TTNet Yapma bunu !

CEZALAND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2-3 aydır 16mbit'e kadar olan pakete geçmek aklımdaydı. Geçmek istememin sebeplerinden bir tanesi ise 8mbit'e kadar pakette olup hızı sorunsuz bir şekilde kullanmamdı. Geçen hafta geçtim. Geçtiğim gibi internetim kesildi (saat 10-12 suları) akşama kadar bekledim gelmedi. TTnet'i aradım hat'ın kaldırmamış olabileceğini bir şey yapamayacaklarını ve 1 ay beklemem gerektiklerini söyledi (online işlemlerde tarife değişiklik süresi) Ertesi sabah kalktığımda internetim gelmişti ve modemde hız değerleri 10000 küsürdü. Denediğimde ise 1mbit ile rahat indiriyordum. Aradan 2 saat geçti ve olanlar oldu. Yaklaşık 4-5 gündür hızım SABİT.

Yukarı yönde hat hızı (kbit/s)797
Aşağı yönde hat hızı (kbit/s)5991

İllaki telefonla sabah akşam arayıp sizi ve kendimi yormam mı gerekiyor ? 2 hafta öncesine kadar neden bir sorun yoktu ?!?

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
[MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION]

Olursa ancak o yardımcı olur.

CEZALAND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaz gelicek yerden Tavuk esirgenmez dedik güzelim tavukdanda olduk :(

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bu değerlere göre hızını ttnet kesiyor... Eğer download hızını 16 megabite sabitleseler o hızı alabileceksin fakat download hızını 6 megabie sabitlemişler o hızın üstüne çıkabilmen imkansız...

Yapman gereken ttnet i arayıp hızının 16 megabite sabitlenmesini istemek mecburen sabitleyecekler..

VurguN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu değerlere göre hızını ttnet kesiyor... Eğer download hızını 16 megabite sabitleseler o hızı alabileceksin fakat download hızını 6 megabie sabitlemişler o hızın üstüne çıkabilmen imkansız...

Yapman gereken ttnet i arayıp hızının 16 megabite sabitlenmesini istemek mecburen sabitleyecekler..

nasıl mecbur olduklarını söylermisin herkes mevcut hızlarından dert yanarken, merak ettim.

Vsolozzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nasıl mecbur olduklarını söylermisin herkes mevcut hızlarından dert yanarken, merak ettim.

Arkadaşın modemi belli bir hıza sabitlendiğinden(6 mbps) bunu düzeltmek zorundalar, yani 16 mbps hızı hizmetini alan kişiyi 6mbps'e sabitleyemmessin. Fakat 16 mbps verir sen o hızın tamamını alamıyabilirsin, işte herkezin dert yandığı kısım burası, sınırlama yok ama altyapı vs gibi nedenlerle o hızı alamıyolar.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6

mecburen!! diyorsunda hiçte öyle değil. 4-6-8 mb hat bağlanabiliyor ama download 2mb geçmiyor.o kadar telefon ettim,uğraştım,uğraştırdım ama sonunda altyapı deyip bıraktılar. bu abonenin sorununu mutlaka çözmemiz lazım,buna mecburuz gibi bir tavırlarıda yoktu. davranış ve konuşmaları,benim adım hıdır elimden elimden gelen budur der gibiydi.

CEZALAND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır sorun 16mbit'in tamamını alamamam değil, sorun eskiden 8mbit'in tamamını alırken şimdi sadece 6mbi almam, hemde 2 katı tarifede !

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Aslında işin aslı bu sorun TTnet'ten değil bağlı bulunduğun santralden kaynaklanıyor. Ancak ttnet arıza kaydı açarak santralin durumu düzeltmesini sağlamaları gerekiyordu. TTnet kullanırken 16 Mbit 3-4 ayda bir 8-10Mbit e düşüyordu, aradığımda kaldırmıyor falan diye saçmalayınca bağıra çağıra arıza kaydı açtırıyordum santral 24 saat içinde hızımı 16 Mbite yükseltiyordu. Sen en iyisi ara ttnet i bağıra çağıra yaptırırsın işini.

CEZALAND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
haha, ttnetdestek dedinde aklıma geldi, cep telefon numarası istediğinde elimdeki ingiltere numarasını vericem :D:D Cebine güveniyorsa arasın :D:D

- neden böyle dedim;
Bildiğim kadarıyla ttnet'in numarası ücretsiz değil, türktelekom'a gidiyor paracıklar, onlarında paracıkları gitsin biraz
laughing.gif

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510

mecburen!! diyorsunda hiçte öyle değil. 4-6-8 mb hat bağlanabiliyor ama download 2mb geçmiyor.o kadar telefon ettim,uğraştım,uğraştırdım ama sonunda altyapı deyip bıraktılar. bu abonenin sorununu mutlaka çözmemiz lazım,buna mecburuz gibi bir tavırlarıda yoktu. davranış ve konuşmaları,benim adım hıdır elimden elimden gelen budur der gibiydi.
Arkadaşlar söylediklerimi yanlış anlamışsınızz... Bakın şöyle şimdi herkes modem arayüzünü açıp baksın orda yazan hızlar sizin bağlı bulunduğunuz santralinizdeki sabittlenen hızlardır.. O hızın üstüne çıkamazsınız çünkü santralde sabitlenen hız o mesela konuyu açan arkadaş diyorkii ben 16 mbps geçtim diyor oysaki santralden 6mbps e sabitlemişler bu adamın şimdi 6 nın üstüne çıkması imkansız santralden 16megabite sabitlenmesi gerekiyor... Şimdi diyelimkii 16 ya sabitlediler bu arkadaşta sadece 10 mbps alabildi işte o zaman ttnet derkii sizin altyapınız bu kadarını destekliyor... Ama tabii ben 16mbit olan tarifedeysem ttnetin bunu 6 ya sabitlemeye hakkı yok.. Ama bende sadece 10mbit alabiliyorsam buda benim altyapımla alakalı... Bunu anlatmaya çalışıyorum...

Mesela ben şu anda 8 e kadar netlimitsiz tarifedeyim modem arayüzünde 8191/797 yazıyor şimdi bu santralimdeki bana sabitlenen hızım bu ama 6 yı geçemiyorum buda altyapıyla alakalı... Bazen modem arayüzünde hızımı 6 ya düşürürler ben ttneti hemen ararım hızımın 8 e sabitlenmesini isterim onlarda arıza kaydı alıp santrale bildirirler ve santral beni arar özür diler... Tekrar 8 e sabitler..

bybuka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkdasım eger senın bına ıcı tesısatın down noıse margın degerını dusuruyorsa yapacak bısey yok.sonra 16mb olunca yok kopuyor yok dusuyor dıye aglıyonuz bea...

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, cep ve Adsl numaranızı özel mesaj ile gönderirseniz size ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.

VurguN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar söylediklerimi yanlış anlamışsınızz... Bakın şöyle şimdi herkes modem arayüzünü açıp baksın orda yazan hızlar sizin bağlı bulunduğunuz santralinizdeki sabittlenen hızlardır.. O hızın üstüne çıkamazsınız çünkü santralde sabitlenen hız o mesela konuyu açan arkadaş diyorkii ben 16 mbps geçtim diyor oysaki santralden 6mbps e sabitlemişler bu adamın şimdi 6 nın üstüne çıkması imkansız santralden 16megabite sabitlenmesi gerekiyor... Şimdi diyelimkii 16 ya sabitlediler bu arkadaşta sadece 10 mbps alabildi işte o zaman ttnet derkii sizin altyapınız bu kadarını destekliyor... Ama tabii ben 16mbit olan tarifedeysem ttnetin bunu 6 ya sabitlemeye hakkı yok.. Ama bende sadece 10mbit alabiliyorsam buda benim altyapımla alakalı... Bunu anlatmaya çalışıyorum...

Mesela ben şu anda 8 e kadar netlimitsiz tarifedeyim modem arayüzünde 8191/797 yazıyor şimdi bu santralimdeki bana sabitlenen hızım bu ama 6 yı geçemiyorum buda altyapıyla alakalı... Bazen modem arayüzünde hızımı 6 ya düşürürler ben ttneti hemen ararım hızımın 8 e sabitlenmesini isterim onlarda arıza kaydı alıp santrale bildirirler ve santral beni arar özür diler... Tekrar 8 e sabitler..

Yukarı yönde hat hızı (kbit/s)640
Aşağı yönde hat hızı (kbit/s)2048
Yukarı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB)19
Aşağı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB)35
Yukarı yönde aralık derinliği1
Aşağı yönde aralık derinliği1
Hat standardıG.DMT
Yukarı yönde hat zayıflaması (dB)10
Aşağı yönde hat zayıflaması (dB)16.5
Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV)11.9
Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV)19.6
Kanal türüInterleaved
Yukarı yönde CRC4
Aşağı yönde CRC5
Yukarı yönde FEC1
Aşağı yönde FEC0

bu hat kaç mbyi destekler mesela, ben 3mbpsden fazla alamıyorum.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6

yanlış anlaşılmak!!
zaten hattın 8mb bağlanabiliyorsa ulaşabileceğin hız maximum 6.4mb tır.bu santraldaki yoğunluğa göre bazen düşebilirde,ama bazen..

ben diyorum ki,önceden modemdeki görünen bağlantı değerleriyle doğru orantılı downloan yapabiliyordum,ki gdmt modulasyonla,4mb bağlantı ve 3-3,5 mb arası hızı görebiliyordum. mayıs ayında santralde iyileştirme yapıldı!!! artık 8mb le bağlanabiliyorum,hat düşmüyor AMA HIZ 2MB KESİNLİKLE GEÇMİYOR,EĞER ALTYAPI SORUNUYSA 8MB NASIL HAT OTURABİLİYOR? santralde iyileştirme yapılmadan 3,5 mb rahatlıkla download yapabiliyordumve hat düşmüyordu,bazen 8mb bağladıklarında 6mb te görebiliyordum,ama hat düştüğü için hızımı 4e sabitletiyordum.

adsl2+ modulasyon,8mb kadar hat rahatlıkla stabil oturuyor ama hız 2mb kesinlikle geçmiyor.eğer altyapı sorunu olsa zaten hat düşer.TABİ BİR PORTA 4-5 KİŞİ SIKITIRMIŞLARSA BİLEMEM.

bilmem derdimi anlatabildim mi?

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Yukarı yönde hat hızı (kbit/s)640
Aşağı yönde hat hızı (kbit/s)2048
Yukarı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB)19
Aşağı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB)35
Yukarı yönde aralık derinliği1
Aşağı yönde aralık derinliği1
Hat standardıG.DMT
Yukarı yönde hat zayıflaması (dB)10
Aşağı yönde hat zayıflaması (dB)16.5
Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV)11.9
Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV)19.6
Kanal türüInterleaved
Yukarı yönde CRC4
Aşağı yönde CRC5
Yukarı yönde FEC1
Aşağı yönde FEC0
bu hat kaç mbyi destekler mesela, ben 3mbpsden fazla alamıyorum.
Sen hangi tarifedesin??..
yanlış anlaşılmak!!zaten hattın 8mb bağlanabiliyorsa ulaşabileceğin hız maximum 6.4mb tır.bu santraldaki yoğunluğa göre bazen düşebilirde,ama bazen..ben diyorum ki,önceden modemdeki görünen bağlantı değerleriyle doğru orantılı downloan yapabiliyordum,ki gdmt modulasyonla,4mb bağlantı ve 3-3,5 mb arası hızı görebiliyordum. mayıs ayında santralde iyileştirme yapıldı!!! artık 8mb le bağlanabiliyorum,hat düşmüyor AMA HIZ 2MB KESİNLİKLE GEÇMİYOR,EĞER ALTYAPI SORUNUYSA 8MB NASIL HAT OTURABİLİYOR? santralde iyileştirme yapılmadan 3,5 mb rahatlıkla download yapabiliyordumve hat düşmüyordu,bazen 8mb bağladıklarında 6mb te görebiliyordum,ama hat düştüğü için hızımı 4e sabitletiyordum.adsl2+ modulasyon,8mb kadar hat rahatlıkla stabil oturuyor ama hız 2mb kesinlikle geçmiyor.eğer altyapı sorunu olsa zaten hat düşer.TABİ BİR PORTA 4-5 KİŞİ SIKITIRMIŞLARSA BİLEMEM.bilmem derdimi anlatabildim mi?
@antiateist Gayet iyi anlıyorum seni çünkü aynı dertten bende muzdaribim... Seninde dediğin gibi hem yoğunluk hemde bu bakır kablolarla bu kadar oluyor ancak üstelik yoğunluk olduğu sıralarda benim 1 megabitin üstüne bile çıkmıyor... Yanii yapacak bişey yok.. Yada şöyle söyliyim KELİN MERHEMİ OLSA BAŞINA SÜRER:laugh:

CEZALAND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, cep ve Adsl numaranızı özel mesaj ile gönderirseniz size ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.
Anlamadığım şey şu, telefon ile görüşücek olsam burada neden konu açıp forumu kirleteyim ?!?
Her neyse. Yarın ararım 444'ü...
Çok harika ilgileniyorsunuz !

ShiftDelete.net yöneticilerine sesleniyorum, Böyle bir üyenin temsilci olarak burada barınması saçmalık ! Yardım ettiği yok, tek yaptığı telefon'a yönlendirmek. Eee bu durumda konu açmanın ne anlamı var ?!?

küçükerdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır sorun 16mbit'in tamamını alamamam değil, sorun eskiden 8mbit'in tamamını alırken şimdi sadece 6mbi almam, hemde 2 katı tarifede !

siz gene iyisiniz arkadaşım bana 2 mbps yi zor veriyorlar

SedoRKinG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de bir süredir aynı sorun var 16Mbite kadar olan hattım eskiden modem arayüzünde 16xxx kbps / 796 kbps gibi görünürken bir süredir 7645 kbps / 796 kbps şeklinde belki düzelir diye bekliyorum ancak düzelmedi. Aramayı düşünüyordum ki konuyu gördüm @TTNETDestek özel mesaj ile bilgilerinizi gönderin arayalım demiş ancak yeni üye olduğumdan @TTNETDestek 'e özel mesaj atamıyorum.

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Bende de bir süredir aynı sorun var 16Mbite kadar olan hattım eskiden modem arayüzünde 16xxx kbps / 796 kbps gibi görünürken bir süredir 7645 kbps / 796 kbps şeklinde belki düzelir diye bekliyorum ancak düzelmedi. Aramayı düşünüyordum ki konuyu gördüm @TTNETDestek özel mesaj ile bilgilerinizi gönderin arayalım demiş ancak yeni üye olduğumdan @TTNETDestek 'e özel mesaj atamıyorum.

hattım düşüyor dedinmi hemen hızı düşürüyorlar,başka bildikleri,yapacakları olmadığından. aynı tekdüze davranış forumda da devam ediyor.arkadaş özel mesaj gönderemiyorum diyor,ama nafile,yine aynı cevabı alıyor. fesubhanallah. ttnet destek klavyeyi kullanırsanız bir zahmet,kopyala yapıştır cevabınız sıkmaya başladı.

dostname

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTNET müşteri hizmetleriyle uğraşmayı uzun zaman önce bıraktım.Çünkü müşteri hizmetlerini aradığınızda onların yaptığı tek şey kayıt oluşturup bağlı olduğun telekoma yönlendirmek.

Bunun için neden aradaki aracı kurum olan müşteri hizmetlerini aradan kaldırmıyorsunuz ? Ben Telekomu arıyorum İnternet hızımla alakalı bir problemim var ilgili kişiye bağlarmısınız diyorum bağlıyorlar.Abicim benim hızı bir zahmet 8 mbit e çıkartırmısın diyorum numaramı soruyor dene diyor eyv. abi sağol diyorum işlem tamam.

Müşteri hizmetlerini arayıp boşuna para harcamayın.Yakınsa direk gidin uzaksa telefondan telekomu arayın.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
25 gb adil kullnım kotalı 8mbps.
O duruma göre 3mbit alabilmen iyi sen hattını 8mbps ye sabitlettir.. Bu durumda hızın yükselmez... Down. uplo. hızların 2048/640 bu değerler sanırım gün içerisinde değişiyor ve sen 3 mbps e çıkabiliyorsun ama sen bunu mutlaka 8 e sabitlettir yani o modemde değerlerin şöyle olmalı Download 8191 upload 797 bunun gibi... Seninki 2048/640 çok düşük değerlerin bak...

serkan0661

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biri bana Ttnetdestek isimli üyenin ne işe yaradığını söyleyebilir mi?

Sosyal medyada da hep yanınızdayız sorunlarınızı çözüyoruz görüntüsü çizmeye çalışıyorlar?

Eğer böyleyse buna ağzıyla gülen var mı merak ediyorum.

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Ben bir çok konuda @TTNETDestek ile irtibata geçtim ve dönüş aldım.

Ülke olarak çamur atmayı ne çok seviyoruz ..

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben bir çok konuda @TTNETDestek ile irtibata geçtim ve dönüş aldım.

Ülke olarak çamur atmayı ne çok seviyoruz ..

Sen alabilirsin bende aldım aradığım zaman alıyorum sağolsunlar ben ttnet desteğe bişii demedim sadece buradaki ne işe yarar onu anlamadım burda olmasına gerek yok bence ararım 444 lü numarasını birebir konuşurum