TTNET'i Şikayet Etme Kampanyası! (BTK Tüketici Şikayet Formu)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kağıthane nurtepe mahallesinde internet Bazı sokaklarda Yok her aradığımızda yok 15saat alt yapı yok 1saat sonra hizmet verilicektir gibi dengesiz dengesiz bant kaydı konuşmalar yapılıyor ?en sonunda bize bastırıcaklar ttnet binasını !!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2 haftadan beri sürekli net kopup duruyor arıyorum ttneti oraya bas buraya bas diolar birisi cıkıyor telefona hallettık dıyolar bidaha olursa sole yapcaz bole yapıcaz dıolar bişey yaptıkları yok ya gelip halledın su konuyu yada size dava acıyorum 8mbit yaptırdık neti hiç 8 mbit hızında deil ya yapın yada gelın sokun netınızı nedır bu yaa 2 haftadan berıı sallıosunuz bu mu sızın müşterı memlniyetınız...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ttnet im ikidebir baglantım kopuyor koblo deyişiklik oldugundan dolayı ve müşteri hizmetleride yardım edemiyorlar mış sistemlerden dolayı helal olsun bak ne oluyor bunun şikayeti dava açacagım ne işi yarıyor lar orada yat makdan başka

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ttneti kullanan abone sayısı milyonlarla ifade edilirken şikayet sayısı 63 (mesaj) ne tuhaf

byneco

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bırakın şikayetri iptal edin

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
TK şikayetleri doğrudan TTNet'e aktarıyor, soruşturma açmıyor. TTNet de yarım yamalak sorunu çözüp, çözüldü onayını alıp TK'ya bildiriyor. Sistemlerde ne kalıcı iyileştirme yapılıyor ne de ciddi şikayetler değerlendiriliyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ttnetten hediye eski internet kullanıcı olarak mp3 kazandınız aras kargodan 20 tl karşılıı alınız denilen mp3 ü almaya gittim ve piyasa değeri 10 tl olan birşey göndermişler..birsürü dil döktüler almam için yok piyasa değeri 150 tl falan şimdi ben burdan ttnete küfür etsem yada hakaret etsem kim duyacak ALLAH belalarını versin..sözleşmem bitsin,bu ttneti bırakacağım.....üç kağıtçılar..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ttnet yetkililerine.. facebook ve twetter hesaplarımıza giremiyoruz..ben ve bir çok aboneniz..girebilsek bile hareketlerimiz kısıtlı ya da hiç yok..bunun sebebi belli resmen bloke koyulmuş ve biz bundan hiç memnun değiliz..koskoca ttnet bu oyunlara gelmez diye düşünüyordum..fakat bunu da yaptınız..en kısa sürede bu düzeltilmezse ttneti bırakıyorum ben ve bu dertten muzdarip bir çok aboneniz aynı şeyi yapıcak..saygılarımla özlem....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tvbu paketi kullanıyorum güya evde cihaz yok ama aylık üçreti benden alınıyo iptal işlemini yaptırdım halen daha konuyla ilgili geri dönüş yapılmadı parayı alırken alıyolar ödemeye gelince halen daha ayıyacaklar

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Türkiyede internet kesinlikle çok pahalı kabul ediyorum. Ancak şunuda göz ardı etmemek lazım. Bulgaristanda maaşlar Türkiyenin yaklaşık üçte biri. Mesela Bulgaristandan yeni gelmiş bir işçi, ordayken 600 tl alıyordum burda şuan 2000 tl alıyorum demişti. Memur maaşları keza aynı şekilde.

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bu konudaki arkadaşlar hep ban yemiş yazıktır ya

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bu adreste Adil Kullanım Kotası (AKK) ile ilgili kisa bir yazi yazmistim. Bildiginiz gibi artik Tivibu hizmetini sadece TTNEt vermiyor. Diger servis saglayicilarini musterileride bu hizmeti kullanabiliyor (Kaynak) Hal boyle olunca AKK'nin savunulacak bir tarafi kalmayacaktir. Ayrica sunu da belirtmek isterim ki birkac yil oncesine kadar "X Mbit e kadar" internet kavrami yoktu yani 1Mbit, 2 Mbit, 4 Mbit veya 8 Mbit internet tarifeleri vardi (Kotali veya kotasiz) bu tarifelerde Upload orani hizin 1/4 une esitti yani 1024/256, 2048/512, 4096/1024, 8192/1024 seklinde hizlar vardi. 4-5yil veya daha fazla limitsiz internet kullananlar bunu cok iyi bilecektir ozellikle 4 Mbit ve 8Mbit limitsiz paketlerde upload degerlerinin 1024 oldugunu fakat bugun ise butun DSL tarifelerinin hepsinde upload degeri 800Kbit ustunde degil. Sozun ozu su ki Turk Telekom veya TTNET (DSL hizmetinin cok buyuk bir kisminin altyapisi bu firmalarin kontrolu altinda oldugu icin ozellikle belirtiyorum) upload degerlerinde neredeyse %20 ye yakin haksizlik uygulamaktadir. Ben birkac gun once BTK ya bununla ilgili bir sikayette bulunmustum. Eger bu sekilde de tepkilerimizi gosterirsek umarim ciddiye alinacaktir.

Saygilar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben 8 ay boyunca ttnet hattı cektım ama 1 ay sadece kullandım her ayda 140 tl fatura gelıyordu gittim kapatım şimdi bana 1600tl borc cıkmış bune yaaa ttnetten şikayetcıyım sonuna kadarda vazgecmeye niyetim yok 545 *******

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ıyı gunler ben fatih kaya internet kullanıcınızz benım internetım var evımmı deyıştırdım nakıl işlemı yapmam gerekıyo muşterı servısını servısıne bukonudaq başvuru yaptım bırkez gelen oldu baglamadılar olmayınca turk telekomagıttımbu seferde kımse gelmedı 3 sefer başvuruda bulunmama ragmen olumlu cevap alamadım ınternetımıbaglatamadım bana bu internet hayrınamı verıyolarda ınternetım baglanmıyo ben para odemıyomuyumyuaklaşık 2ayudır kullanmadıgın ınternetın parasını verıyorum gereklı kurumların ılgılenmesını onemle arederım FATİH KAYA

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sizin gibi internet yapanlar aptal çünkü 2 de 1 kesiliyor. ben bir cocukum siz benim hakkımı yiyorsunuz ödev yaparken,oyun oynarken,filim izlerken hakımı yiyorsunuz bu yüzden şikayet yazıyom bide asla kesilmez diyordunuz:devil2::mad:

batuhance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende bir ara çok çektim ttnet ten ama şu an için bir sorun çıkarmıyor.

8mbit e kadar tarifesinde

3084839006.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hes no 7011956287 nolu aboneyim neden 23 lira fazla geliyor toplam 49 gelmesi gerek olurken 74,25 geliyor fazlanın iadesini istiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
muğla ttnet de özge isimli personelden şikayet var. vatandaş çok eziyet çekiyor. hiç bir sorunu çözmüyor. acilen muğla müdürlüğü çözüm bulmalı

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Hemen şikayet ettim iyiki gösterdiniz bu siteyi :mrgreen: Sadece ttnet de değil vodafone , avea digtürk sırayla gidiyorum sağolun.Umarım şikayetleri ciddiye alırlar :sleep:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
BENDE şikayet ettım detaylıca yazdım köde yaşıyoruz dıye bukadarda hor gorulmez ınsan mal yerıne koyuyolar adamı halbukı 1mb tten hız verdıklerınde bana 0.800le ulaşıyor bu akşam ustu 0.20lere kadar duştu 8mb ten verselerde adam gıbı 6mb tınustunde alsam olmuyo sankı babasının santıralı hepsını geçtım 1 ay bıle faturamı odememezlık yapmadım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu nasıl bı net bedavamı net verıyonuz kardesım ılla ağzımızımızımı bozalım olemı olmasını ıstıyorsunuz eğer net bole kopmaya deam edecekse net ıptal edıyorum bır sürü akrabam arkadşım var onlarada bıraktıtrıp baska bı nete gececegız hebarınız olsun ...

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ben bir zamanlar şikayet etmiştim ama BTK'den gelen yazı direk TTNet ile irtibata geçmem gerektiği yönündeydi..

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
hes no 7011956287 nolu aboneyim neden 23 lira fazla geliyor toplam 49 gelmesi gerek olurken 74,25 geliyor fazlanın iadesini istiyorum

Ttnet'i ara geçen bana da oldu. Faturayı odemediysen ara söyle hatta odediysen de ara ve faturamin şu kadar gelmesi gerekti ama bu kadar geldi de. Gerekli araştırmayı yapıp size dönüyorlar..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
altı aydır kulanmadığım halde dortyuz tele fatura gunderdıler altı aydır servıs cağırduğım halde servıs gelmedı aradıgım halde kayda almısış denıldı bana dılekce yazdım hıc bır sonuc alamadı aytı aysonra telefon actılar durtyuz tele borcunuz var dedıler udemesenı yasal ıslem yapılacak dedıdıler yardımcı olmanızı beklıyoro

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kaymakamlıklarda Tüketici Haklarını koruyan bi kuruluş var oraya başvur derdini anlat yardımcı olurlar..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vodafon fatura hat kullınyrum uc dort ay once sms paketını ıptal ettım ıptal msj gelmedı bende msjlstım ole bın atmıs lıra patura cıkarmıslar musterı hızmetlerıne sordum once dogrudur dedıler sıstemde gozukmuyoı dedıler sonrada kabul etmedıler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
5 mayıs 2012 de aylık 67 tl tutarla aldığım ttnet aboneliğimi 7 mayıs 1014 tarıhinde iptal ettim faturamı önceden ödeyip sonra hizmetten faydalandığım için ve faturalar her ayın 1 de kesildiği için benim o aya ait faturayı ödemem sonra kullandığım süre hesaplanarak geri kalan ücretin tarafıma iade edileceği söylendi. ben yinede ne olu ne olmaz diye 30 nisanda int fişini çektim ve kullanmadım. ve o aya ait 80 tl borç ödedim.
-ilk önce faturaları son ödeme günü ayın 29 olduğu için sonraki ay tarafıma iade yapılacağı söylendi
-sonraki ay haziranda gittiğimde bana msj geliceği öyle ödeme alıcam söylendi
-temmuzda gittiğimde yakında ödeme için arayacakları söylendi
- ağustostda gittiğimde heralde bi hata var dediler ve şikayet formu oluşturdular. hemen arayıp bu işlemlerin uzun sürdüğünü söylediler
- eylül ayındayız tekrar gittim kendileri ödeme yapamayacaklarını yaparsalar sonra sisitem tekrar ödeme çıkara bilirmiş bi şikayet formu daha oluşturdular ama ortada bi icraat yok
NEYİ HESAPLAMAYA ÇALIŞIYORLAR 4 AYDIR ANLAMADIM YOLLARDA ÇEKTİĞİM EZİYETEMİ YANAYIM AMA BİŞEYE YANIYOM BU KADAR DÜŞÜK SEVİYELİ Bİ FİRMAYA BULAŞTIĞIMA PİŞMANIN Sİz SİZ OLUN TTNETTEN UZAK DURUN ben yandım sizde yanmayın