TTNet Saçmalıkta Son Nokta..

valknut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. Bir yetkili veya "anlayan biri" görür de ibret alır diyerekten konuyu açıyorum. Biraz uzun bir yazı olacak ama herkes okusun,herkes gülsün diye buraya üşenmeyip yazacağım..

Kozyatağı Mah. Şenesenevler'de oturuyorum. Üniversite için İstanbul'a 2006 yılında gelmiştim.Hala oturuyorum aynı evde. Evim Bostancı'daki POP noktasına fazlasıyla yakın. Arkadaşlarım veya forumlarda gördüğüm insanlar, 8Mbit tarifelerinde 300-400 kb/s download hızlarından dert yanarken, ben burada sürekli 840-850 kb/s hızlarla download yapabiliyordum.Kendimi de şanslı hissedip, keyfini çıkarıyordum internetin açıkçası. Üniversite bitti, memleketim Karabük'e 9-10 ay kadar taşındım ve yaklaşık 6 ay önce tekrar İstanbul'a geldim. Karabük'e taşınmadan önce 16Mbit bağlantı kullanıyordum çıktığı günden beri. Hız olarak tam 16Mbit olmasa da 1.2-1.3 MB/s ile downloadlar yapabiliyordum.Sesimi çıkartmıyordum çünkü yetiyordu.

İstanbul'a tekrar geldiğimde yalın internet kullanmaya basladım telefonu giderken kapattırdığım için.Fiyat 8Mbit Netlimitsiz'de bile fahiş olduğu için, 16Mbit'e bakmamıştım bile. Geçen hafta canıma tak etti, yazın heryeri kazdılar ettiler fiber döşediler diye dedim artık ben de geçeyim fibere.Superonline'ı aradım, dedim böyle böyle.Karşımdaki kişi henüz oraya veremediklerini bağlantıyı söyledi.Ne diye çekiyorlarsa fiberi vermeyeceklerse anlam veremedim.Kapattım.

Bastım gittim bizim yakındaki Bostancı Telekom-TTNet bıdı bıdısına (bayi falan değil yani,o kocaman binaya gittim işte anladınız :) ).Dedim ben fibere geçmek istiyorum.Çalışan bay, fibernet veremeyeceklerini, onun yerine hipernet (20mbit) verebileceklerini fakat önce sistemden kontrol etmesi gerektiğini söyledi.Malum telefon yok evde, karşı komşunun telefonunu verdim. Bilgisayardan kontrol etti. 19Mbit hız alabilirsiniz dedi.Havalardayım tabi. Dedim ver kağıtları basayım imzayı. İmzayı attım gittim eve. Giderken de bana : "Modem almanız gerekiyor yalnız VDSL uyumlu.Biz vermiyoruz" dedi.Dedim sorun yok alırız. Huawei 655d modem siparişini eve döner dönmez verdim.Ertesi gün geldi modem.Başladım beklemeye.

1 haftadan fazla bir süre geçti. Dün tekrar Bostancı Telekom Ofisine gittim.Benimle ilgilenen bay ayrılmış Acıbadem'e geçmiş. Kartvizitini verdiler. Mail yoluyla ulaştım kendisine.Ses seda çıkmıyor durum nedir sizden bilgi alabilirmişim dedim. Bu sefer beyefendiden gelen cevap : Muratcan Bey, oraya hipernet de veremiyormuşuz fakat Ultranet 16Mbit verebiliyormuşuz.Sabır çekip girdim online işleme.Ultranet'i seçip onayladım.Gitti internet.Gidiş o gidiş dünden beri yoktu bağlantı..

Bugün sabah bir bey aradı teknik kısımdan. Bu yazdıklarımın hepsini anlattım.Dinledi sağolsun. Sonra dünya üzerinde duyduğum en en en en epic cevabı aldım: "Muratcan Bey, Bostancıdaki tüm altyapı değişti.Şu an 16Mbit bağlantı veremiyoruz desteklemiyor hattınız." Telefon başında kala kaldım. Ne demek istiyor diye düşündüm ama zeka seviyem ne kadar düşükse artık, anlayamadım. Diyorum ki, ya beyefendi, dediğiniz şeyin saçmalığının farkında mısınız? Bundan 1-1.5 sene önce 16Mbit kullanıyordum. Heryere fiber döşediniz heryerde kutular vs var. Hadi Fiber Hiper bilmemne veremiyorsunuz ama daha önce kullandım bu 16Mbit bağlantıyı ben nasıl desteklemiyor diyorum; beyefendi hala bana altyapı değişti diyor.Yahu değiştiyse bu altyapı, 5 sene öncesine geri mi döndü? Benim buradan anladığım, fiber döşeyeceğiz altyapıyı geliştireceğiz diye tamamen bozmaları? Kusura bakılmasın ama benim zeka seviyem bunu anlıyor buradan.

He bir de adamın şöyle bir cümlesi vardı : "Muratcan Bey, daha bugün bir yere fiber verdik Bostancı'da.140 Mbit hız elde ettik.Yıl sonuna kadar Bostancı'daki heryere fiber gelecek, merak etmeyin."

Şimdi soruyorum buradan : 1.5 sene önce verilen hızı şu an veremiyorsanız, karşı komşunun telefonunu kontrol edip 19Mbit hız alabilirsiniz deyip, 16Mbit bağlantı bile veremiyorsanız, TTNet çatısı altında çalışan ekiplerin bariz bir şekilde bilgi ve birbiriyle haberleşme/bilgilerini sağlayamıyorsanız, ben ne yapayım başkasının aldığı 140 Mbit hızı?

Ayrıca AKK dolmadan önce son 2 aydır yapabildiğim MAX download hızı : 450-500 kb/s.

Tebrikler TTNet. Durmak yok yola devam. Teknolojiyle doldurun bizi. İnandığınız herşeyin aşkına, ışık hızına çıkarın çıldırtın, koparın, alın götürün bizi bu diyarlardan.

DumDumaq

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
9
:D herkesın başına gelıyor bı tek senlık bır durum degıl yapacak bişey yok herkesın şikayet etmesı lazım altyapısı yetersiz

Technopat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece Turkiye de yasayabileceginiz el klasiko durumlardan birisi. sizin adiniza uzuldum.

valknut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:D herkesın başına gelıyor bı tek senlık bır durum degıl yapacak bişey yok herkesın şikayet etmesı lazım altyapısı yetersiz

Teşekkürler cevabın için fakat sen de telefonda altyapınız desteklemiyor saçmalığını tekrarladın açıkçası. 1.5 sene önce veriliyordu diyorum be hocam. Nesi yetersiz düpedüz bir sıkıntı var burada.

MasterFather

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
59
deşme yarımızı.

1c1_1341d.jpg

:D işi bota bağlamışlar.
ttnet-destek.png

ttnet_390990.jpg

ttnet-pismanliktir.jpg

technomind

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
74
böyle muhabbetler çok dönüyor alıştık.

TheDestroyer35

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Muratcan Bey,
Karşı komşusunuza 19 mbit verip size sırf kıllığımızdan bunu yapıyoruz."
dese sanırım daha az sinir bozucu olurdu...

T800

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Allah kolaylık versin.. :)

levent26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
antalya güllük telekom a ismimi verin yeter :) kavga etmediğim bi temizlikçi fatma hanım kaldı :D ama konu ne olursa olsun hakkınızı mutlaka arayın..1 tl fark için bile mutlaka itiraz edip hakkınızı arayın..sadece telefonda değil gidin karşılarına dikilin..herşeyi kabul edip koyunlaşırsak 200 tl fatura bile gelir...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Maalesef ne desem az, 2 sene hiç yoktan yere para ödedim titinete 7/24 sıfır hizmet, pazarcı esnafı bile müşterisi ile çok daha ilgilenir, titinet işi senin bölgene bölgendeki adamların bilgisine göre iyi veya kötü oluyor işte tamamen şans, kalite ve standart yok, var aslında satış kısmında var onunda bize karı yok onlara yarıyor, satış sonrası hizmet maalesef güzel Ülkemde yerin diplerinde..Sırf internet için süperonline fiber olan bir yere taşındım şimdi rahatım vallahi, her ne kadar iletişim her türlü sömürü olsa da bizde, berbat bir sistemden geçince normal kararında çalışana insan tapar duruma geliyor :)