2 Adet Modem ve Menzil Genişletici Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
10 Gün önce sokak başına Tip9 dolap konuldu. Bir kaç ay içinde hiper (vdsl) aktif edilecekmiş.
Şuan evde 2 adet ADSL hat var ve 2 modem, 1 router kullanıyorum. Modemler sadece ADSL2+ a kadar desteklediğinden yeni 2 adet modem arayışına girdim.

Bir modemden sadece ethernet bağlantı için yararlanıyorum. Wifi çoğu zaman kapalı durumda.
Diğer modeme ise evdeki bütün cihazlar bağlanıyor, wifi hiç bir zaman kapatılmıyor, ethernet bağlantı sadece router için kullanılıyor.
Özellikle 2 modemde uzun süreli kullanımda ısınmadan dolayı bozulmayacak, internet kalitesini düşürmeyecek marka/model olmalı.
Bütçe olarak 2 modem için toplam 800 1000 TL diyebiliriz. Duruma göre üstüne çıkabilirim.
Kullandığınız modeminizi önerecekseniz ortalama ne kadar süredir kullanıyorsunuz söylerseniz iyi olur.

Eğer bütçeyi çok aşmazsam routerı rafa kaldırıp yerine menzil genişletici alabilirim. Kablo ve yer kirliliği açısından iyi olacaktır.

Aklımdaki ürünler;
Keenetic Omni DSL Modem,
Xiaomi Mi Wifi Pro,
TP-Link RE200

NOT: Evin duvarları ciddi anlamda kalın. Duvar çivisi bile çakarken kırılan oluyor. Müteahhit amca wifi ı hesaba katmamış ?

Son düzenleme:

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Keenetic ve Mi wifi pro gayet iyi. TP link olanı bilmem.
Alternatif önerileriniz varsa alırım bir link ?
@Uchiha Sasuke, TP-Link yerine Mi Wifi Pro alınabilir. Veya Keenetic de olur.
Keenetic olan modem olarak kullanılacakta menzil genişletici olarak xiaomi için ucuz etin yahnisi diyenler olmuş. Tplinkte 5ghz destegi mevcut ama keenetic omni dsl de 5ghz desteklemediginden bir esprisi kalmıyor.

Ondan başka önerilere de açığım ?