Ttnet'in rezilliği. Hiz sorunu

ilkeranay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bundan sadece 5 veya 6 ay önce evime deneme süresi olan tivibu ev bağlattım. Fakat daha ilk günden hızımın 2 mhps düştüğünü gördüm. O gün tivibuyu kapatarak kendi uydumu kullanmaya devam ettim. Ne olduysa o zaman oldu. Ondan 1 hafta önce 8-9 mhps internet hızım varken bir anda 4 mhps'e kadar düştü. Ve 2 aydır da 2 mhps internet kullanıyorum. Kaç kere şikayette bulunduysam hattınızın değeri bu kadar yapabileceğimiz bişey yok dediler. En son 2 gün önce aradım ve arıza kaydı aldılar ki bu kaçıncı arıza kaydı... Ne ses var ne seda. Her ay 55 lira para ödüyorum, peki neye ? 8 mhps internete mi ? Tabi ki hayır zar zor aldığım 2 mhps internete. Sizce ne kadar devam edecek bu olay ? Size birkaç görsel atıcam.
n00qm.png

Bu birinci rezillik. İşte modeme gelen ulaşılabilir hız ve bana gelen hız.
n00rt.png

Bu da ikinci görsel...
Uzun zamandır bu hızla idare ediyorum ama artık bıktım. Daha kotam 20 gb bile olmadı fakat bu hız geliyor.Üstelik ayın başında bile aynı hızı alıyorum. Kaç kere aradıysam çözüm bulamadılar. Sizce bu işi nasıl çözerim ?

drjacob

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
743
Allah o ttnetin belasını versin diyecem yine olan bize olacak netim kesilecek 3 yıldır abonesiyim daha önce başka yerlerden çekiyordum ancak bu 3 yıl içinde adam gibi hizmet verdiklerini hatırlamıyorum başka net olsa durmam hemen geçerim ancak tek ttnet var bizde katlanıyoruz

BlackXr

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
32
yav ttnete laf atmayın onlar iyi hizmet veriorr....dersem inanmayın :D

theley

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ttnet rezaletin dibi.

eğer interneti olmayıpta ttnet düşünen veya ttnet'e geçmeyi düşünen varsa geçmesin. pişman olursunuz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bulunduğunuz bölgenin alt yapısı ve desteklediği hız sınırlarını öğrenin. Sizin şikayetçi olduğunuz TTNET'ten bir kullanıcı olarak ben son derece memnunum. Paketim 8 MB sınırsız şimdiki hızım 14 MB (TİVİBU'ya geçtikten sonra bu hızı sağladılar.)11 yıldır da TTNET abonesiyim hiç te sizin gibi sıkıntı yaşamadım. Alacağım hizmet ve o hizmeti sağlayacak alt yapı kimde daha iyi ise onu tercih ettim. Adresiniz ve hizmet sunucuların sizin isteklerinize uygun alt yapısı olup olmadığını iyice öğrenin ondan sonra servis sağlayacınızı seçin.

ilkeranay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bulunduğunuz bölgenin alt yapısı ve desteklediği hız sınırlarını öğrenin. Sizin şikayetçi olduğunuz TTNET'ten bir kullanıcı olarak ben son derece memnunum. Paketim 8 MB sınırsız şimdiki hızım 14 MB (TİVİBU'ya geçtikten sonra bu hızı sağladılar.)11 yıldır da TTNET abonesiyim hiç te sizin gibi sıkıntı yaşamadım. Alacağım hizmet ve o hizmeti sağlayacak alt yapı kimde daha iyi ise onu tercih ettim. Adresiniz ve hizmet sunucuların sizin isteklerinize uygun alt yapısı olup olmadığını iyice öğrenin ondan sonra servis sağlayacınızı seçin.

Bulunduğum bölge sanirim 10 mhps'e kadar destekliyor çünkü karşı komşumun interneti 9-10 mhps'e kadar çıkıyor. Paketim 8 MHPS SINIRSIZ 50 GB AKK.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Bende birşeyden bahsetmek istiyorum ttnet konusunda.Abone olurken internetten başvuru yaptım 8mbps 50gb akk ilk 2 ay bedava 10 ay indirim, 12 ay sabit fiyat 2yıl yani. Aboneliğimi onaylayan şahıs aboneliğimi 22ay sabit 8mbps 50gb akk ve iş yeri tarifesi olarak onaylamış nasıl becerdiyse.Her ay boşa 55tl ödüyordum normal ödemem gereken 34tl.Aradım şikayet ettim en az 3 kere sonunda kaale alıp işleme koydular ve arayıp hata bizde asıl aboneliğinize geçireceğiz sizi ve ödediğiniz aylardaki farkları ileriki faturalardan düşeceğiz dediler eyvallah diyip sustum.Ay sonu ttnet faturasını ödemeye gittim ne göreyim 327tl fatura? Direk eve gelip aradım güya ben aboneliği iptal etmişim o yüzden iptal parasıymış o .Asıl aboneliğinize geçireceğiz diyenler onlar ama iptal eden ben çok ilginç.Tabi tekrar şikayet kaydı oluşturdum 2 kere üstüste yine sonunda umursadılar düşürdüler bu seferde 139tlye.1liralık modemden almıştım neymiş başka aboneliğe geçtiğim için modemin parasını ödemek zorundaymışım ve modem 139tl burasıda güzel.Tekrar arayıp şikayet ettim sonunda işi rayına soktum sandım ki bu seferde internet hızım rezil halde ay başı sonu farketmez ne film izleyebiliyorum ne online oyun oynayabiliyorum nede istediğim işi istediğim hızla yapabiliyorum.Çok üzgünüm ama tekel olduğu için katlanmak zorundayız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
başlarım böyle şirkete... lan 8 mbit tarifem var max 60 kb indirme hızım var. defalarca müşteri hizmetlerini ara; tabi bu arada kontör girsin!, bi halt yapamasınlar. bence müşteri hizmetleri görüşmelerden şirketin varlığını 2 ye katlamaya çalışıyor! lanet olsun.. yarın ilk iş gidip aboneliğimi iptal etmek olacak....

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,126
benim yaptığımı yap sende turkcell turbo 3G al teli (hsdpa destekli ise) modem olarak kullan 1Gb sınırsız 30TL aylık bu faturasız faturalı daha uygun olur.