an 'da ki bazı ayetlerin İncil ve Tevrat'ta da olması.

Bu çok normal değil mi? O 3 kitabıda Allah göndermemiş midir? Zaten sağlam bir imanı olsa böyle düşünürdü ancak sağlam değilmiş. Hatta yaşasaydı Zebur'a da bakın sayın Turan Dursun o kitapta da hemen hemen aynı cümleleri görürsünüz derdim. Değiştirilmiştir ancak, değiştirilmeyen cümlelerde yok mudur İncil'de Tevrat'ta Zebur'da. Elbetteki vardır.

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Bu ateistlerin hepsinin kendini beğenmiş, liseli yada üniversiteli kendisini avrupai olarak düşünen, süslü cümleler kurup doğru konuştuğunu sanan ancak sadece boş konuşan insanlar olması ne kadar ilginç değil mi?

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
sen nasıl müslümansan o da ateist arasında hiç bir fark yok neden kendini üstün görüyorsun saygı duymuyorsan kapat gözünü kulağını

KirliSinek

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bu ateistlerin hepsinin kendini beğenmiş, liseli yada üniversiteli kendisini avrupai olarak düşünen, süslü cümleler kurup doğru konuştuğunu sanan ancak sadece boş konuşan insanlar olması ne kadar ilginç değil mi?

sorgulamaktan korkan insan için elbetteki boş gelir bu tür şeyler :sleep:

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
oturdum üşenmeden facebook adreindeki bütün dallamaların yorumlarını okudum. birisi haşa Allah yanlış yaratmış biz dünyayı daha iyi yaratıcaz diyor, diğeri Kurana saldırıyor, yahu madem bu kadar aşmış insanlarsınız açıkca neye inandığınızı söylesenize, Allaha inamıyor olabilirsiniz e be kardeşim yoktan var olmadınsa bari darwine inanda varlığının bir somut göstergesi olsun. onada mı inanmıyorsun, o zaman sen düşünüyorsun o halde yoksun. kendi varlığını kabul etmiyorsan, ben seni hiç etmiyorum. evet evet bunlar aslında yoklar.

Not: Darwin e inanan haftada bir evrip kitabı deviren maymundan gelme bir arkadaşım var, ama boynunda haç işareti taşıyor. hiç karışmıyoum ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280

Hepsi? Hayatında kaç tane ateist tanıdın pardon da?

KirliSinek

Asistan
Reaksiyon puanı
12
@topalsolucan
yorumlara dikkat edelim artık biraz! burası tartışma ortamı değil düşünceniz varsa çevrenizdeki inanmayanlara karşı fikir alışverişi yapın!

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Dinime hakaret etmediği sürece isterse sı.tığı şeye tapsın benim için problem yok :) Eğer yakın çevremdeyse uyarırım yoksa dünyayı ben mi kurtaracağım her üşütüğe ders vereyim. Bu kadar teknolojik imkan varken , neden bana doğruyu anlatmadın diye öteki tarafda yakama yapışacaklarmış. Onlara Gora dk 132 hareketini her yerde çakabilirim.

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Neye sokacağın beni ilgilendirmez. Asıl sen saçmalama argo konuşarak.

KirliSinek

Asistan
Reaksiyon puanı
12
arkadaşlar seviyeli olalım lütfen tartışma platformu değil burası.

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Bu Turan Dursun'un ne saçmalamalarını okudum ben. Şimdi hatırlıyorum da. Hz Zeyd ve Hz. Zeyneb meselesini öyle bir çarpıtıp anlatmıştır ki kendisi, bir insan bu kadar yalancı düzenbaz olabilir. Turan Dursun görev olarak İslamiyet'e çamur atmayı seçmiştir.

Bu yazdığı yazıyı da google'da araştırıp bulursunuz. Hz Zeyneb'in kim olduğunu, Hz Zeyd ile kimin evlendirdiğini hep saklamıştır. İşine geldiği bir şekilde anlatmıştır. Hz Zeyneb ile Hz Muhammed (SAV)'ın karşılaşmasını ise "Muhammed birgün Zeyd'i görmeye gider. Zeyd'i bulamaz. Zeyneb yarı çıplak bir biçimde Muhammed'in karşısına çıkınca Muhammed 'in içi coşkuyla dolmuştur, adeta kendinden geçmiştir" diye yazmıştır.Sanki Zeyneb 'i ilk defa görmüş gibi yazmıştır. Ancak Hz Zeyneb Hz Muhammed'in Öz halasının kızıdır. Ve Hz Zeyd ile Hz Zeyneb'i evlendiren de Hz Muhammed (SAV)'ın ta kendisidir.

İkinci olarak bir dergide de şöyle yazmıştır Turan efendi. "Muhammed nerede güzel bir kadın görse hemen eve koşa Zeyneb'le yatardı" ve bu yazıyı da Hadis'e bağlamıştı . Şimdi hangi Hadis'e bağladığını hatırlamıyorum. İşte şu kitabın şu numaralı hadisi diye yazmıştı.

O kitabın o numaralı hadisine bakıyorlarki öyle bir hadis mevcut değil. O hadis'te bambaşka bir olay anlatlıyor. Hadis'ten öncesine sonrasına bakılıyor ama yok hiç alakalı değil. Zaten şu yazdığı şey kabul edilemez. Sanki Hz Muhammed (SAV) işi gücü çapkınlık, güzel kız avı olan, nefsine söz geçiremeyen biriymiş gibi yazıyor ki, insanları etkilesin.

Bir yerde de Hz Muhammed'in zekat olayını kendini rahatlatmak için çıkardığını yazmışlardı. Turan Dursun muydu başka bir ateist miydi bilemiyorum tam. Güya tüm fakirler Hz Muhammed'den yardım bekliyormuş. Sonra Hz Muhammed kafasında bir ayet oluşturmuş. Zekatı farz yapmış ve sonunda rahatlamış.

İlgin değil mi? Nasıl kafalarında düzüyorlar bu kadar anlamak mümkün değil.

Bu adamın yazdıkları yaz yaz bitmez. Allah'a havale etmek gerekir.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
müslümanın vazifesi elinden geldiğince,uygun zaman ve zeminlerde dinimizi anlatmaktır.tabi önce kendisi dini konulara vakıf olacak ve bildiği konularda konuşacak.daha da önemlisi kendisi müslüman gibi yaşayacak ki,karşı tarafa anlattıkları tesir etsin.

tabi birde anlattıkları karşı taraftan kabul görmüyor diye sinirlenen,peygamber efendimizin(s.a.v) tebliğ konusunda çektiklerini bilmiyor demektir.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
müslümanın vazifesi elinden geldiğince,uygun zaman ve zeminlerde dinimizi anlatmaktır.tabi önce kendisi dini konulara vakıf olacak ve bildiği konularda konuşacak.daha da önemlisi kendisi müslüman gibi yaşayacak ki,karşı tarafa anlattıkları tesir etsin.

tabi birde anlattıkları karşı taraftan kabul görmüyor diye sinirlenen,peygamber efendimizin(s.a.v) tebliğ konusunda çektiklerini bilmiyor demektir.
çok haklısın " kendi nefsine söz geçiremeyenin, bir başkasına söz söyleme hakkı yoktur"

Quadro

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adı ile.

De ki: Ey kâfirler, Sizin taptıklarınıza ben tapmam. Siz de benim taptığıma tapıcılar değilsiniz. Ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim banadır.

maviguvercin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
BAKARA SURESİ
...
6 - Şu muhakkak ki inkâr edenleri uyarsan da, uyarmasan da onlar için birdir. Onlar inanmazlar.

7 - Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözlerinin üzerinde bir de perde vardır. Ve büyük azab onlaradır.

13 - Onlara: "İnsanların (müslümanların) inandığı gibi inanın." denilince, "Biz de o beyinsizlerin inandığı gibi mi inanacağız?" derler. İyi bilin ki, asıl beyinsiz kendileridir fakat bilmezler.

21 - Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabb'inize kulluk edin ki (Allah'ın) azabından korunasınız.

22 - O (Rabb) ki yeri sizin için bir döşek, göğü de bir bina yaptı. Gökten su indirdi, onunla size rızık olarak çeşitli ürünler çıkardı. Öyleyse siz de, bile bile, Allah'a eşler koşmayın.

23 - Eğer kulumuz (Muhammed)a indirdiğimiz (Kur'ân)den şüphe içinde iseniz, haydi onun gibi bir sûre getirin, Allah'tan başka güvendiklerinizin hepsini çağırın; eğer doğru iseniz.

24 - Yok yapamadıysanız, ki hiçbir zaman yapamayacaksınız, o halde yakıtı insanlar ve taşlar olan, inkârcılar için hazırlanmış ateşten sakının.

28 - Allah'ı nasıl inkâr edersiniz ki, ölü idiniz sizleri diriltti. Sonra sizleri yine öldürecek, sonra yine diriltecek, sonra da döndürülüp ona götürüleceksiniz.

KirliSinek

Asistan
Reaksiyon puanı
12
neyin mücadelesini veriyorsunuz ha bire anlamış değilim tamam imana davet etmeye çalışıyorsunuz da yetmez mi bu kadar sürekli herkez ayet paylaşıyor isteyen inanır isteyen inanmaz yeter artık bizim gözümüz de sizin deyiminizle perde var o yüzden yazmayın artık ha bire ayet!

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
neyin mücadelesini veriyorsunuz ha bire anlamış değilim tamam imana davet etmeye çalışıyorsunuz da yetmez mi bu kadar sürekli herkez ayet paylaşıyor isteyen inanır isteyen inanmaz yeter artık bizim gözümüz de sizin deyiminizle perde var o yüzden yazmayın artık ha bire ayet!
:hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
İsteyen istediği ayeti paylaşır.

Quadro

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Duhan Suresi..

13- Onlar için öğüt alıp-düşünmek nerede? Onlara, açıklayan bir elçi gelmişti.
14- Sonra, ondan yüz çevirdiler ve dediler ki: "(Bu,) Öğretilmiştir, bir delidir."
15- Biz sizden bu azabı biraz açıp-gidereceğiz; (ama yine) dönecek olanlarsınız siz.
16- Büyük bir şiddetle yakalayacağımız gün, elbette Biz intikam alacağız.