Ttnet modem arızası - ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

chuchu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 yıldır ttnet limitsiz internet kullanıyoruz ve hızının 16 mbps olduğunu yeni öğrendim, baya düşük. Aralığa kadar taahhüt var o yüzden ayrılamayacağız. 1 aydır modem arızalı. Bu 1 yıl içinde aldığımız 2. modem.

Bir eski modemimizin dsl kablosunu, bir de yenisinin dsl kablosunu takıp çıkarıp internet alabiliyoruz ama her iki kabloda da günde 8-9 kez internet sitelerine girdiğimde "dns bağlantısı ana sunucudan alınamıyor." gibi bir yazı çıkıyor. Ttneti aradık modemin arızalı olduğunu ve değiştirmemiz gerektiğini söylediler. Garantiye yollayacağız o sırada da muhtemelen yeni modem alacağız. Aralıkta da ttnetten ayrılıp başka bir firmaya geçmeyi düşünüyoruz. Sanırım hem ttnetin, hem de başka bir firmanın sağladığı internet için aynı modem kullanılamıyor? Hem şu anlık ttnet için, hem de aralıkta sözleşme bitince yeni şirket için başka bir modem almamız mı gerekecek? eğer öyleyse şu anlık ttnetten en az hasarla kurtulmak için önerebileceğiniz bir modem var mı?

yardım olabilecek arkadaşlar bi cümle yazsa bile çok sevinirim:weary:

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bütçeniz nedir modem için?

chuchu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçeniz nedir modem için?
galiba şu an pahalılanmışlar ama 300-400 arası uygundur. fakat ttnetin sağladığı interneti ev içinde kullanabileceğim ucuz modemler varsa onlar da harika olur. aralığa kadar tutsun yeter yani.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
galiba şu an pahalılanmışlar ama 300-400 arası uygundur. fakat ttnetin sağladığı interneti ev içinde kullanabileceğim ucuz modemler varsa onlar da harika olur. aralığa kadar tutsun yeter yani.
Ttnetin sağladığı interneti her modemde kullanabilirsiniz.
Keenetic omni dsl veya asus dsl n16 bakabilirsiniz.
@Spider-Sense keenetic olanı kullanıyor.

chuchu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ttnetin sağladığı interneti her modemde kullanabilirsiniz.
Keenetic omni dsl veya asus dsl n16 bakabilirsiniz.
@Spider-Sense keenetic olanı kullanıyor.
altıntıladığınız kullanıcının ve diğer birkaç kişinin keenetic omni hakkındaki yorumlarına baktım. şikayetleri yok gibi.
fakat Evde İnternet Altyapısı İle Uyumlu Modemler > Kampanyalar > Bireysel > Evde İnternet > Türk Telekom şuraya baktım ama keenetic veya omni yazmıyor. yanlış yere mi bakıyorum acaba?
yani ben bu keenetic'i bu hafta içi alsam ve kursam ttnet internetimi kullanabileceğim ve aralıkta çıkınca da yeni şirketin internetini de kullanabileceğim. öyle mi?
bi de bunu keenetic'i hem modem hem de router olarak kullanabiliyorum değil mi?

Son düzenleme:

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
altıntıladığınız kullanıcının ve diğer birkaç kişinin keenetic omni hakkındaki yorumlarına baktım. şikayetleri yok gibi.
fakat Evde İnternet Altyapısı İle Uyumlu Modemler > Kampanyalar > Bireysel > Evde İnternet > Türk Telekom şuraya baktım ama keenetic veya omni yazmıyor. yanlış yere mi bakıyorum acaba?
yani ben bu keenetic'i bu hafta içi alsam ve kursam ttnet internetimi kullanabileceğim ve aralıkta çıkınca da yeni şirketin internetini de kullanabileceğim. öyle mi?
bi de bunu keenetic'i hem modem hem de router olarak kullanabiliyorum değil mi?
Tüm sorularınıza cevabım : Evet.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O liste Türk Telekomun kendi sattığı modemler.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Keenetic Omni DSL şuan gayet iyi bir performans sergiliyor. Kesinti-kopma sorunu yok. USB ile bütün evde erişim sağlayabiliyorsun. 5GHz olmaması benim için pek eksiklik olmadı eski ADSL2+ modemimi router olarak kullandım VDSL altyapıda @Umut Çelik sağolsun. Eğer bütçen 300TL ise bu modemi kesinlikle almalısın en uygun fiyatlı linki bırakıyorum.

chuchu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Keenetic Omni DSL şuan gayet iyi bir performans sergiliyor. Kesinti-kopma sorunu yok. USB ile bütün evde erişim sağlayabiliyorsun. 5GHz olmaması benim için pek eksiklik olmadı eski ADSL2+ modemimi router olarak kullandım VDSL altyapıda @Umut Çelik sağolsun. Eğer bütçen 300TL ise bu modemi kesinlikle almalısın en uygun fiyatlı linki bırakıyorum.
Şimdi ben şu ana kadar sadece modemle internet erişimini sağlayabilmiş biriyim, router vs kullanmadım. O yüzden anlayamadığım birkaç yer var. 2 kişi kullanıyoruz evde interneti. Aralığa kadar mecbur 16 mbps kullanacağız zaten de, benim de router kullanmam gerekecek mi? Sadece daha iyi bir erişim sağlamak için sanırım o? Bir de usb ile bütün evde erişim sağlayabilmek derken? Zaten modem sağlıyor olmayacak mı? Usb kullanma nedeninizi anlamadım. İçime sindi bu modem+router muhtemelen bunu alacağım. Cevabınız için teşekkür ederim.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Şimdi ben şu ana kadar sadece modemle internet erişimini sağlayabilmiş biriyim, router vs kullanmadım. O yüzden anlayamadığım birkaç yer var. 2 kişi kullanıyoruz evde interneti. Aralığa kadar mecbur 16 mbps kullanacağız zaten de, benim de router kullanmam gerekecek mi? Sadece daha iyi bir erişim sağlamak için sanırım o? Bir de usb ile bütün evde erişim sağlayabilmek derken? Zaten modem sağlıyor olmayacak mı? Usb kullanma nedeninizi anlamadım. İçime sindi bu modem+router muhtemelen bunu alacağım. Cevabınız için teşekkür ederim.
-USB'ye erişim sağlayabiliyorsunuz takıp.
-Router kullanmanızı tavsiye ederim, hem alanı genişletir hem de ölü noktalarda tam performans alırsınız eski ADSL modeminiz var ise 24mbps'e kadar erişim sağlayabilirsiniz.