Ttnet Şikayet Kampanyası "Yemezler TTnet"

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hafiye
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hafiye

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
14
sQTi9.png

Herkes Ttnet'den bir şekilde şikayetçi fakat bu şikayetler kendi kendine homurdanmaktan bir adım ileri gidemiyor. Aynı Greenpeace'in GDO için yaptığı Yemezler sosyal eyleminde olduğu gibi, memnun olmayan kullanıcılar https://www.facebook.com/TTNET sayfasında şikayetini son paylaşımın altına yorum olarak belirtirse fiyat zammı, adil kullanım kotası, bağlantı kalite ve hız sorunları vs. gibi pek çok probleme çözüm olabilir. Daha önce denendi ve işe yaradı. Genelde tepkisiz bir toplum olduğumuz yönünde bir kanaat vardır fakat bence asıl sorun organize olamamakta...

Ayrıca, Facebook ve Twitter üzerinden de bu konuyu paylaşarak daha çok kişinin katılımını sağlayabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
zaten bi biz akıllıyız ttnet salak. onlarda biliyor hiç bir halt olmayacağını. yükseltirler fiyatı çatır çatır alırlar parayı. var mı başka bi alternatif türkiyede?

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Organize bir şekilde tepkimizi gösterirsek "hiçbir halt" olmaz lafı geride kalır. Yakında kapattıracam bende ttneti. Cepten internet aboneliği yapacam...

twitter hesabı olan arkadaşlar #YemezlerTTnet hash tag ile tepki gösterirlerse binlerce ttnet kullanıcısını arkasına da aldı mı bakın bakalım nasıl işe yarıyor, güncelleme nasıl geri çekiliyor. Kullanıcının istek ve ihtiyaçları nasıl dikkate alınıyor. Biz ne verirse ona kabul dedikçe adamlarda madem şikayet yok demekki millet içinde bu durum uygun derrr.

sebastiantr

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Haydi millet #hash taglar ile ülke yönetimini ele geçirelim.

Dip not: hayallerimizde :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=287113]sebastiantr[/MENTION] unutmaki arap baharıda twitte gerçekleşti. Hem bu kadar abartma tepki göstermek için bir adım bu sadece. İstersen sessiz kal otur ama milletide baltalama.

sebastiantr

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13
İmparator Neron'unda Roma'yı yakmak için ilk kıvılcımı twitterdan #hastag ile attığı söyleniyor doğrumudur acaba?

Hastag mış da, twitermış da facebuk muş da mış mış da muş muş...

Başınıza TTNET kadar hastag düşsün!

Varsa bir şikayetiniz kaldırın kıçınızı çıkın adam gibi dava açın, haksız rakabet var diyin, haksız kazanç var diyin, ne şikayetiniz varsa onun peşinde koşun. hashtag denilen boş geri zekalı işlerle uğraşınca elinize ne geçecek!

PetyrBaelish

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3
TTNET sorunu kolay kolay çözülmez bulunduğunuz yerde Superonline varsa durmadan hemen geçin.

Hafiye

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
14
İmparator Neron'unda Roma'yı yakmak için ilk kıvılcımı twitterdan #hastag ile attığı söyleniyor doğrumudur acaba?

Varsa bir şikayetiniz kaldırın kıçınızı çıkın adam gibi dava açın, haksız rakabet var diyin, haksız kazanç var diyin, ne şikayetiniz varsa onun peşinde koşun. hashtag denilen boş geri zekalı işlerle uğraşınca elinize ne geçecek!

Yukarıda benimde aktif olarak katıldığım ve sonucunda başarıya ulaşan bir örnek verdim. Tabii ki herkes aynı fikirde olacak diye bir durum söz konusu değil fakat bu kadar ön yargılı olmak da yersiz. Bu konuyu sadece bir alternatif olsun diye Yemezler kampanyasını örnek göstererek açtım. Sen mahkemeye başvurursun, başka biri gider itirazını doğrudan sözlü olarak dile getirir, bir başkası da elinin altındaki internet imkanı ile bu tip kampanyalara katılarak şikayetini dile getirir. Sana tavsiyem, sosyal medyayı bu kadar hafife alma. Birlik olduktan ve bu gücü doğru bir şekilde kullanabildikten sonra önünde durabilecek (ttnet'de dahil) hiç bir şirket yok.

sebastiantr

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Yukarıda benimde aktif olarak katıldığım ve sonucunda başarıya ulaşan bir örnek verdim. Tabii ki herkes aynı fikirde olacak diye bir durum söz konusu değil fakat bu kadar ön yargılı olmak da yersiz. Bu konuyu sadece bir alternatif olsun diye Yemezler kampanyasını örnek göstererek açtım. Sen mahkemeye başvurursun, başka biri gider itirazını doğrudan sözlü olarak dile getirir, bir başkası da elinin altındaki internet imkanı ile bu tip kampanyalara katılarak şikayetini dile getirir. Sana tavsiyem, sosyal medyayı bu kadar hafife alma. Birlik olduktan ve bu gücü doğru bir şekilde kullanabildikten sonra önünde durabilecek (ttnet'de dahil) hiç bir şirket yok.

Ben eyleme vs karşı değilim zaten. Varsa bir sıkıntınız tabiki dile getirin. Yapmanız gereken şey zaten budur.
Ancak bunu hastag ler ile değil, yazılı dilekçeler ile, kayıt altına alınan telefon görüşmeleri ile yapılır. Yapmanız gereken budur.

Öyle twiter dan, facebuk dan sağa sola çamur atmak, şikayet etmek, vır vır konuşmak sadece boş iştir.

Hani böyle tipler vardır ya kafasına taktığı kişi ortadan gittimi direk arkasından konuşur, o geldimi kanka naber iyi beya ne olsun falan takılan tipler... Bir farkınız kalmıyor.

Bende TTNET ile sıkıntı yaşıyorum sorunum oluyor, ben adam akıllı şikayet edince neden sorun gideriliyor?
Benim paşa tanıdığım falan yok ki bana kıyak yapsınlar. Sadece yapılması gerekeni yapıyorum sıkıntıyı gideriyorlar.

Koca Adam

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Ben eyleme vs karşı değilim zaten. Varsa bir sıkıntınız tabiki dile getirin. Yapmanız gereken şey zaten budur.
Ancak bunu hastag ler ile değil, yazılı dilekçeler ile, kayıt altına alınan telefon görüşmeleri ile yapılır. Yapmanız gereken budur.

Öyle twiter dan, facebuk dan sağa sola çamur atmak, şikayet etmek, vır vır konuşmak sadece boş iştir.

Hani böyle tipler vardır ya kafasına taktığı kişi ortadan gittimi direk arkasından konuşur, o geldimi kanka naber iyi beya ne olsun falan takılan tipler... Bir farkınız kalmıyor.

Bende TTNET ile sıkıntı yaşıyorum sorunum oluyor, ben adam akıllı şikayet edince neden sorun gideriliyor?
Benim paşa tanıdığım falan yok ki bana kıyak yapsınlar. Sadece yapılması gerekeni yapıyorum sıkıntıyı gideriyorlar.

Şu kayıt altına alınan görüşmeden bir adet gerçekleştirmenizi isteyebiliriz o zaman... soyleyinde maasimin 10da 1ini vermediği hizmetten dolayı baltalamasinlar

NESDelisi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,313
Dünyanın en pahalı interneti bizde,
Dünyanın en pahalı benzini bizde,
Dünyanın en pahalı bilgisayarlar bizde.
Cık olmaz, düşeceğini sanmam.

Hafiye

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
14

Çamur atmak deyimi, ortada hiç bir sorun yokken karşındakini lekeleyerek itibarına zarar vermek anlamına gelir ki tam tersine konuyu bir sorunun varlığından hareketle açma isteği duydum. Aynı şeyleri tekrar yazmama gerek yok sanırım.

Sanırım konuyu anlayamamışsın. Buradaki amaç; herhangi bir servisten alınan hizmet ile başa gelebilecek olağan teknik sorunları değil, genel anlamda ttnet'in uyguladığı fiyat ve kalite politikasına karşı şikayeti dile getirmek. Telefon ile müşteri temsilcisine bağlanarak daha iyi sonuç alacağını düşünenler 4440375 no'lu telefondan arayabilir.

MasterFather

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
59
yazıyoruz da sanki yayınlıyorlar.toplu iptal etme eylemi olmadıkça bunlar akıllanmaz.hatta bir gün belirlensin herkes o günde iptal ettirsin.anlasınlar o zaman anyayı konyayı.

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Elin yunana bizi çatır çatır kullanıyor,hizmet kaliteside kocaman 0.

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Bu saldırgan tavrın neden? hem ttnet ile sorun yaşayınca merak etme bizde adam akıllı şikayetimizi iletip sorunumuzu çözebiliyoruz da senin bu tavrına anlam veremedim.
Tamam sen twit face vs kanalını kullanmayabilirsin. Ama bu kanallardan organize olup topluca şikayetini belirtmek isteyenlerin girişimine neden böyle anlamsız bir şekilde tavır alıyorsun.

Hiç yakışmadı sana. Zam'a karşı tepki ortaya koymaya yönelik bu durumu tasvip etmiyorsan konuya girmeyebilir ve destekde vermeyebilirsin bu özgürlüğe sahipsin ama bu şekilde alaycı, saldırgan tavır sergileme özgürlüğün yok. Lütfen bu tarz diyologlarla konuyu kavgaya dönüştürmeyelim, kimse yöntemi tartışmak istemiyor. Ortaya konulan bir şikayet yöntemi var ve destekçi aranıyor. Onun dışında başka bir şey yok burda.

sebastiantr

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Bu saldırgan tavrın neden? hem ttnet ile sorun yaşayınca merak etme bizde adam akıllı şikayetimizi iletip sorunumuzu çözebiliyoruz da senin bu tavrına anlam veremedim.
Tamam sen twit face vs kanalını kullanmayabilirsin. Ama bu kanallardan organize olup topluca şikayetini belirtmek isteyenlerin girişimine neden böyle anlamsız bir şekilde tavır alıyorsun.

Hiç yakışmadı sana. Zam'a karşı tepki ortaya koymaya yönelik bu durumu tasvip etmiyorsan konuya girmeyebilir ve destekde vermeyebilirsin bu özgürlüğe sahipsin ama bu şekilde alaycı, saldırgan tavır sergileme özgürlüğün yok. Lütfen bu tarz diyologlarla konuyu kavgaya dönüştürmeyelim, kimse yöntemi tartışmak istemiyor. Ortaya konulan bir şikayet yöntemi var ve destekçi aranıyor. Onun dışında başka bir şey yok burda.

Benim bu konuya mesaj yazmak hakkım, bunun farkındasınız.
Benim tavrım tutumumda benim özgürlüğümün bir parçasıdır, bununda farkında olmalısınız.
Birileri böyle böyle istiyor diye böyle böyle olacak halim yok.
Onu Hitler istiyordu bir toplum. Yaptıkları ve sonuçları ortada.

Benim zaten size herhangi bir sözüm yok varsa şikayetiniz tabiki itiraz edin.
Benim dediğim hastag gibi boş işler ile uğraşmayın.
Kidin yazılı sözlü itiraz yapın, telekom merkezinin önünde eylem yapın ne bileyim resmi olan, fiziki olan bişey yapın.
twiter da facebuk da yapılan işler o herkesin ağzına plesenk olan atarlı ergen tabiri varya onların yaptıkları boş işler gibi şeyler.
twiter da bir gün geçmiyor ki top TT de bieber, 1D Türkiye'ye gelsin falan mesajları olmasın.
Aklı başında insanlar böyle mesajlar atarmı? Sosyal medya genç ergenle dolu, orda yapılan aktivitelerde genç ergen aktivitesi olduğundan ciddiye alınmaz.
Bırak TTNET i ben bile almıyorum yani gördüğünüz gibi.

djvietnam

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
işime gelmiyosa iptal ederim olur biter memlekette bitek internet hizmetini ttnet vermiyo ya işime gelmiyosa iptal ettirirm olur biter şikayet edecek kadarda ezik değiliz yani demem oki şikayet etsen ne olur şikayet etmesen ne olur akkyide bi dünya yere şikayet ettik ne oldu kaldırıldımı hayır

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Dünyanın en pahalı interneti bizde,
Dünyanın en pahalı benzini bizde,
Dünyanın en pahalı bilgisayarlar bizde.
Cık olmaz, düşeceğini sanmam.
Herseyden cok devletin bütün yerleri satildi Thy"de ortak geliyor tvde görmüstüm !

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir aydan uzun süredir internet problemi bitmedi gitti. Kaç kere şikayet bildirdim bilmiyorum.
Önce sürekli kopmalar oldu. Hava şartları dediniz, falan filan dediniz. Bunlar beni İLGİLENDİRMEZ.. Bu ne biçim hizmet, NASIL BİR HİZMET BU LANET ŞEY. İnternet hızınızı düşüreceğiz dediniz. Peki faturamı da düşürecek misiniz. 1 aydır ben internete zar zor bağlanıyorum. Hiçbir işime yaramıyor. VERDİĞİM PARANIN KARŞILIĞINI ALAMIYORUM. BEN GERİ ZEKALI MIYIM ? SİZ ÇOK MU ZEKİSİNİZ. Sizin bağlantı sorununuz beni ilgilendirmez. Ben ödediğim paranın karşılığını İSTİYORUM. LANET OLSUN YA. HIZI DÜŞÜRDÜNÜZ BU AY FATURAYI DA DÜŞÜRECEKSİNİZ. BİR AN ÖNCE ÖDEDİĞİM HIZDA, KOPMALAR OLMADAN HİZMET ALMAK İSTİYORUM. Bu kadar kazıklanmak BENİ çıldırttı. Tam bir TTNET DÜŞMANI OLMAYA BAŞLADIMMM.....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ttneti şikayet ederken bile ttnet kullanarak ediyoruz. sonra şikayet ettikden bir zaman sonra yine kullanıyoruz. ee ne anlamı kaldı?

design_man79

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
habersiz tarife değişikliği yapıp üstüne yanlış bilgilendirme ve üstüne zam la gelen faturam yüzünden ttnet e başvurdum. 1-şikayet kaydımı oluşturdum. 2- twitter ve facebook dan tepkimi dile getirdim.
şimdi ne yapacaklar merak ediyorum,beklemedeyim. Aksi bi cevapta derhal mahkemeye gideceğim ve yaptıkları bu uygulamayı mahkeme önünde onlara ağır bir şekilde ödetme niyetindeyim. herkes duyduğu rahatsızlığı koyun sürüsü olmaktan çıkıp sesini yükseltmediği sürece ( ORGANİZE OLAMADIĞIMIZ SÜRECE ) bu sömürülmeye mahkum ve maruz kalacağız.

-Hewal-

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ilk twit benden ben attım ve gece boyunca bi elli tane falan atmayı Düşünüyorum destekliyorum .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ttne kadar üç kağitçi firma yok 8mbit limitsiz internet 119.90 tl diyorsunuz mbit sabit hiz garantisi v eriyorsunuz bağlatirken hattini z destekliyor diyorsunuz 1 hafta sonra 4mbit destekliyor diyorsunuz hiz dusuruyorsunuz

matraksx2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ttne kadar üç kağitçi firma yok 8mbit limitsiz internet 119.90 tl diyorsunuz mbit sabit hiz garantisi v eriyorsunuz bağlatirken hattini z destekliyor diyorsunuz 1 hafta sonra 4mbit destekliyor diyorsunuz hiz dusuruyorsunuz

Hocam,
Serzenişlerinizde gerçekten haklısınız.
Ben de TTNET hattımla 1 ay öncesine kadar, herhangi bir kopma yaşamıyordum.
Ancak, şu an gerçekten internette dolaşmak zulüm olmaya başladı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İnternet hızım çok yavaş her seferinde gidiyor artık buna bi çare bulun ya eğer bir çare bulunmazsa ttnetten çıkmayı düşünüyorum hatta bunu çok istiyorum
-TTNETİN ALLAH BELASINI VERSİN-

the grudge

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
49
tek çözüm SUPERONLINE fiber optik...