TTNET'i Şikayet Etme Kampanyası! (BTK Tüketici Şikayet Formu)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Tüketici şikayeti bildirim sisteminde bakım çalışması bulunmaktadır. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Nasıl yüklendiniz arkadaşlar siteye abartmayın bu kadar da, BTK'ya değil TTNET'e yükleniyoruz. :D

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ttnet Online İşlemlerde İptal İşlemini Yapıyorum (Herhangi bir taahhüdüm vs yok)

ŞEKİL - A
111.jpg

İPTAL EDEMİYOR
ŞEKİL - B

222.jpg

glerin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternette çok aradım, ama aklıma takılan soruyu soran bir yere denk gelmedim. Ya ben çok yanlış düşünüyorum, ya da feci haklıyım.
Sorun şu : "Adil kullanım kotası". Sevgili ttnet http://www.ttnet.com.tr/web/243-160...ri_biliyor_musunuz_/adil_kullanim_uygulamasi/ burada diyorki, adil kullanım kotası koyduk ki millet interneti sömürmesin, kardeş kardeş geçirsinler. Cillop gibi hizmet alsın herkes. Peki, diyelim ki ttnet haklı, adil kullanım kotası koymak gerekki hizmet kalitesi düşmesin.

O zaman, şimdi biri bana şunları açıklayabilir mi :

109 TL verirsem kotasız olarak, 8Mbits'e kadar değil, net 8Mbits(hattım destekliyorsa) kullanabiliyorum. Psikopata bağlayıp 24 saat 30 gün download yapsam, bana "Hoop kardeşim maynakmısın" diyen bir kişi çıkmayacakmış. Yani öz Türkçe ile, eğer 109 TL verirseniz kota mota yok!!

Varan 2, tivibu ev alıp kullanırsam, bu sefer az psikopat olsam, günde ortalama 4 saat tivibu ev izlesem :
8Mbits lik bir hattın teorik olarak 1 sn deki veri indirme boyutu 976,5625KB
((8000×1000)÷8)÷1024 = 976,5625KB

1 saatte indirebileceğim veri boyutu
976,5625×60×60÷1024 =3433,227539062 MB

Günde ortalama 4 saat izleyeceğim demiştim :
3433,227539062*4 = 13732,91015625 MB yani 13,411045074 GB

Yani öz Türkçe ile, günde ortalama 4 saat tivibu ev izlersem, normal kullanıcının 1 ayda tüketmesi gereken kotayı 2 günde tüketmiş olacağım. Psikopata bağlasam günde 8saat izlesem, tüm mahallenin toplam kotasından daha fazla veri kullanmış olacağım. Bunlar teorik veriler, pratikte zaten 8mitlik hattı sonuna kadar kullanmak pek mümkün değil. Ama tüm parametreleri 2 ye bölsek bile sonuç inanılmaz boyutlara ulaşıyor.

Şimdi soruyorum, bu kota neye göre "adil" oluyor ?

Şimdi gidip BTK'ya şikayet edelim(!) İyi güzel de, bu tarifeleri onaylayan BTK. Tüm bu teknik verileri göz önünde bulundurmasına göre yine de onay veriyorsa bu işte art niyet ararım. Yok teknik bilgileri yetersiz insanlar önüne gelen dosyaları imazalıyorsa, eyvallah ağamsınız , paşamsınız.

Bu paradoksatan çıkamadım, belki bunun işin içinden çıkmama yardımcı olabilecek biri çıkar.

--- Mesaj Güncellendi ---

tivibu evde de kota mota yok, o yüzden tivibu ev örneğini de gösterdim. Konu içinde belirtmeyi unutmuşum.

tursoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"-8mbit bağlanırdık eskiden" dediğimizde torunlarımız inanmayacak. "-Dede biz 0,25 mbit bağlanıyoruz. Sen de amma uçtun haaa." Diyecekler. :wink:

Ülen ne varsa eskilerde var derlerdi de inanmazdım. :mellow:

snl_007

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ttnet tekel olduğu için milleti, şikayet etseniz bile kazıklamaya devam eder... benim sınırsız paket ama Adil kullanım kotası warmış çok fazla şey indirmeyin başkasının hakkını yemeyin diye... O zaman niye adı sınırsız 8 mb internet... sınırsız aynı hızda hizmet veremiyosan git başka yere,,, tabi başka yerde boyle milleti kazıklayamasın yada kazıklattırmazlar.... her neyse hızım düşşe bile indirmeye devam ayda 300gb - 500gb arası bari verdiğim paraya değsin:devil2:

CEZALAND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende öyleydim paket değiştirene kadar. 16lık pakette 14 alabiliyorum. parayı almayı biliyorsa hizmeti vermesinide bilecek.
Sen yine şükretmelisin hâline. Ben 8mbit de 8mbit çekerken 16'ya geçtiğimde 2-3 hafta boyunca 5mbit aldım sonrasında yine 8mbite geçmek zorunda kaldım :)

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar daha önce şikayet etmiştim ttneti bu gün geri dönüş yaptılar.
ttnet'den aradılar şikayetimle ilgili görüşmek istediklerini belirttiler,
ttnet çalışanı söyleyeceklerini ezberlemiş gelmiş, farklı hiç birşey söylemedi :D

Konuştuklarımızı kısaca özetleyim, sırasıyla müşteri hizmetleri ve ben konuşuyoruz.

-Merhaba, ttnet'den arıyorum BTK'ya yapmış olduğunuz şikayet için aramıştım.

-evet

-Hızınızı kontrol ettik, adil kullanım kotasını aştığınızdan hızınız 1 mbit'e düşürülmüş.

-tamam onu biliyorumda hızım 8 mbit iken ping değerlerim berbattı, hala berbat.

-1 nisan'dan sonra hızınız düzelecek, şu anda adil kullanım kotasından dolayı 1 mbit

-internetten oyun oynayamıyorum ping berbat.

-1 nisan'dan sonra hızınız düzelecek, şu anda adil kullanım kotasından dolayı 1 mbit

-Peki bu hıza bu fiyat pek de adil olmamış gibi değil mi? ne dersiniz.

-Bizim paramızla avrupada satınaldığınız fiber altyapıyı kullananlarda da adil kullanım kotası var mı?

-Tekrar ediyorum, 1 nisan'dan sonra hızınız düzelecek, şu anda adil kullanım kotasından dolayı 1 mbit

-video izleyemiyorum, eskidenki 1 mbitlerde sorunsuz video izlenebiliyordu.

-internetimi kapattıracağım

-siz bilirsiniz

-ha tamam bant kaydı değilmişsin, kapat telefonu hadi, kapat...

CEZALAND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar daha önce şikayet etmiştim ttneti bu gün geri dönüş yaptılar.
ttnet'den aradılar şikayetimle ilgili görüşmek istediklerini belirttiler,
ttnet çalışanı söyleyeceklerini ezberlemiş gelmiş, farklı hiç birşey söylemedi :D

Konuştuklarımızı kısaca özetleyim, sırasıyla müşteri hizmetleri ve ben konuşuyoruz.

-Merhaba, ttnet'den arıyorum BTK'ya yapmış olduğunuz şikayet için aramıştım.

-evet

-Hızınızı kontrol ettik, adil kullanım kotasını aştığınızdan hızınız 1 mbit'e düşürülmüş.

-tamam onu biliyorumda hızım 8 mbit iken ping değerlerim berbattı, hala berbat.

-internetten oyun oynayamıyorum ping berbat.

-Peki bu hıza bu fiyat pek de adil olmamış gibi değil mi? ne dersiniz.

-Bizim paramızla avrupada satınaldığınız fiber altyapıyı kullananlarda da adil kullanım kotası var mı?

-Tekrar ediyorum, 1 nisan'dan sonra hızınız düzelecek, şu anda adil kullanım kotasından dolayı 1 mbit

-video izleyemiyorum, eskidenki 1 mbitlerde sorunsuz video izlenebiliyordu.

-internetimi kapattıracağım

-siz bilirsiniz

-ha tamam bant kaydı değilmişsin, kapat telefonu hadi, kapat...
Ahaha, güzelmiş :D
Tipik TTnet konuşması :D

sereg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bosuna yazmayın btk ya,o zındıklarda de ttnetın kabından yemek yıyor,kanıtıda burda;

16 Aralık 2010; 16:28:01

BTK'dan genel mesajı
quote:

Sayın Kavrar,
Tüketici Şikayetiniz incelenmiştir.

Başvurunuzla ilgili olarak, Mevcut durumda son kullanıcılara perakende seviyede internet erişimi hizmeti Kurumumuzca yetkilendirilmiş İnternet Servis Sağlayıcıları (İSS) tarafından sunulmakta olup Türk Telekomünikasyon A.Ş. (Türk Telekom) son kullanıcılara doğrudan internet erişim hizmeti sunmamaktadır. İSS'ler kendi kullanıcılarına ADSL internet erişim hizmeti sunabilmek için Türk Telekom'un altyapısını kullanmakta, başka bir deyişle Türk Telekom'dan toptan seviyede hizmet satın almaktadırlar. Türk Telekom'un İSS'lere yönelik olan toptan seviyede internet erişim tarifeleri Kurumumuzun onayına tabidir. Bununla birlikte İSS'lerin perakende seviyede son kullanıcılara sundukları internet erişim hizmeti için aldıkları ücretler ise mevcut durumda Kurumumuz onayına tabi değildir.

Türk Telekom'un toptan seviyede İSS'lere yönelik 8 Mbit/sn'ye kadar limitsiz pakete ilişkin Adil Kullanım Noktasınının (AKN) 15 GB'dan 25 GB'a çıkarılması ve AKN'ye ulaşılması durumunda hızın 512 kbit/sn yerine 1 Mbit/sn'ye düşürülmesine yönelik uygulama değişikliği teklifi 27.10.2010 tarih ve 2010/DK-07/620 sayılı Kurul Kararı ile onaylanmıştır. TTNet de dahil İSS'lerin söz konusu paketi kendi kullanıcılarına sunabilmeleri için öncelikli olarak Türk Telekom ile söz konusu toptan tarifelere ilişkin gerekli protokolleri imzalamaları gerekmektedir. Mevcut durum itibariyle, Türk Telekom ile İSS'ler arasında söz konusu protokollerin imzalanması süreci devam etmektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

yanı demem odur ki,devlet ve guclu tekeller elele verıp halkı somurmeye devam edıyor,hadı o yuzde 50 oy verdınız basbakanınız ttnete sesını cıkarsın kurtarsın bızı,yapabılıosa :)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
btk da tüm bu şikayetleri değerlendiereck kadar alt yapı yok

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
beni geri aradılar baya bir ağır konuştum :) bakalım değerlendiriyoruz diyorlar...

blackhbosss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yükleniyoruz kardeşim gayret çözcekler yabancılar üçüncü yüzyıla doğru giderken biz halen geriden kalan kırıntılarla birbirimizi yiyoruz şöyle desekde olur yabancılardan bi 100 sene ortalama geriden takip ediyoruz

demduam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bosuna yazmayın btk ya,o zındıklarda de ttnetın kabından yemek yıyor,kanıtıda burda;

16 Aralık 2010; 16:28:01

BTK'dan genel mesajı
quote:

Sayın Kavrar,
Tüketici Şikayetiniz incelenmiştir.

Başvurunuzla ilgili olarak, Mevcut durumda son kullanıcılara perakende seviyede internet erişimi hizmeti Kurumumuzca yetkilendirilmiş İnternet Servis Sağlayıcıları (İSS) tarafından sunulmakta olup Türk Telekomünikasyon A.Ş. (Türk Telekom) son kullanıcılara doğrudan internet erişim hizmeti sunmamaktadır. İSS'ler kendi kullanıcılarına ADSL internet erişim hizmeti sunabilmek için Türk Telekom'un altyapısını kullanmakta, başka bir deyişle Türk Telekom'dan toptan seviyede hizmet satın almaktadırlar. Türk Telekom'un İSS'lere yönelik olan toptan seviyede internet erişim tarifeleri Kurumumuzun onayına tabidir. Bununla birlikte İSS'lerin perakende seviyede son kullanıcılara sundukları internet erişim hizmeti için aldıkları ücretler ise mevcut durumda Kurumumuz onayına tabi değildir.

Türk Telekom'un toptan seviyede İSS'lere yönelik 8 Mbit/sn'ye kadar limitsiz pakete ilişkin Adil Kullanım Noktasınının (AKN) 15 GB'dan 25 GB'a çıkarılması ve AKN'ye ulaşılması durumunda hızın 512 kbit/sn yerine 1 Mbit/sn'ye düşürülmesine yönelik uygulama değişikliği teklifi 27.10.2010 tarih ve 2010/DK-07/620 sayılı Kurul Kararı ile onaylanmıştır. TTNet de dahil İSS'lerin söz konusu paketi kendi kullanıcılarına sunabilmeleri için öncelikli olarak Türk Telekom ile söz konusu toptan tarifelere ilişkin gerekli protokolleri imzalamaları gerekmektedir. Mevcut durum itibariyle, Türk Telekom ile İSS'ler arasında söz konusu protokollerin imzalanması süreci devam etmektedir.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

yanı demem odur ki,devlet ve guclu tekeller elele verıp halkı somurmeye devam edıyor,hadı o yuzde 50 oy verdınız basbakanınız ttnete sesını cıkarsın kurtarsın bızı,yapabılıosa :)

kardeşim sonuna kadar haklısın %50 oy verenler kısmı iyi

teşekkürler

Boyka26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu AKK için kesinlikle şikayet etmek lazım Teşekkürler ;)

ayteking

Asistan
Reaksiyon puanı
10
bana gelen cevap
13197 numaralı tüketici şikayetinize istinaden işletmeciden konu ile ilgili gönderilen detaylı açıklamalar ;

“Sayın Aytekin G....,
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkındaki incelemelerimiz tamamlanmıştır.
Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi olarak, çalışmalarımızı yenilikçi teknolojilerle müşterilerimizin internet deneyimini zenginleştirmek ve onlara en iyi hizmeti sunmak hedefiyle sürdürüyoruz.
Bu doğrultuda 1 Nisan 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere bazı limitsiz paketlerimizin ve kotalı NET12 paketimizin fiyatında bir düzenleme yaptık. Düzenleme kapsamında kampanya döneminde olan müşterilerimizin indirimli ücretlerinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. İndirim dönemi sonrasında ücretlendirme yürürlükteki paket ücreti üzerinden yapılacaktır.
Diğer yandan NETLİMİTSİZ paketlerinde 25 GB olan adil kullanım noktası 50 GB’a yükseltilmiştir. Fiyat değişikliği ile birlikte Aile Koruma Şifresi, TTNET Müzik, WiFi, TTNET Güvenlik gibi ücretsiz sunduğumuz servislerimize, NETLİMİTSİZ ve ULTRANET LİMİTSİZ paketlerinde 50 GB’lık NETDİSK hizmetini de ekledik. NETDİSK hizmeti, 1 Nisan-30 Haziran 2012 tarihleri arasında ücretsiz olarak sunulacaktır. Bulut bilişim teknolojisi üzerinden çalışan çevrimiçi depolama (online storage) hizmetimiz NETDİSK, her türlü dosyayı kolayca yedeklemeyi ve dosyalara internetten güvenli bir şekilde erişimi mümkün kılmaktadır.
Konuyla ilgili detaylı bilgi için http://www.ttnet.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.
Bilgilerinize arz ederiz.
Saygılarımızla.”şeklindedir.

Tüketici ile İlişkiler Müdürlüğü

--- Mesaj Güncellendi ---
bir buçuk ayın kaldı ttnet. komşudan alacam interneti. 3 kişi paylaşacağız. aylık 20 tl.
benden aldığın 60 tl ücret artı 20 tl sabit telefon ücreti sana girsin artık.

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bana demiş telefon numaranızı verin biz size dönelim :lol::lol: oldu olacak çıkışta görüşürüz deyin ........... :D

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Tüketici şikayeti bildirim sisteminde bakım çalışması bulunmaktadır. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

www.btk.gov.tr

Millet baya bastırıyor anlaşılan :))

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
:lol:ttneti dize getireceksiniz herhalde . hadin bakalım

xlc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende ettim bakalım ne olacak

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hicbirsey olmayacak. Herkes bir umut ediyor ama gelen cevaplar hazir cevaplar...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şikayetiniz İle İlgili Abone, Hizmet veya Telefon Numarası buraya ne yazıcam ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben verdim veriştirdim tivibu abonesi yapmışlar haberim yok ayda 4 tl 17 aydır faturaya bakmıyoz otomatik ödeme oh ne güzel hepsini geri aldım yasal faiz kdv ile birlikte

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1896583109 hizmet nolu müşterinizim bir haftadır internetimin baglanmasını bekliyorum sizin hizmet anlayışınız bu ise yazıklar olsun benim internetim 03/04/2012 tarihine kadar baglanmayacaksa lütfen iptal edelim sizden başka alternatiflerde vat defalarca nüşteri hizmetlerini aramama ragmen sonuç alamadım gereginin yapılmasını saygılarımla arz ederim gizem KÜÇÜKKARACA

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu nasıl bu iştir ya bu haftadır sizin saçma kesintilerinizle uğraşmak zorundamıyım ben sizin keyfinize göremi nete girip çıkıcaz ozaman her ay parayıda siz ödeyin madem kendi paramızla rezil oluyoruz ttnet böyle devam ettiği sürece daha çok müşteri kaybeder eğer bu kesintiler sona ermezse 2 3 gün içinde bırakıyorum ttneti!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bunedirbe 10 defa aradım boşa hala yavaş internettim sanki 5 kişi kulanıyorum tek başıma kulanı yorum bir vidyo açamasam neyapim böyle netti