Ttnet'in Yeni Düzenlemesine Son Nokta

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
@SwateR söyleyeceğim şeylerden kesin eminim....
Şimdi bak 24 ay tahahüd veriyorsun tamammı sonra bu 24 ayın tamamını bitirmek zorundasın yani senin süren bitmemiş 10 eylül de bitiyor eylül ayının sonuna kadarda ayrılamazsın...Ekim ayına kadar bekliceksin...

SwateR

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
662
ulaş35 dedi ki:
10.09.2008 üstüne 2 yıl ekle tam eylülün 10 unda git iptal ettir , sonuçta 24 ay dolu dolu bitmiş olacak o zaman.

O zaman bu adamlar benden Eylül ayının faturasını da alırlar.

Ben Ağustos sonu gibi kapatmayı düşüyordum ek fatura gelmemesi için. Ama bu sefer de taahhüt devam ediyor diye iptal etmezler.

Ayın 10' uda bayrama denk geliyor. Kapalı olurlar. Bayram sonrasına kalacak o zaman..

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Evet eylül ayının faturasını mutlaka alacaklar zaten yoksa tahahüte uymadın diye biletini keserler...

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
valla beni de 24 ay taahhütü dayatmışlardı ama ben 6. ayın sonunda dayanamadım kapadım!!!
benden bisürü para aldılar kampanya indirim ne varsa hesaplayıp bana ödettiler.
AMAN TTNET E BULAŞMAYIN...

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
bu ay son ondan sonra alivederçi tetenet :D
şimdi görürsünüz bunlar diyecek ki sizin mevcut modeminiz mevcut teknolojiyi desteklemiyor modem almanız lazım isterseniz 2 yıl boyunca aboneliğinizi sonlandırmamak şartıyla size modemi temin edebiliriz derler ve binlerce kişiyi daha kendilerine bağlarlar bunlar :)

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
10.09.2008'de yaptıysan 10.09.2010 da iptal için başuru talebinde bulun.01.10.2010'da İnternetin yada tarfiden kapatılmış olur.:)

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
katılıyorum,

yine bir kazık geliyor şerefsizlerden, Allah islah etsin, insan indirim yapar ya, :thumbdown:

Abi indirim istemiyoruz.:D

Verdiğimiz parayla kazık yemeyelim,hızımızı düşürmesinler yeter.:D

Hadi kazık yemeyide geçtim,sadece hızımızı düşürmesinler.Bu :D :rolleyes:

---------- saat 16:54 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:52 eklenmişti ----------

Bu adil kota ne oluyor?

Adil Kullanım kotası,

Başka insanlar 10 gb'ı aşmaz iken sen 25 gb aşarsan adilsizlik yapmış oluyorsun,milletin hakkını gasp ediyorsun demek.:D :lol:

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
şu an kullandığım 1 mibt sınırsız vergiler dahil edilince 8 mbit 25gb adil kullanımlıya dönüşecek.
8mbit ile 25 gb'ı yakalamam en fazla 2 hafta sürer dolayısıya ayda 2 hafta hızlı internet kullanmış olucam geri kalan günler yine 1mbit

buradaki önemli ayrıntı upload hızları da düşücek mi kota aşıldığında.
eğer düşmeyecekse evden oyun sunucusu yayını işine girilebilinir

post34

Doçent
Reaksiyon puanı
37
1 mbit ile idare ediyorum daha ucuza 8 mbit neden olmasın ? Bi dakika hatırladımda ben smile kullanıyorum:P

Saw_

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Abi indirim istemiyoruz.:D

Verdiğimiz parayla kazık yemeyelim,hızımızı düşürmesinler yeter.:D

Hadi kazık yemeyide geçtim,sadece hızımızı düşürmesinler.Bu :D :rolleyes:

---------- saat 16:54 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:52 eklenmişti ----------

Adil Kullanım kotası,

Başka insanlar 10 gb'ı aşmaz iken sen 25 gb aşarsan adilsizlik yapmış oluyorsun,milletin hakkını gasp ediyorsun demek.:D :lol:
Bu ttnet yüzünden bulgaristana taşınıcam bune ya dünyanın en saçma şeyi:helpsmilie:Ama adil kota bu dediğin değil:thumbup:

srdrvrl

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1 mbit ile idare ediyorum daha ucuza 8 mbit neden olmasın ? Bi dakika hatırladımda ben smile kullanıyorum:P
Bunlar zaten ttnetin değil türktelekomun btk ya sunduğu paketlerdir. Yani yanlış anlaşılma oluşuyor. Smile da ttnet te hizmetini türk telekom un altyapısından verdiği düşünülürse herkes etkilenecek.

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
yeni paket düzenlensin arkadaş!!! böyle saçmalık mı olur! nerde görülmüş hız düşürtmesi
BEN 8MBPS İÇİN PARA VERİYORSAM NE HAKLA BANA 1 MBPS Yİ ZORLA KULLANDIRTIR!!
ALTYAPIN YETERSİZSE TMM YAPMA E YETERLİYSE BU SAÇMALIKTA NEYİN NESİ!!!

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
8MBps için para ödemiyorsun. 8MBps "Adil Kullanım" uygulaması olan tarife için para ödüyorsun.
Ve şartlarını kabul ettiğin bir tarife bu. Yani zaten sana söylüyorlar. Söylemeden düşürseler kızmanda haklı olabilirdin.

8MBps için para ödeyenlerin hızını düşürmüyorlar zaten.

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
8MBps için para ödemiyorsun. 8MBps "Adil Kullanım" uygulaması olan tarife için para ödüyorsun.
Ve şartlarını kabul ettiğin bir tarife bu. Yani zaten sana söylüyorlar. Söylemeden düşürseler kızmanda haklı olabilirdin.

8MBps için para ödeyenlerin hızını düşürmüyorlar zaten.

Abi öyle bi olay da kalmıyor artık.Sınırısız diye birşey yok.Artık Full 8 Mbit diye birşey yok.Herkese Adil kullanım gelecek.!

---------- saat 18:07 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:05 eklenmişti ----------

upload hızları düşmüyor adil kullanımda.

Düşüyor.

Adil kullanım kotasını aşarsan,8 mbit diye birşey kalmıyor.Tamamen 512 kbps'ye çekiyorlar seni.Hem upload hemde Download da.

Ama 8 mbit iken upload miktarını aşma gibi bi durum yok.:) Yani sınırsız upload yapabilirsiniz.:)

Ama indirme kotasını aştığın anda upload'ın da düşüyor downloadında :D

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
ttnet sitesinde göremedim upload hızı düşüyor diye. o kötü olmuş.

Abi öyle bi olay da kalmıyor artık.Sınırısız diye birşey yok.Artık Full 8 Mbit diye birşey yok.Herkese Adil kullanım gelecek.!
ben şu anki faturalardan bahsettim arkadaşa.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
ilk interneti bağlattığımda çok eskiden 256 kb internet vardı , ondan sonra tüm hızlar 4 e katlandı , o günden beri 1mbit deyim değiştirmedim tarifemi , ama bu yeni çıkıcak paketlerde 50 tl den fazla vermiceğim bir pakete geçicem , hele bi kdv li fiyatlar açıklansında ... Senelerdir paket değiştirmiyorum ama bu paketler güzel olucak , zaten netim 1 mbit yeni paketler yararıma olucak , sevindim bu değişikliğe , 15 gb kotayı geçince 512 kbit e düştüğü için hız geçmiyordum netlimitsiz paketlere ama bu yeni servisi çok beğendim , nitekim diğer avrupa ülkelerine göre gene pahalı olsada , yapılabilcek birşey yok , inşallah önümüzdeki 5 6 senede altyapıların tamamı fiberoptik olur tüm istanbulda

huso83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki arkadaşlar bu tarifeleri ne zaman kullanmayua başlarız bilgisi olan var mı?

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
@cloak eminmisin ? telefon açtım ttnete şuan kadın ırvaladı zırvaladı anladım bilgisi yoktu , teşekkürler kolay gelsin diyip kapadım telefonu , kendi elemanları bile gerizekalı yaptıkları şeylerden haberleri yok , ben 1mbit sınırsız kullanıyorum neti , otomatik 8mbite kadar 25 gb kotaya geçicek mi ?

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
Ben öyle duydum valla emin değilim.

1 MBit sınırsız kullanıyorsan 49 TL'ye.
16 Mbit'e kadar hız, 50 GB Adil Kulanım Kotalı olana geçirebilirler. KDV + OIV'le beraber o da 50 TL civarı birşey olacak çünkü.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ben öyle duydum valla emin değilim.

1 MBit sınırsız kullanıyorsan 49 TL'ye.
16 Mbit'e kadar hız, 50 GB Adil Kulanım Kotalı olana geçirebilirler. KDV + OIV'le beraber o da 50 TL civarı birşey olacak çünkü.

50 gb kota çok güzel ya , normaldede 40 gb download yapıyordum , internet hızım 1 mbit ede düşmez , sevindim (: Bi an önce gelsin şu tarifler , peki bunların 1 eylülden itibaren kullanıma sunulucağını nerden öğrendin ? Resmi bir haber var mı

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
Resmi mi değil mi bilmiyorum ama SDN'de başka bir konuda biri demişdi yanlış hatırlamıyorsam ordan aklımda kalmış heralde :d

50 gb kota çok güzel ya , normaldede 40 gb download yapıyordum , internet hızım 1 mbit ede düşmez

1mbit ile 40 gb download yapıyorsan hızın 16 kat artınca 50 gb yetmez :d

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
8 mb 100gb kota daha mantıklı bizim için de :S

Bu gelen yeni tarifeler şuanki tarifelerden 1mb sınırsız ve 8mb'e kadar olan ullanıcılar için çok iyi bence
Ama diğer tarifeler için gerçekten mantıksız adam 100 lira verip 8mb sınırsız bağlanmak istiyebilir evde arkadaşlarıyla ortak kullanablir nebilim bunun gibi çok
Kendi adıma tarifeler iyi :) çünkü 1mb kullanyrm

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Resmi mi değil mi bilmiyorum ama SDN'de başka bir konuda biri demişdi yanlış hatırlamıyorsam ordan aklımda kalmış heralde :d

1mbit ile 40 gb download yapıyorsan hızın 16 kat artınca 50 gb yetmez :d

:D ek bişey indirmiyorum ben sabit hep , gündüz internetten 2 3 film beğenip , akşam yatmadan indiririm , çok beğendiklerimi dvd ye çeker pc de den silerim , beğenmediklerimide direk silerim işte (: tüm filmleri 720p olarak indirmeye çalışmazsam 50gb yeter gibime geliyor (: ama netim hızlı falan havasına girip hepsini 720p izliyim dersem , 50 gb yetmez hakikaten :D şu tarifeler bi değişsinde gerisi kolay yaa (: 1 eylül ü bekliyorum sabırsızlıkla

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
Başka bir yerde de şöyle bir metin buldum :

Bu tarifeler BTK’ nın onay vermesi halinde kullanıma girecek, tam olarak zamanı belli değil, ancak Eylül ayı gibi olabilir.

Tam 1 Eylül olmayabilir.

Bu tarifelerin eski aboneleri isterlerse bu tarifeleri kullanmaya devam edebilecekler.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
kesinlik hakkında bı gelişme var mı beyler ?