TTNET'ten ayrılmak isteyenler okuyun(Ufak bir bilgi)

Bu konuyu okuyanlar

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Çoğu kişi TTNET denen illetten tam anlamıyla nefret ediyor. (Yoksa yanılıyor muyum?) TTNET'in yapması gerektiği şey her yıl bağlantı ücretlerinde biraz daha indirim yapması iken biz(bu "biz" de ben yokum çünkü UyduNet'e geçtim) neyle karşılaşıyoruz? Tabiki Zamcıklarla. Zamcık diyorum çünkü bu firma fiyat artışlarını ufak ufak yapıyor böylelikle faturasında 3-5 lira farkı ya çoğu kişi görmezden geliyor yada aldırış bile etmiyor.

İnsanları böyle zamcıklarla kandırıyorlar işte arkadaşlar. Şimdi bu konuyu niye açtın arkadaşım esas meseleye gel diyenler vardır aranızda hemen geçeyim.

Şimdi çoğu kişi bu A.B. TTNET'in yağtığı işlerden usanarak ADSL sağlayıcısını değiştirmek istiyor ve Başlıyor piyasa yoklamasına Hangi firmalar var şuan Caanım memleketimde? (Smile, Koç.net, Türknet SuperOnline, Doping, UyduNet) sanırım bu kadar.

Yukarıda yazdığım firmalardan Sadece superonline'ın FiberInternet bağlantısı ttnet tarafından sağlanmamaktadır. SUperonline ADSL hizmeti ise TTNET tarafından verilmektedir. Benim Kullandığım UyduNet'in alt yapısını bile Türk Telekom sağlamaktadır fakar anlayamadığım bir nedenle Uydunet'in bazı bağlantı ücretleri ucuz. Şimdi Uydunetin Türk telekomdan faydadalandığını nerden biliyorsun diyenler olabilir. Türk telekomun santrali oturduğumuz binanın tam dibinde ve binadan türk telekom santraline uydunet personeli tarafından çekilen simsiyah gıp gıcır kabloyu gördüm. :)

Neyse yukarıdaki yazan firmalara geçmek piyasada rekabet sağlamaz. Siz firma değiştirdiğinizde iyi birşey yaptıgınızı düşünüyor olabilirsiniz ama işin aslı öyle değil, kazanan firma yine ttnet ve türk telekom oluyor. Eğer gerçekten rekabetin artmasını istiyosanız ve çevrenizde veya oturduğunuz sitede uydunet veya superonline fiberinternet mevcut ise ona geçmenizdir. Kardeşim hem kendin söylüyorsun Uydunet'in TT'den hizmet aldığını hemde uydunete geçin diyorsun ne ayaksın la sen diyenlere Kardeşim sen değilmiydin 1Mbps ADSL'e 49 lira veren UyduNet'te aynı bağlantıya vereceğin ücret 29 tl diyerek cevap vermek isterim. Eğer Uydunet'e geçmek isteyen olursa bu 3 MBps sınırsız 13 Boyunca 33 TL Kampanyasını kaçırmayın derim.

Uydunet Fiyat tarifeleri:

1 Mbps'e kadar : 29 TL / AY
3 Mbps'e kadar : 49 TL / AY
5 Mbps'e kadar : 69 TL / AY
10 Mbps'e kadar : 99 TL / AY
* Kullanım miktarı ile ilişkili olarak herhangi bir hız düşürme söz konusu değildir.

Sh!Ft+DeLeTe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir tek benim galiba TTnet'ten memnun olan. şuan 8mbps ye kadar olan tarifedeyim ve internet hızım 12mbps yani saniyede 800kb ile download yapmam gerekirken 1,2 mb ile download yapıyorum. Fiyatta hiçbir artış olmadı. 25 GB ı geçmem halinde hız düşümü de olmadı. Geçen ay 100 Gb indirdim saniyede 1.2mb ile

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Levent Kırcanın lafıydı bu ordan aklıma geldi :)

meLodrama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ttnet'den bende magdurum magdurumda magdurum yani. şu sözleşmem bi bitsin interneti komple söküp atıcam kullanmıycam ya. yada sonrada sinirim geçerse smile veya doping düşünebilirim adı ttnet olmasında ne olursa razıyım.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
zamcık güzel laf dikkat edelim sansüre takılmasın malum ne idüğü belirsiz bir sansür sistemi var.

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Uydunet'in tarifeleri gerçekten uygun ama ne hikmetse adamlarda bir rahatlık mevcut. Çıkmaz sokakta oturuyorum. Doğalgaz kazısı yapılırken birileri gelip sokağın sonuna kadar kablo çektiler. Sordum "kablo tv çekiyoruz, hazır kazılmışken..." dediler. Arka sokakta komşumuz Uydunet'e geçmiş. "Bayağı uygun, kablosuz modem falan da verdiler" dedi. Sevindim, haftasonu gittim ofislerine. Gün cumartesi ve ofisleri kapalı. Neyse hafta içi gittim, adresi falan belirttim. Yetkili sistemden baktı, "o sokakta hattımız yok bağlayamayız" dedi. Dedim " hemen arka sokağımızda bir komşum bağlatmış, ayrıca doğalgaz kazısında birileri gelip kablo tv çekmişlerdi?" . Sistemde gözükmüyor, bir şey yapamam, dedi. E dedim sen bilirsin... Super Online zaten varoş mahallesi diye uğramazlar buraya. Mecburum TTNet'e ne yapalım...

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Güzel bir paylaşım olmuşa ama bir yanlışını düzeltiyim, uydunetin altyapısı kendisine aittir, hiç bir şekilde ttnet'in altyapısını kullanmaz. Uydunet'in altyapısını turksat kablotv yaygınlaştırmaktadır. Yani apartmanınızda turksat kablotv altyapısı yoksa uydunet alamazsınız.

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Güzel bir paylaşım olmuşa ama bir yanlışını düzeltiyim, uydunetin altyapısı kendisine aittir, hiç bir şekilde ttnet'in altyapısını kullanmaz. Uydunet'in altyapısını turksat kablotv yaygınlaştırmaktadır. Yani apartmanınızda turksat kablotv altyapısı yoksa uydunet alamazsınız.

hmm Sanırım SpeedTest.net adlı sitede yanlış firma ismi verdiler bana çünkü test yaptırdığım ISP adından Turk Telekom Yazıyordu. :) Ayrıca Turk Telekom santraline çekilen kabloyu gözlerimle gördüm :)))

--- Mesaj Güncellendi ---

[MENTION=32823]lord87[/MENTION]

şimdi aldığım bir hız testi sonucu(ISP Yazan yere bakınızzz.) sence hala ttnetin altyapısını kullanmaz diyebilirmisin?

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
konu güzel bir altarnetif de benden olsun şu cep telefonu şebekleri kelimeyi özellikle kullanıyorum olabilir kalite ve fiyatı biraz daha düzeltseler bu kablo tantanasından kurtuluruz çokta güzel olur sabit telefonların nasıl sonu geldiyse şüphesiz kablolu internetinde sonu gelecektir ya sabır diyelim

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
konu güzel bir altarnetif de benden olsun şu cep telefonu şebekleri kelimeyi özellikle kullanıyorum olabilir kalite ve fiyatı biraz daha düzeltseler bu kablo tantanasından kurtuluruz çokta güzel olur sabit telefonların nasıl sonu geldiyse şüphesiz kablolu internetinde sonu gelecektir ya sabır diyelim

Elbette gelecektir, fakat TT sanıyorum GSM şirketlerini yeteri kadar besliyordur... Bu da haliyle GSM şirketlerinin altyapı geliştirmeyle uğraşmadan rahat yoldan kazanç elde etmesine sebep oluyordur... Nasıl olsa 3G, 4G her daim yeni teknoloji geliyor, GSM şirketleri de sürekli olarak eskiyi çıkar yenisi tak yapmakla uğraşmayıp yok yere gider kapısı çıkarmıyor kendilerine... Detaylı bilgim yok yalnız Vodofone un - Turkcell in vodem ve vınn ile netten Full HD film izleterek yaptığı testleri görünce altyapı var ama son kullanıcıya verilmesi aşamasında birileri taş koyuyor izlenimi oluştu bende...

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
10 mbs a kadar 99 tl mi? bu ucuzmu şimdi?
8 mb e kadar kullanıyorum 2 yıl tahattlü..39 tl.. ilk yıl 39 Tl kalacak.. sonraki 12 ay 54 tl den devam edecek..
birde hızı yükseltiler 9.4 mbit aylardır..yani hemen hemen 10 mbit.. tüm hızı tam çekiyorum.. aylık kullanım kotası felan yok.. yani adil kullanım durumu yok.. elalem 2000 gb ortalama download yapmadığı sürece 200-300 400 gb kullanıyorum, herhangi bir sınırlama söz konusu değil..

10 mbite kadar 99 tl ucuzmu yani?

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
hmm Sanırım SpeedTest.net adlı sitede yanlış firma ismi verdiler bana çünkü test yaptırdığım ISP adından Turk Telekom Yazıyordu. :) Ayrıca Turk Telekom santraline çekilen kabloyu gözlerimle gördüm :)))

--- Mesaj Güncellendi ---

@lord87

şimdi aldığım bir hız testi sonucu(ISP Yazan yere bakınızzz.) sence hala ttnetin altyapısını kullanmaz diyebilirmisin?

Arkadaşım ısp bölümünde "turksat uydu haberleşme" yazan speed test resimleri bulabilirim ve bir servera kablo çekilirken gören kişi ile ilk defa karşılaştım şu anda çok şaşkınım. Ama internette biraz araştırırsan eminin bulabilirsin uydunet kendi altyapısını kullanıyor her apartmanda bu altyapı bulunmadığı için herkes kullanamaz. mesela bizim mahalleye 10 dakika mesafede Türksat saha dolabı var ama biz kullanamıyoruz çünkü bizim apartmana kablo çekmediler.

MrtKrt

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Allah bozmasın ama bende TTNet kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.. %20'lik kısmına giriyorum galiba :) Ayrıca verdiği yan uygulamalar da iyi.. 600 dk ya kadar wifi çok işime yarıyor..

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
TTNet ile altyapı konusunda bir sıkıntım yok. Doğru fiyatları tuzlu ama "kötünü iyisi" derler ya TTNet işte. Bknz: 8Mbps' ye kadar 59TL. (Hızım hiç düşmedi şimdiye kadar). Uydunet' te ise 3Mbps 49 TL. İnterneti de kullanmak zorunda olduğumdan TTNet diyorum.

hpdesktop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim apartmanımda sadece TTnet var.Gerçi geçen gün bi kablo döşediler ama adama sordugumda internet kablosu dedi ve beni biraz heyecanlandırdı fiber kablo olmasın bu falan dedim.Ama hala bi ses yok.

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben şu anda maalesef TTNET kullanıyorum ve taahhüte sabrediyorum.
Geçen gün bizim apartmanın önüne süperonline fiber çektiler kutu koydular. Hele şu taahhüt bir bitsin, ilk işim fibere geçmek olacak inşallah.

vestham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben şu anda maalesef TTNET kullanıyorum ve taahhüte sabrediyorum.
Geçen gün bizim apartmanın önüne süperonline fiber çektiler kutu koydular. Hele şu taahhüt bir bitsin, ilk işim fibere geçmek olacak inşallah.
Darısı bizlere artık.Bizim ttelekomdan başka alternatifimiz yok maalesef.

SedoRKinG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye'de ki tüm sağlayıcılar (bilmediğim yeni bir oluşum yoksa) eninde sonunda telekom altyapısına bağlanır en iyi ihtimalle yutdışı çıkışlarında en kötü ihtimalle tamamen telekom altyapısın kullanır. Yukarıda uydunet kullanıp hız testinde ISP olarak telekomu görmesinin nedeni muhtemelen budur.

Ben hem memnunum hemde değil TTNET'ten memnunum adil kullanım kotasını bi kaç sefer dışında uygulamadılar tahminim bölgenin yoğunluğuna göre uygulanıyor (kotayı aştığınız takdirde). Memnunum hız ile ilgili genelde bir sorunum yok (bazen çakallık yapıyorlar mesela 16mbit olan hattımı 8mbite sabitlemişler ki hattım destekliyordu hemen hemen bakalım görüşmedim daha görüşmeler sonucu ne olacak) memnun değilim tüm tarifeler neredeyse kotalı oldu memnun değilim tarifeler pahalı memnun değilim ücretli aldığımız hizmetlerde eksikler var ve reklamlar mevcut defalarca bildirmeme rağmen tek bir gelişme olmadı.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bende 3 senedir 55TL ye sınırsız kullanıyorm , indirim yaptırttım , 1 ay fatura ödemedim, Hızımdan 3kez taşınmama rağmen birkez şikayet etmedim (5-6mbit görebiliyorum) 1 defa müşteri hizmetlerini aramadım.