TTnet'in Rezilliğini Belgeliyorum (Yayalım Paylaşalım)

Reaksiyon puanı
10,325
daha evvel 8 mb internet ve tvbu aboneliği ile beraber her ay 120 tl. ödüyordum bu soyguncu şirkete, sora başka bir internet şirketine abone oldum, aynı hizmeti şimdi 30 tl'ye almaktayım. bi sürü şirket var, şikayet edicek yerde iptal eder, ötekilerine geçersiniz kardeşler. olur biter. onlarda müşteri azalınca hizaya gelebilirler... şikayette dünya birincisiyiz de gereğini yapma konusunda çok özürlüyüz vesselam!

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
öyle istediğin zaman şak diye iptal edemiyorsun.. Ediyorsun da her iptala 250-300 tl ödersen işin zor. Ben zamanında kurtuldum şimdi rahatım :D ama tivibu yu özlemiyor değilim.

mcht_z

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her konuda muhalefet olmak iyi bir huy değil. Bilinçsizce muhalefet etmek ise hiç iyi bir şey değil. TTNET'i fiyatlardan dolayı eleştiren arkadaşları sonuna kadar destekliyorum ancak, Türkiye'yi Japonya, Kore gibi ülkelerle karşılaştırıp kırık not vermek en iyi tabirle "aymazlık" dır. Ayrıca 8 mbit sınırsız tarifeye pahalı diye geçmeyip, 8 mbit'e kadar tarifesine geçip de benim hızım neden 3-5 veya 6 demek de ayrıca bir cazgırlık olsa gerek :) İmzayı attığın sözleşmeyi doğru dürüst okumamak demek.

Tüm bunların dışında 8 mbit'e kadar tarifesini kullanıyorum. Hızdan gayet memnunum ortalama 850-900 kb download yapabiliyorum. Hızda bir sorun yaşamadım. Adil kullanım mevzunu da bir çok kişide olduğu gibi bana da işletmediler. Tekrar hatırlatmak gerekirse ücretten ise hiç memnun değilim.

infooo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
öyle istediğin zaman şak diye iptal edemiyorsun.. Ediyorsun da her iptala 250-300 tl ödersen işin zor. Ben zamanında kurtuldum şimdi rahatım :D ama tivibu yu özlemiyor değilim.

sak diye iptal ettiremedik tabi ama ortada bi sozlesme yok bi taahutum yok modem almadim 2 yil sozlesme imzalamdim neyine 250-300 lira verebilirim?

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
benim sözüm direk sana değil geneldir abone olanların 2 yıllık sözleşmesi göz önünde bulundurulduğu zaman durum öyle

infooo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
neresi oldugu hic onemli degil herhangi bi yere imza atilacaksa o sayfalarin en altindaki veya arkasindaki karinca duasi gibi yazilan buyutecsiz okunamayan okunursa gozlerin bozulma ihtimali olan yazilari okumak gerekir

Reaksiyon puanı
10,325
yok ben eski aboneydim, iptal işini yeni abone olduğum şirket kendisi yaptı. hiç uğraşmadım bile...

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Tarifenin ismini ''8 mbit'e kadar'' değilde ''Tombala'' koysalar anlardım, ne çıkarsa şansına :D

Kimin en fazla kaç mbit hız alabileceği belliyken, 7 - 8 mbit hız alan bir kullanıcı ile 1,5 - 2 mbit hız alan kullanıcı neden aynı parayı ödemek zorunda?

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
allahtan korkun ya....:clover:
Ben şahsen sadece Allahtan korkarım da, muhataplarımın o tür korkuları yok.
Çoktan TTNet'den çıktım Uydunet kullanıyorum.

Dostum, hizmet veriliyorsa, bir isim konur, fiyatlandırılır, hizmet verilir.
Bu mudur?
Olması gereken budur. Buna da ağzını açan olursa, kendi bayağılığıdır.

Lakin hal böyle değil.

1 - 8 Mbit'e kadar... diye bir tabir olmaz. Olamaz.
Yani bir gün 1 Mbit, arada 5 Mbit vs, şeklinde aptalca bir yaklaşımı sadece Türk halkı yer.

Bu tür bir akit yapılması söz konusu olamaz.
8 Mbit, 4 Mbit, ne haltsa dersin, ismini koyarsın.
Bu iş keyfe keder olmaz.

2 - Net Limitsiz adı verdikten sonra, 15 GB aylık kullanımı geçince,1 Mbit'e düşmek ne demek?
Hadi ben salağım, anlamıyorum, senin anladığın limitsiz kelimesinin anlamını yazsana rica etsem buraya.
Adı limitsiz olunca, kısıtlama ne demek oluyor?

3 - 8Mbit diye satılan paket, 4 Gbit'ten yukarı çıkmayınca,
"-Sizin bölgenizde altyapı yetersiz." demek ne demek?

Sen bu paketi bana verirken, benim bölgemin altyapısını bilmiyor musun?
Bana bir paket almaya geldiğimde,
"-Sizin bölgeniz altyapı sorunları yüzünden 4 Mbit kullanabilir, o'nun da fiyatı şudur." neden denmiyor?

Arkadaşım, vatan, millet, Sakarya demogojisini bırak.

Seni ve herkesi çatır çutur dolandırıyorlar.

Halkımız da sazan gibi maalesef yiyor.

Bana Türkiye büyük, İstanbul kalabalık vb, saçmalıklarını okumayın.
Hizmet'in adı konur, fiyatı belirlenir, ortaya arz edilir.
'e kadar, yağmur yağarsa düşer, güneş açarsa çıkar, vb, diye sözleşme akti yapılamaz.
Akit, 4 Mbit hız veririm, atıyorum 35 TL'ni alırım, kadar kesin olmalıdır.

Bu halka yazık ama, hiç bir konunun olmadığı gibi, bu konularında muhatabı, şikayet mercii malesef yok.

cagatay.vural

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Devlet zamanındayken telekom hızlarını hatırlarsınız dial-up la uğraşıyorduk, özelleştikten sonra bi grup esti gürledi ''nasıl özelleşir, devlet yabancılara mal satıyor'' diye... Kardeşim açın bi bakın TÜRK TELEKOM 5 yıldır ki Türkiyede hizmet veriyor ve hızını 32 kat artırdı, devlet zamanındayken maximum 512 kbps di, şimdi 16 mbps ye kadar kullanıbiliyoruz....5 Yılda zannediyorsunuz ki dünyayı mı yakalayalım...''Demnesia'' arkadaşımız güzel söylemiş nüfusumuz çok fazla ve yeni özelleşti, artı olarak bizim coğrafik şartlarımız dağlık alanlardan oluşuyor ve inanın Türk Telekom çalışıyor, ara sıra arayıp kavga etsem de yatırımlarına devam ediyorlar :) ....Diğer ülkelerde nüfus fazla olmasına karşın hızlar yüksek diyenler olmuş, ebe kardeşim orası açın bi bakın kaç yılında özelleşmiş kaç yıldır o firma hizmet veriyor? Tivibu için 140 milyon dolar yatırım yapmışlar....İnternet hızına bu kadar çok takıldıysanız bunun tek nedeni bundan önceki hükümetlerin çalışmamasından kaynaklıydı şu an her iki yılda bir ortalama hızı iki katına çıkarıyor ttnet allahtan korkun ya....:clover:

5 yılda hızını 32 ye katladıysa bu teknolojik gelişmeerden dolayıdır. son 10 yılda windows 98 kullanıyordunuz. maximum 10 gb hdd vardı evlede. şimdi herkeste en az 1 tb hdd var. 10 a mı katladık oldu şimdi...

yapmayın arkadaşlar.. hizmete göre yılları kıyaslamayın. türkiye gelişmekte olan bir ülke son 8 yılda yada 10 yılda yapılanlar tabi çok ileri seviyede olacak.. gelişiyor çünkü. kişm yaparsa yapsın. ama sonucta bunu daha kaliteli yapmak gerekirdi. olmadı . hayaldi gerçek olamadı

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
alçak eşşeğe semer vuran çok olur
birden bu laf aklıma geldi :) hayırdır inşallah

musabbu

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Türkiye de artık,
"bende böyle işine gelirse" devri bitti.
genel olarak ttnet ten insanlar şikayetçi.
Yetişen genç nesil ve insanların internete olan ihtiyacı sürekli artıyor.
Herkezin kendine çeki düzen vermesi gerekiyor.
Iğdır da çalıştığım dönemlerde e-okul bağlantısı için her okula adsl hattı çekilirken,
ttnet dağ köylerine masrafı kurtarmaz diye internet hattı çekmedi.
Devlet milyonlarca dolar masraf ederek tüm Türkiyedeki dağ köylerine uydu internet bağlattı. Iğdırın bağlantı kontrollerini bizzat ben yaptım.
Şimdide sosyal projelerden bahsederek insanları sömürmeye çalışıyor.
Gelelim bazı üyelerin kabullenmeci tutumuna.
Sanki telekom kıt kaanat kendini idare eden bir kurum, bildiğim kadarıyla milyar dolar seviyesinde kar açıklıyor. Eee hani hizmet.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
daha evvel 8 mb internet ve tvbu aboneliği ile beraber her ay 120 tl. ödüyordum bu soyguncu şirkete, sora başka bir internet şirketine abone oldum, aynı hizmeti şimdi 30 tl'ye almaktayım. bi sürü şirket var, şikayet edicek yerde iptal eder, ötekilerine geçersiniz kardeşler. olur biter. onlarda müşteri azalınca hizaya gelebilirler... şikayette dünya birincisiyiz de gereğini yapma konusunda çok özürlüyüz vesselam!
Arkadasım hangi şirkete gectin.. söylersen ben de TTnet iptal ettirmek istiyorum...

Hedgehog!

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Biraz önce gene ttnet müşteri hizmetlerinden aradılar, hali hazırda 1 Mb kullanıyorsunuz sizi 8 Mb Netlimitsiz paketine alalım dediler, birde hesaplamışlar 100 küsür TL kara geçeceksiniz diyor :D :D dedim ki bu paket içerisinde arka planda çalışan adil kullanım ne oluyor, hani Limitsiz ya o bakımdan soruyorum dedim... Sustu kadıncağız kaldı şöyle bir dumur oldu, beklemiyordu çünkü böyle bir soruyu :D :D tekrar sorar mısınız dedi :D :D bende dedim ki Limitsiz kelimesinden ne anlıyorsunuz? Yani sınırsız, herhangi bir kısıtlama olmayan anlamına geliyor öyle değil mi dedim, evet dedi :D :D ardından bu tarifeye geçmek istiyor musunuz diye tekrar sordu? Israr var hala :D :D yok kalsın ben 1Mb den memnunum, sizde boşuna nefes tüketmeyin dedim ve kapattım...

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Devlet zamanındayken telekom hızlarını hatırlarsınız dial-up la uğraşıyorduk, özelleştikten sonra bi grup esti gürledi ''nasıl özelleşir, devlet yabancılara mal satıyor'' diye... Kardeşim açın bi bakın TÜRK TELEKOM 5 yıldır ki Türkiyede hizmet veriyor ve hızını 32 kat artırdı, devlet zamanındayken maximum 512 kbps di, şimdi 16 mbps ye kadar kullanıbiliyoruz....5 Yılda zannediyorsunuz ki dünyayı mı yakalayalım...''Demnesia'' arkadaşımız güzel söylemiş nüfusumuz çok fazla ve yeni özelleşti, artı olarak bizim coğrafik şartlarımız dağlık alanlardan oluşuyor ve inanın Türk Telekom çalışıyor, ara sıra arayıp kavga etsem de yatırımlarına devam ediyorlar :) ....Diğer ülkelerde nüfus fazla olmasına karşın hızlar yüksek diyenler olmuş, ebe kardeşim orası açın bi bakın kaç yılında özelleşmiş kaç yıldır o firma hizmet veriyor? Tivibu için 140 milyon dolar yatırım yapmışlar....İnternet hızına bu kadar çok takıldıysanız bunun tek nedeni bundan önceki hükümetlerin çalışmamasından kaynaklıydı şu an her iki yılda bir ortalama hızı iki katına çıkarıyor ttnet allahtan korkun ya....:clover:

bu kadar saçmalanır ya da ttnet kendine adam tutmuş. iteledikçe güzelleşiyor firma gözünüzde. adsl atağını ttnet değil devlet elindeyken yapıldı. altyapısı herşeyi tastamam teslim edilip özelleştirildi. 4gb internetin fiyatı 6 senedir aynı maaliyt düştü fiyat sabit kaldı. gerçi bir söz var deveyi diken...

---------- Post added at 17:51 ---------- Previous post was at 17:48 ----------

alçak eşşeğe semer vuran çok olur
birden bu laf aklıma geldi :) hayırdır inşallah

:):drool:

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
O saydığın ülkelerin nüfusu toplasan İstanbulun nufusu kadar etmez. Yeter artık Türkiyeyi 6 milyonluk Bulgaristanla yada 4-5 milyonluk Gürcistanla karşılaştırmayın artık! Türkiyede bu ülkelerin toplam nüfusunun 5-6 katı internet abonesi var. Türkiyenin yer şekilleri baz alındığında heryere internet götürmek mümkün değil. Böyle işin aslını bilmeden bol keseden sallamak kolay...

TTNETte falan mı çalışıyosun :D

asanada

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim gibi yorum yapan arkadaşlara ''ttnet mi tuttu'' ''ttnette mi çalışıyorsunuz'' gibi yorum yapan arkadaşlar olmuş, onlara cevabım allah sizleri doğru yola iletsin hayırlı evlatlar etsin :yes: yorumların hepsini okudum özellikle bi kaç kişi akılları sıra aba altından sopa gösterir gibi hükümeti sorumlu tutuyorlar..yahu kardeşim sırtınız terledi sorumlu hükümet eline diken battı sorumlu hükümet ayağın taşa takıldı sorumlu hükümet bari internet konusunda bahane aramayın :4: yok devlet zamanında zaten temel vardıda yok şöyleydide yok böyleydi de diyenler var yine sizleride allaha havale ediyorum :dil:

mikrop®

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben şahsen sadece Allahtan korkarım da, muhataplarımın o tür korkuları yok.
Çoktan TTNet'den çıktım Uydunet kullanıyorum.

Dostum, hizmet veriliyorsa, bir isim konur, fiyatlandırılır, hizmet verilir.
Bu mudur?
Olması gereken budur. Buna da ağzını açan olursa, kendi bayağılığıdır.

Lakin hal böyle değil.

1 - 8 Mbit'e kadar... diye bir tabir olmaz. Olamaz.
Yani bir gün 1 Mbit, arada 5 Mbit vs, şeklinde aptalca bir yaklaşımı sadece Türk halkı yer.

Bu tür bir akit yapılması söz konusu olamaz.
8 Mbit, 4 Mbit, ne haltsa dersin, ismini koyarsın.
Bu iş keyfe keder olmaz.

2 - Net Limitsiz adı verdikten sonra, 15 GB aylık kullanımı geçince,1 Mbit'e düşmek ne demek?
Hadi ben salağım, anlamıyorum, senin anladığın limitsiz kelimesinin anlamını yazsana rica etsem buraya.
Adı limitsiz olunca, kısıtlama ne demek oluyor?

3 - 8Mbit diye satılan paket, 4 Gbit'ten yukarı çıkmayınca,
"-Sizin bölgenizde altyapı yetersiz." demek ne demek?

Sen bu paketi bana verirken, benim bölgemin altyapısını bilmiyor musun?
Bana bir paket almaya geldiğimde,
"-Sizin bölgeniz altyapı sorunları yüzünden 4 Mbit kullanabilir, o'nun da fiyatı şudur." neden denmiyor?

Arkadaşım, vatan, millet, Sakarya demogojisini bırak.

Seni ve herkesi çatır çutur dolandırıyorlar.

Halkımız da sazan gibi maalesef yiyor.

Bana Türkiye büyük, İstanbul kalabalık vb, saçmalıklarını okumayın.
Hizmet'in adı konur, fiyatı belirlenir, ortaya arz edilir.
'e kadar, yağmur yağarsa düşer, güneş açarsa çıkar, vb, diye sözleşme akti yapılamaz.
Akit, 4 Mbit hız veririm, atıyorum 35 TL'ni alırım, kadar kesin olmalıdır.

Bu halka yazık ama, hiç bir konunun olmadığı gibi, bu konularında muhatabı, şikayet mercii malesef yok.

size kaltılmıyorum 8 mbit e kadar deniyor santral ve adresinizin arasındaki mesafeye göre alabileceğiniz en yüksek hız verilir.8 mbitin ücreti 99tl. bu hızı herkes mesafeden dolayı kullanamaz. 54.90tl lik net limitsiz kullanan müşteri mesafe yakınsa 8mbit kullanır.yakın değilse 1 mbit ile 8 mbit arası alabilecek en yüksek hız kullanırsınız. örnek santral ve sizin adresinizde 4 mbit hızı destekliyor ve daha fazlasınıda destekliyor. siz daha hızlı olmasını istiyorsunuz ücreti pahalı olduğu için alamıyorsunuz.8mbite kadar dendiğinde hem 4mbitlik (62 tl idi yılbaşından önce) ücretinin altında ücret ödüyorsunuz hemde hızınız otomatik olarak yükseliyor.müşteri memnuniyeti adına yapılmıştır.adil kullanım kotası yılbaşından önce 15GB dı.hız otomatik olarak 512 düşüyordu.yılbaşından sonra adil kullanım kotası 25GB oldu kota aşım sonra 1 mbite düşüyor 8 mbite kadar olan esneklik tanındı.internet kaferler haricinde normal kullanıcı müşterilerin 25 GB geçeceklerini zannetmiyorum.ttnet ilk hızı 512 idi kağnı hızında idi 1 mbit ,2 mbit,4 mbit olarak hızlarda kullandırdı güzel gelişmeleri neden görmüyorsunuz yeni özelleştirilen bir kurum için çokta iyi türk telekom ve ttnet devlete verdiği vergiler hiçte küçümsenmeyecek rakamlar önceden devlet devlete vergi vermiyordu size şunuda söyleyim çok yakında diğer internet sağlayıcılarının bir kısmı gibi tüm Türkiye fiber üzerinden internete bağlanacak o zaman sizin 8mbite kadar dediğiniz olayda ortadan kalkacak ve şunuda eklemek istiyorum türk telekom ve ttnet çok kısa süre önce tekel pozisyonunda idi.Şimdi altarnetifleri var ve bunların bağlı olduğu telekominikasyon üst kurulu var tekel gibi görünen telekom ve ttnete yapmak isteği birçok hızmette engel oluyor.yeni kurulan firmalar rekabette eşit seviyeye gelene kadar bir çok konuda izin verilmiyor.yapılmak istenen birçok hizmet var ister telefon tarifeleri ister internet tarifeleri yakında türk telekom ve ttnet hizmetlerinde çok daha iyi hizmetler alacaksınız.halkayazık değil kolaylık eğerki şiyat merciği arıyorsanız türk telekom hizmetleri için türk telekom sitesine ttnet için ttnetin sitesine girdiğiniz zaman sizin şikayetleriniz en yüksekteki kişiye kadar ulaşır ve size geri döner.eğer netlimitsiz kullanıcısı iseniz ve kampanyanız yoksa en yakın türk telekom ofisi ve bayilerine gidip 2 yıl taahhütlü 54.90 tllik ücreti 12 ay indirimli 39 tl geri kalan 12 ay ve sonrası yine 54.90 dan ödersiniz daha ne yapsınlar ttnet konuşuyor.

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Sen tutupta karşısına adam akıllı bir şirket çıkaramazsan adam fiyatları şimdikinin 2 katına çıkarıyorum dese elinden bişey gelmez. O yüzden belge falan hikaye. Rekabet olmadan sömürürler ve bunun sonu olmaz.

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
TTnet rekabet lazım tekbasına istedigi fiyatı koyar Yani Kendi Çalar kendi oynar bak cep telefon hatlarına birbirlerin yiyecekler nerndeyse benimki dah ucuz diye bas bas bagırıyorlar.
her yöne 10000 mesajı bilmem kaç dk konuşmayı bu şirketlerin rekabeti sayesinde geldi tek kişi olması kotu....
REZİLLİGE DVM....

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
aynen katılıyorum sallaması kolay o dedıgın ulkelerde kac kişi kaçak adls kullanıyor onlarıda yazıyorlarmı dostum herkes saldıracak bir yer buluyor 8-9 ay daha sabredın bakalım hız 20 ye cıkınca ozaman ne bahene bulacaksınız arkadaşlar bıraz sabır suan turkıyede 4 ana server var bu sayı 16 ya cıkacak sabredın

---------- Post added at 09:04 ---------- Previous post was at 08:58 ----------

Bide burda ttnetten şikayetci olanların çoguna bakın hepsi filim indirme derdindedir sanki ülkeye yararlı bi iş yapıyorlar arastırma geliştirme işi bol bol laf var icraat yok bide ahkam kesmezlermı yok çok pahalıymıs yok bilmem ne yav bişeydende memnun olun kardesım verecen 100 mgbıtı 10 kısı ortak kullanacak ayda 1 tl felan odeyecekler şirketlerde ne yaparsa yapsın bu yatırımlar babamızın hayrınamı yapılıyor 1 metre fiber kablonun fiyatını bılmeyen bol bol sallıyor

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
size kaltılmıyorum 8 mbit e kadar deniyor santral ve adresinizin arasındaki mesafeye göre alabileceğiniz en yüksek hız verilir.8 mbitin ücreti 99tl. bu hızı herkes mesafeden dolayı kullanamaz. 54.90tl lik net limitsiz kullanan müşteri mesafe yakınsa 8mbit kullanır.yakın değilse 1 mbit ile 8 mbit arası alabilecek en yüksek hız kullanırsınız. örnek santral ve sizin adresinizde 4 mbit hızı destekliyor ve daha fazlasınıda destekliyor. siz daha hızlı olmasını istiyorsunuz ücreti pahalı olduğu için alamıyorsunuz.8mbite kadar dendiğinde hem 4mbitlik (62 tl idi yılbaşından önce) ücretinin altında ücret ödüyorsunuz hemde hızınız otomatik olarak yükseliyor.müşteri memnuniyeti adına yapılmıştır.adil kullanım kotası yılbaşından önce 15GB dı.hız otomatik olarak 512 düşüyordu.yılbaşından sonra adil kullanım kotası 25GB oldu kota aşım sonra 1 mbite düşüyor 8 mbite kadar olan esneklik tanındı.internet kaferler haricinde normal kullanıcı müşterilerin 25 GB geçeceklerini zannetmiyorum.ttnet ilk hızı 512 idi kağnı hızında idi 1 mbit ,2 mbit,4 mbit olarak hızlarda kullandırdı güzel gelişmeleri neden görmüyorsunuz yeni özelleştirilen bir kurum için çokta iyi türk telekom ve ttnet devlete verdiği vergiler hiçte küçümsenmeyecek rakamlar önceden devlet devlete vergi vermiyordu size şunuda söyleyim çok yakında diğer internet sağlayıcılarının bir kısmı gibi tüm Türkiye fiber üzerinden internete bağlanacak o zaman sizin 8mbite kadar dediğiniz olayda ortadan kalkacak ve şunuda eklemek istiyorum türk telekom ve ttnet çok kısa süre önce tekel pozisyonunda idi.Şimdi altarnetifleri var ve bunların bağlı olduğu telekominikasyon üst kurulu var tekel gibi görünen telekom ve ttnete yapmak isteği birçok hızmette engel oluyor.yeni kurulan firmalar rekabette eşit seviyeye gelene kadar bir çok konuda izin verilmiyor.yapılmak istenen birçok hizmet var ister telefon tarifeleri ister internet tarifeleri yakında türk telekom ve ttnet hizmetlerinde çok daha iyi hizmetler alacaksınız.halkayazık değil kolaylık eğerki şiyat merciği arıyorsanız türk telekom hizmetleri için türk telekom sitesine ttnet için ttnetin sitesine girdiğiniz zaman sizin şikayetleriniz en yüksekteki kişiye kadar ulaşır ve size geri döner.eğer netlimitsiz kullanıcısı iseniz ve kampanyanız yoksa en yakın türk telekom ofisi ve bayilerine gidip 2 yıl taahhütlü 54.90 tllik ücreti 12 ay indirimli 39 tl geri kalan 12 ay ve sonrası yine 54.90 dan ödersiniz daha ne yapsınlar ttnet konuşuyor.

Arkadaşım, bana katılma sen cezanı öde.
Santral ve adresim arasındaki mesafe TTnet tarafından bilinmiyor mu?
Bana, "size, santral ile eviniz arası filanca mesafeden dolayı şu kadar hız verebiliriz." denmesi gerekmez mi?
"Ücreti de şudur." denemez mi?
Satış işlemi gerçekleştikten sonra, "santral ile mesafeniz yetersiz, yok efendim altyapı yetersiz" denmesi ne demek?
Telekom ve TTnet tekel değil mi?
Tüm sağlayıcılarılara da onlar dağıtmıyor mu?
Bir akit yaparken, içinde "..'e kadar." diye bir tabir olabilir mi?
Sözleşmeler, kesin şartlara bağlanmadıkça, kesinlik kazanmazlar.
Biz 512 K değil, 54 K'lardan başladık.
Şu an verilen hızlara sözüm yok.
Ama adaletli bir yaklaşım yok.

Hiç konuşulmayan bir telefona ayda en az 12 TL. fatura gelmesi de mi adil?

Limitsiz demek ne demek? Sınırlandırmasız demek. Doğru mu?
O zaman hiç bir limit yok ise, 15 GB kullanımı geçilince, hızın 1 MBit'e düşürülmesi sınırlandırma değil mi?
Ben şikayet mercii de aramıyorum.
Baktım dolandırıllıyorum verdim ücretini paşa paşa kestim ilişkimi.
Geçtim Uydunet'e, 1 Mbit sınırsız 27 TL mi ödüyorum, zaten Internette bakılacak bir yer de kalmadı.
Bir, iki dizi izliyorum, bir bu foruma giriyorum.
Ben ilk gününden beri TTnet kullanıyordum ama artık hizmet verilmiyor, kişileri söğüşlemeye bakılıyor.

İster fiber gelsin, ister ötesi.
Ben uzun süreli indirmeler vb ile ilgilenmediğim cihetle, artı ağzıyla kuş da tutsa, beni kandırma zihniyeti güdenlerle hiç işim olmaz.

Yakında daha iyi hizmetler almayı da ummuyorum, hiç de ilgilenmiyorum.
Ha, ben neyim, bir hiç.
Genelde koskoca bir ülke halkı var.
Bilinçsiz, söğüşlenmeye hazır.
Yiyenleri kandırmaya devam edebilirler.
Ona da engel olamam fazlaca.
Ama arkadaş çevremden en az on beş kişinin de TTnet ile ilişkisini kestirdim.
Elimden gelen şimdilik bu kadar.
İnanıyorum ki, onlar da tanıdıklarıyla aynı diyalogları yaşayacak ve olayı bir çok yakınlarına yayacaklardır.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ttnet... Yıllar önce, güç bela paçayı kurtardım çok şükür...

Sadece burada Ttnet ile ilgili onlarca olumsuz konu var. Tek bir konu var ''Ttnet'ten memnun olanlar'' diye. O konuda da, genelde ''memnun olmayan'' kullanıcılar şikayetlerini dile getirmiş. Ttnet'ten memnun olan yok mu hiç? Var elbet.

''Ülkemizi başka ülkelerle neden kıyaslıyorsunuz?'' deniyor, ancak ben tam tersini düşünüyorum. Her konuda kıyaslanmalı. Çok iyi yapılan bir şeyi ''işte bu... Bilmem nerede bile yok'' diye kıyasladığımız gibi.

Herhangi bir konuda kıyaslarken de, yüzeysel değil her yönüyle kıyaslamalı tabii ki.

Ancak bu kıyaslamayı, sempatizanı olduğu siyasi partisine yönelik propaganda olarak algılayanlar, hemen hükümeti savunmaya geçmişler bakıyorum da... Siyaset yapmıyoruz, bir firmanın adaletsiz uygulamalarını tartışıyoruz sadece.

Türk Telekom, yüzde 55 hisse satışı ile yönetimi bir yabancı firmaya devretti, geriye kalan yüzde 45 hisse devlete ait olduğundan şu anda yarı kamu statüsünde olan bir kuruluş. Ttnet ise Türk Telekom'un bir alt kuruluşu. Aynı statüde yani...

İnsanlarımız çok şey istemiyor, ortadaki adaletsizliğin ortadan kaldırmasını, daha iyi hizmet verilmesini, verdiği paranın hakkını almayı ve ''kazıklanmış'' hissetmemek istiyor sadece.

Şu anki mevcut uygulamada, santrale yakın olan hızlı, uzak olan yavaş bir şekilde interenet'e bağlanıyor ve aynı ücreti ödüyorlarsa, interneti yavaş olan kullanıcıların isyan etmesi çok doğal değil mi?

Türk Telekom ve Ttnet bu sorunu isteseler çok rahatlıkla gideremezler mi?

En azından kullanıcının bağlanabileceği hızı önceden tespit edip '' size sadece bu hızlar ile bu fiyatlardan bağlantı yapabiliriz'' diyemezler mi? Çok şey mi istiyor kullanıcılar?

Forumda geçenlerde bir arkadaşımızın sorununu çözmeye çalıştık, TTnet ''Hediye'' olarak verdiği modemi kilitlemiş, sadece TTnet ile kullanılsın diye. Farklı bir İSS ile kullanamıyorsunuz modemi. Yani bir arkadaşınıza bir hediye veriyorsunuz ve ''ben yokken, başka arkadaşlarınla kullanmayacaksın'' diyorsunuz, var mı böyle bir şey? Muhtemelen bu yazıyı okuyan bir çok Ttnet kullanıcısının modemi de bu şekilde kilitli...

Arkadaşımızın sorunu çok sükür çözüldü ama çok uğraştı... Tabii bunun çözümü olduğunu bilmeyen, farklı İSS'e geçmek isteyen, binlerce insan ''nasıl olsa modemim var'' diye, modemsiz tarifeleri seçiyorlar ve bir de bakıyorlar ki modem kilitli... Sizce adil bir uygulama mı bu?

Hani TTnet'in iyi bir şeyler yapmasını bekliyoruz ya, geçtiğimiz aylarda yeni bir uygulama devreye sokuldu, açma / kapama bedeli ( 15 TL ), neymiş efendim, her kuruluş yapıyor bunu , biz neden yapmayalım? Yapma da farkın olsun işte. İnternet borcunu ödeyemediniz, iki ay kapalı kaldı diyelim, o iki ay kullanamadığınız internet'in de parasını kullanmış gibi ödemek zorundasınız. Bilginize...

Yalın internet'e ne demeli? Bir çok kişi ''kullanmadığı'' telefon hattı için sabit ücret adı altında yıllarca fazladan para ödedi... İnsanlar yalım yalım yalvardı ''Yalın internet'' için. Nihayet geldi derken, bir de baktık ki Yalın internet ''yalan'' olmuş... Normalde sadece tarife ücretini ödeyeceğini düşünen kullanıcı, eklenen bir vergi ile telefon hattı ve numara tahsis edilmeden aynı parayı ödeyecek duruma geldi. Sabit ücret ise artık yasallaştı bu yöntemle.

Türkiye dışında başka herhangi bir ülkede, ''Kotalı !!! Limitsiz'' paket ve ''Adil kullanım hakkı'' gibi uygulamalar var mı? Bunu gerçekten bilmediğim için soruyorum.

Hızlı internet, uygun fiyat, herkes için adaletli hizmet isteyen insanları, Korsan film ve müzik indiren, sahte yazılımlar kullanan, yalancı, porno bağımlısı, hırsız, hükümet karşıtı, Türkiye düşmanı, gibi nitelemek doğru değil... Ben şahsen hemen hemen tüm İSS'leri kullanabileceğim bir bölgede yaşıyorum, ancak sadece TTnet'e bağımlı olan kullanıcılar olduğunu, başka İSS'e geçme şanslarının olmadığını unutmayınız, yani beğenmiyorsan kapat, başka firmaya geç demekle de olmuyor bu iş.

Ohhh beeee... :D Yılların birikimi işte, kusura bakmayın ....

msa52

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Allahtan 8 MBit'e kadar diyorlar daha 3'ü geçtiğimizi göremedik..

GAMEHUNTER

Asistan
Reaksiyon puanı
1
TTNET in hızı ile alakalı olarak yazmak için bir dosya download edip hızı sizlere göstermek istedim. Çünkü tarifem 8 MBps olmasına rağmen genelde 200-300 kb hızları arası download edebiliyorum. Bu iş için forumda tanıtımı yapılan Süpercan oyununu indireyim, hem hızı tespit edeyim hemde oyuna bir göz atayım dedim. Sonuç aşağıda. Allah Belanı versin TTNET. Madem bulunduğum yerde bu hıza ulaşılabiliniyor neden beni 2 MBps lerde süründürüyorsun. Neden senin kepazeliğini göstermek istediğimde bu hıza ulaştım.

Ekli dosyayı görüntüle 6696

Durum şundan ibaret. Sanırım downloadları premium üyelik olmadan yapıyorsunuz. mesela Hotfile'den download yaparken premium üyeliğiniz yoksa 200-300 kb ı geçemezsiniz, Ama premium üyeyseniz maksimum hızla indirirsiniz. Yani isterse sizin hızınız 100 Mbit olsun fark etmez karşı serverin kapasiteside önemli.

TTNET'e bela anmadan önce sebebini bir araştırın. !!!