TTnet'in fiber interneti nasıl

sarı_kanarya

Asistan
Reaksiyon puanı
3
20 mbps'ye kadar hızlı bir tarifeye geçmek istiyorum bu hız alanı nasıl kullanlardan yorum alabilirmiyiz şuan süperonline kullanmaktayım

cngzkyz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Superonline fiber mi kullanıyorsun?

cngzkyz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Superonline Fiber en düşük fiber paketinden aldığın verim ttnet'in sözde verdiği fiberden daha iyidir. Öyle bir hataya düşme.

karavali

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ucuz ve sınırsız bi tarihe kampanya yokmu arkadaşlar bilen varsa tavsiye

muhahmtok

Asistan
Reaksiyon puanı
0
neden ttnet acaba öğrenebilir miyim
herkes süperonline a geçmek istiyor da ondan sordum merak işte :)

Shizo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ttnet 1000 mbps hız verse ve 20 tl fıyat koysa yinede almaaaaaaaaaaaammmmmmm

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Konu sahibi yani konuyu açan arkadaşa cevap vereyim:
Sayın sarı_kanarya kardeş
Turkcell SuperOnline 20 Mbit fiber internet paketinde 20 Mbit net indirme hızı değeri hatta wifi ile bağlanılmasına rağmen hız 22 Mbit ve üzerine çıkıyor bir akrabada denedim. 5 Mbit net bir karşıya yükleme hızı değeri ve gene wifi ile test ettim 8 mbit ve üzeri bir karşıya yükleme hızı var yani bu demek oluyorki kameralı görüşme yaptığında vb karşı kişiye veya siteye donmadan hızlı aktarım yapabileceksin.

TTNET TAKOZ 20 MBit fiber internette ise 20 mbit indirme hızı diye verdikleri şey ortalama 17-18 mbit civarında olan berbat hız (direkt kablo ile böyle wifiyi düşün artık). DSL alt yapıda sunduğu saçma sağan sözde 1 mbit karşıya yükleme hızı (gerçekte 0.50-0.80 mbit değeridir) yani bu demek oluyorki kameralı görüşme yaptığında vb karşı kişiye veya siteye aşırı yavaş ve donarak aktarım yapabileceksin.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Benim sözleşmem 2014 Şubat 1 tarihinde sona eriyor ve Turkcell Super Online 20 Mbit Fiber Alacağım. Kanmayın TTNET'E...

NOT: AYRICA TTNET/TÜRKTELEKOM FİRMASI/FİRMALARI EN AZ 3 AYDA BİR ORTALAMA 6 AYDA BİR EN FAZLA 1 YILDA BİR FİYATLARA ZAM YAPAR FAKAT TURKCELL İNTERNET SATIŞINDA ÖZELLİKLE FİBER İÇİN SÖYLÜYORUM 5-6 SENEDE BİR YAPIYOR ARAŞTIRIN GÖRÜN. HA TABİKİDE TURKCELL GSM YANİ CEP HATLARINDA ÇOK PAHALI O AYRI ANCAK İNTERNET İÇİN TEK İDEAL ÇÖZÜM.

sarı_kanarya

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Turkcell SuperOnline 20 Mbit fiber internet paketinde 20 Mbit net indirme hızı değeri hatta wifi ile bağlanılmasına rağmen hız 22 Mbit ve üzerine çıkıyor bir akrabada denedim. 5 Mbit net bir karşıya yükleme hızı değeri ve gene wifi ile test ettim 8 mbit ve üzeri bir karşıya yükleme hızı var yani bu demek oluyorki kameralı görüşme yaptığında vb karşı kişiye veya siteye donmadan hızlı aktarım yapabileceksin.

TTNET TAKOZ 20 MBit fiber internette ise 20 mbit indirme hızı diye verdikleri şey ortalama 17-18 mbit civarında olan berbat hız (direkt kablo ile böyle wifiyi düşün artık). DSL alt yapıda sunduğu saçma sağan sözde 1 mbit karşıya yükleme hızı (gerçekte 0.50-0.80 mbit değeridir) yani bu demek oluyorki kameralı görüşme yaptığında vb karşı kişiye veya siteye aşırı yavaş ve donarak aktarım yapabileceksin.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Benim sözleşmem 2014 Şubat 1 tarihinde sona eriyor ve Turkcell Super Online 20 Mbit Fiber Alacağım. Kanmayın TTNET'E...

NOT: AYRICA TTNET/TÜRKTELEKOM FİRMASI/FİRMALARI EN AZ 3 AYDA BİR ORTALAMA 6 AYDA BİR EN FAZLA 1 YILDA BİR FİYATLARA ZAM YAPAR FAKAT TURKCELL İNTERNET SATIŞINDA ÖZELLİKLE FİBER İÇİN SÖYLÜYORUM 5-6 SENEDE BİR YAPIYOR ARAŞTIRIN GÖRÜN. HA TABİKİDE TURKCELL GSM YANİ CEP HATLARINDA ÇOK PAHALI O AYRI ANCAK İNTERNET İÇİN TEK İDEAL ÇÖZÜM.
bilgi için teşekkürler görüyorumki ttnetden memnun olan yok :)

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Superonline Fiber en düşük fiber paketinden aldığın verim ttnet'in sözde verdiği fiberden daha iyidir. Öyle bir hataya düşme.
sallama gardaş ikiside aynı bilmeden insanları yanıltma hangisi ucuzsa onu al dostum.

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2

çok merak ettim dostum hangi ilde senin bu söyledıgın internet süperonlıne yeni hizmet verdigi bölgeden alıyorsun galıba.Arkadaşlar hangisi iyi diye araştırmak için internetin yogun oldugu 18:00-23:00 saatleri arasında test yapın deneyin fiber internette kullansanız cıkıs hızları arttırılmadıgı için mersinde superonlıne interneti 20 mb internet alan arkadaşlarım 10-12 mb internete cıkıyorlar onun ıcın bilmeden yorum yapmayın.Hizmetin yeni verildigi illerde 20 mb alırsın cunki abone sayısı azdır ama abone sayısı arttıkça verim düşecektir.Çünki mersinde öyle. Benim tavsiyem deneme şansınız varsa yakınınızda deneyin öyle alın sonucta 2 yıl baglanıyorsunuz firmaya .....Kablonun fiber olması kadar baglı oldugu cihazın kapesiteside önemlidir hızlı internet için.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aylardan beri TTNet fiber internet kullanıcısıyım. Evvela şunu sormama izin ver; interneti yurt dışı kaynaklı yayın, oyun vs ağırlıklı mı kullanıyorsun? İsim vermeden söyleyeyim; merkezi yurt dışı olan bir online oyun oynuyorum. 120 -130 ms aralığından 85-105 ms aralığına bir düzeltme oldu. Ama resmiyette bağlantı hızım 2,5 kat arttı. Fiyat/fayda analizini yap; uygun görürsen kullan. Mümkünse TTNet'in verdiği bedava modemleri tercih etme. Kullanıyorum ama memnun değilim. Performansı yüksek bir bilgisayar, kaliteli bir modem ile belki daha iyi sonuçlar elde edersin. Şimdiden kolay gelsin.