Ttnet'in Yeni Düzenlemesine Son Nokta

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kafası karışan arkadaşlar için olayı özetliyorum;

Tüm paketlerde kota aşıldığı anda erişim hızı 1 Mbit'e düşürülecek. Türk Telekom'un bu paketleri "Kotasız" olarak adlandırması da ayrıca kafaları karıştırıyor. Kota aşımı durumunda ekstra bir ücret alınmaması ve bağlantının kesilmemesi sebeiyle kotasız dense de kullanıcıların erişim hızının 16 Mbit, 32 Mbit gibi yüksek hızlardan 1 Mbit'e düşürülüyor olması bu paketlerin tam anlamıyla kotasız olmadığını gösteriyor.

KOTASIZ TARİFELER;

FİYATLARA KDV VE ÖİV DAHİL DEĞİLDİR.!!!!!

UYARI !! !! !

Açıklanan taslakta geçen ücretler ise KDV ve ÖİV olmadan Al-Sat modeli için taban fiyatlar. Yani taslak onaylandığında bu ücretlerin oldukça üstünde rakamlarla karşılaşacağız.

8 Mbit'e kadar hız, 25 GB Adil Kulanım Kotalı 35 TL
8 Mbit'e kadar hız 100 GB Adil Kulanım Kotalı 56 TL
16 Mbit'e kadar hız, 50 GB Adil Kulanım Kotalı 40 TL
32 Mbit'e kadar hız, 50 GB Adil Kulanım Kotalı 45 TL
50 Mbit'e kadar hız, 100 GB Adil Kulanım Kotalı 72 TL
100 Mbit'e kadar hız, 100 GB Adil Kulanım Kotalı 90 TL

Bunların dışında bir de gerçekten kotalı paketler var. Yani kotayı aştığınız anda faturanıza ekstra ücret yansıtan meşhur kotalı paketlerden söz ediyoruz. Onlarda da şu şekilde gelişmeler yaşandı;

KOTALI TARİFELER

1 Mbit'e kadar hız 4 GB kotalı 18 TL + kota aşım ücreti
1 Mbit'e kadar hız 6 GB kotalı 19 TL + kota aşım ücreti
1 Mbit'e kadar hız 9 GB kotalı 28 TL + kota aşım ücreti

2 Mbit'e kadar hız 4 GB kotalı 19 TL + kota aşım ücreti
2 Mbit'e kadar hız 6 GB kotalı 22 TL + kota aşım ücreti

8 Mbit'e kadar hız 4 GB kotalı 19 TL + kota aşım ücreti
8 Mbit'e kadar hız 6 GB kotalı 24 TL + kota aşım ücreti

8 Mbit'e kadar hız 12 GB kotalı 30 TL + kota aşım ücreti

16 Mbit'e kadar hız 5 GB kotalı 21 TL + kota aşım ücreti
32 Mbit'e kadar hız 10 GB kotalı 30 TL + kota aşım ücreti
50 Mbit'e kadar hız 15 GB kotalı 43 TL + kota aşım ücreti
100 Mbit'e kadar hız 20 GB kotalı 63 TL + kota aşım ücreti

Hem adil kullanım kotalı hem de normal kotalı kullnıcıların büyük bir çoğunluğunu 8 Mbit hızına taşıması muhtemel bu düzenleme, kullanıcıları hızlandırması açısından olumlu görünse de ayda 25 GB üzerinde trafiğe sahip kullanıcılar için son derece kötü sonuçlar doğuracak. Bütün bunların yanında "ben kota falan istemiyorum" diyen kullanıcılar için ise hiçbir seçenek sunulmuyor.
İlgili düzenleme ile hakkında görüşlerini bildirmek isteyenler, BTK'nın görevli uzmanları Ahmet Darıcının mail adresine ;

adarici@btk.gov.tr ve mileri@btk.gov.tr

ADRESİNE MAİL YOLLAYABİLİRİZ.

ARKADAŞLAR BU KONUYU AÇMAMIN SEBEBİ HEM ARKADAŞLARIMIZIN KAFASINDA SORU SIKINTISI KALMAMASI VE EN ÖNEMLİSİDE SİZLERİ BU MAİL ADRESLERİNİ MESAJ MANYAĞI YAPMAK İÇİN AÇTIM.

KAYNAK

Limitsiz nternet Devri Kapanyor! | www.haberGO.com - Habere Giden Yolunuz - Haberler

cobra11

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16
güzel ya fena değil ücretlerde düşmüş bu ttnet adam olacakmı ne ! :D

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
iyimiş..50 mb 100 gb kotalıya geçerim o zaman..

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
50 GB a kadar 16mbit hız iyimiş onu alabilirim :D

ne zaman devreye giriyor tam olarak ?

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
236
fena değil, modemim (AirTies RT-205, ADSL2+ (24 Mbps indirme / 4 Mbps yükleme hızında)) destekliyor doğal olarak 40 liralık tarifeye geçerim, 5 lira da karım olmuş olur.. :)

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Kotasız paketlere yapılan eleştiri pek gerçekçi değil.. kota aşımından sonra düşülen 1 mbps hızı mı beğenmiyoruz?Hepimiz zaten mevcut olarak o hızı kullanıyoruz ya da kullandık..

ben netlimitsiz tarifesindeyim ve aylık 49 tl ödüyordum benim için bir değişiklik olacak mı? yoksa yeni aboneler için mi bu değişiklik

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Hem vaad edilen hızları destekleyen altyapı yok ki ttnette 8 mbps yi zor veriyorlar buraya

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Yanlış bilmiyorsam arkadaşın yazdığı tarifeler ve ücretler kampanyalı !

Kaldıki bir sürü Netlimitsiz tarifeli arkadaş var. Sorun bakayım bir tanesine hangisi 8 mbps de kullanıyor. Ben de Netlimitsizdeyim ben hızım 7 mbps de. Yani 16 mbps'ye geçtiğimde hiç bir halt olmayacak. Daha fazla para alacaklar hepsi o! Oyuna gelmeyin. Bunu Netlimitsizler için söylüyorum yalnız dikkat edin.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Ne zaman hayata geçiyor bu tarifeler ?

faruk_gs_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bizinm burda altyapıda biraz değişiklik yaptılar. Yaptılar dediysem eski bakır kabloların yerine yeni bakır kablolar taktılar. Bakır kablo ile en fazla ne kadar performans verebileceğini zannediyor. Veremiyeceği hızın vaadini yapıyor birde sınırsız kullanımı kaldıyorlar. Her yaptıkları işte bir şerefsizlik oluyor. Biraz insaf be biraz...

michuozawa

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
493
ben netlimitsiz tarifesindeyim ve aylık 49 tl ödüyordum benim için bir değişiklik olacak mı? yoksa yeni aboneler için mi bu değişiklik
biri bu soruyu cevaplaya bilir mi ?
16 Mbit'e kadar hız, 50 GB Adil Kulanım Kotalı 40 TL'ye geçmeye düşünüyorum öyle ise
ve arada 9'tl indirim olacak ttnet böyle bir kıyak yapar mı :sleep:

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Kotasız paketlere yapılan eleştiri pek gerçekçi değil.. kota aşımından sonra düşülen 1 mbps hızı mı beğenmiyoruz?Hepimiz zaten mevcut olarak o hızı kullanıyoruz ya da kullandık..

Bu herkes için kardeşim.Yeni eski fark etmiyor.Yani anlayacağın Kotasız tarfiler kalktı.Artık Limitside olan şuandaki kardeşlerimiz içinde bi ayar çekicekler.Onlarıda bu yheni paketlere aktaracaklar işte.:)

---------- saat 22:24 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:24 eklenmişti ----------

biri bu soruyu cevaplaya bilir mi ?
16 Mbit'e kadar hız, 50 GB Adil Kulanım Kotalı 40 TL'ye geçmeye düşünüyorum öyle ise
ve arada 9'tl indirim olacak ttnet böyle bir kıyak yapar mı :sleep:

Bu arada Kdv fiyatları Vs dahil değil bunlara arkadaşlar.:D YANLIŞ ANLAŞILMA OLMASIN

michuozawa

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
493
Bu herkes için kardeşim.Yeni eski fark etmiyor.Yani anlayacağın Kotasız tarfiler kalktı.Artık Limitside olan şuandaki kardeşlerimiz içinde bi ayar çekicekler.Onlarıda bu yheni paketlere aktaracaklar işte.:)

---------- saat 22:24 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:24 eklenmişti ----------

Bu arada Kdv fiyatları Vs dahil değil bunlara arkadaşlar.:D YANLIŞ ANLAŞILMA OLMASIN

bende onu vurguladım ttnet böyle bir kıyak yapmaz ama hiç olmazsa 1 mbit'e düşmesi iyi olmuş
yinede 16 Mbit'e kadar hız, 50 GB Adil Kulanım Kotalı 40 TL paketine geçerim :) 45 olmadı 49tl olur bu paket yine :turned: sanırım ?

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
bu ne şimdi, doymadı mı bunlar hala paraya, kazığı iyice yağlamışlar bu sefer

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
bende onu vurguladım ttnet böyle bir kıyak yapmaz ama hiç olmazsa 1 mbit'e düşmesi iyi olmuş
yinede 16 Mbit'e kadar hız, 50 GB Adil Kulanım Kotalı 40 TL paketine geçerim :) 45 olmadı 49tl olur bu paket yine :turned: sanırım ?

O kadar ucuz olacağını sanmıyorum.:yes:

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
kdv oiv yle birlikte felan ne kadar oluyo onları da koyabilir misiniz.

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
KDV fiyatlara daihil değildir uyaısını daha büyük puntolarla yaz kardeşim:)

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Siz bunlara bide güzel mi diyosunuz.Harbiden tasmanız takılı birer koyunsunuz

Burada bize yararlı bişey YOKTUR.İnternet fiyatlarını düşürmek yerine bizi eşşek yerine koymayı tercih ettiler.Neden internet fiyatları düşmedi neden böyle saçma sapan uygulamalara gidiliyor.Güya akılları sıra toplam bant genişliğinin fazla kullanılmamasını sağlayarak ellerindeki cihazları yükseltmeleri gerekmeyecek.Böylece mevcut sistemle daha fazla kar edecekler.Kimse niye komple limitsiz yok diye sormuyor.Herkes AAA ne güzel olmuş fiyatlar derdinde.Bu türk telekomun başındaki o salak arapların türkleri soyulacak koyun gördüklerinin en büyük kanıtıdır

banko121

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kotasız tarifeler hayal oluyor.. Bu durumu daha vahimleştirdi. Ben 500 gb olsun 4 mb olsun istersem ne olacak . Bana 50 gb sonra 1 mblemi devam etmemi söyleyecek. Bence çok daha kötü oldu.

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
Siz bunlara bide güzel mi diyosunuz.Harbiden tasmanız takılı birer koyunsunuz

Burada bize yararlı bişey YOKTUR.İnternet fiyatlarını düşürmek yerine bizi eşşek yerine koymayı tercih ettiler.Neden internet fiyatları düşmedi neden böyle saçma sapan uygulamalara gidiliyor.Güya akılları sıra toplam bant genişliğinin fazla kullanılmamasını sağlayarak ellerindeki cihazları yükseltmeleri gerekmeyecek.Böylece mevcut sistemle daha fazla kar edecekler.Kimse niye komple limitsiz yok diye sormuyor.Herkes AAA ne güzel olmuş fiyatlar derdinde.Bu türk telekomun başındaki o salak arapların türkleri soyulacak koyun gördüklerinin en büyük kanıtıdır

8 Mbit'e kadar hız, 15 GB Adil Kullanım Kotalı 49 TL verirken
3 kat daha iyisi olan alttaki tarifeyi daha ucuza geçmem niye benim yararıma olmasın ki?
32 Mbit'e kadar hız, 50 GB Adil Kullanım Kotalı 45 TL

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Yanlış bilmiyorsam arkadaşın yazdığı tarifeler ve ücretler kampanyalı !

Kaldıki bir sürü Netlimitsiz tarifeli arkadaş var. Sorun bakayım bir tanesine hangisi 8 mbps de kullanıyor. Ben de Netlimitsizdeyim ben hızım 7 mbps de. Yani 16 mbps'ye geçtiğimde hiç bir halt olmayacak. Daha fazla para alacaklar hepsi o! Oyuna gelmeyin. Bunu Netlimitsizler için söylüyorum yalnız dikkat edin.

Abi ben Net Limitsiz kullanıyorken 980 aşağısına inmiyordum.Hatta bi keresinde Saniyede 2 megabyt hıza ulaşdığımı söyleyebilirim.

Hatta bunun hakkında bir konu ve bir resimde koymuşdum.

Yani ilk defa TTnet'den memnundum.Gerçekten iyi tarfeydi,ama şimdi herşey alt üst oldu.:S

Hah buyrun Resim.:D
ttnet.jpg

michuozawa

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
493
8 Mbit'e kadar hız, 15 GB Adil Kullanım Kotalı 49 TL verirken
3 kat daha iyisi olan alttaki tarifeyi daha ucuza geçmem niye benim yararıma olmasın ki?
32 Mbit'e kadar hız, 50 GB Adil Kullanım Kotalı 45 TL

kdv dahil DEĞİL imiş:sleep:

cobra11

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16
kdv dahil olsa nolacak en fazla7-8 lira indirim olacak ki ben 35 liralık paketi alıyodum olsa olsa 45 olur en fazla 5 lira 5 liradır bu devirde