TTNet Kullanıcı Adı ve Şifre Hatalı Hatası

Bu konuyu okuyanlar

holywolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar, hepinize iyi günler dilerim..
Dostlar 30 Nisan perşembe günü Asus DSL-N16 model modemimi fabrika ayarlarını geri getirdim ve o günden beri internete erişemiyorum, elimde Türk Telekomun verdiği kullanıcı adı (xxxxx@ttnet) ve şifreyi girdiğim halde hiç bir şekilde bağlanamıyorum, aynı sorunu 2 yıl önce tekrar fabrika ayarlarını yaptığımda da girmemişti fakat arıza kaydı oluşturup 1 2 gün içinde ekiple eve gelip modeme müdahale etmişler fakat nasıl bir yol izlediklerini bilmiyorum...
bu hatayı neden alıyorum bilgilerimi doğru girdiğim halde neden Kullanıcı adı ve şifre hatalı demekte yardım edebilecek var mı acaba?
Şimdiden çok teşekkür ederim...

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
192.168.2.1 yazıp , kullanıcı adına ttnet şifreyi admin yazmayı denermisiniz?

holywolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
192.168.2.1 yazıp , kullanıcı adına ttnet şifreyi admin yazmayı denermisiniz?
192.168.2.1 de bu siteye ulaşılmıyor hatası almaktayım 192.168.1.1de modem arayüzüne girmekteyim arayüze erişebiliyorum fakat internet sağlayıcımın bana vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre hatalı diyor örneğin modemimde DSL PPP ışıkları yanmakta modem arayüzünde internete bağlandı diyor fakat tarayıcıyı her hangibi bir siteye erişmek istediğimde ttnet kullanıcı adı ve şifre hatalı demekte

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Selamlar, hepinize iyi günler dilerim..
Dostlar 30 Nisan perşembe günü Asus DSL-N16 model modemimi fabrika ayarlarını geri getirdim ve o günden beri internete erişemiyorum, elimde Türk Telekomun verdiği kullanıcı adı (xxxxx@ttnet) ve şifreyi girdiğim halde hiç bir şekilde bağlanamıyorum, aynı sorunu 2 yıl önce tekrar fabrika ayarlarını yaptığımda da girmemişti fakat arıza kaydı oluşturup 1 2 gün içinde ekiple eve gelip modeme müdahale etmişler fakat nasıl bir yol izlediklerini bilmiyorum...
bu hatayı neden alıyorum bilgilerimi doğru girdiğim halde neden Kullanıcı adı ve şifre hatalı demekte yardım edebilecek var mı acaba?
Şimdiden çok teşekkür ederim...
Müşteri hizmetlerini arayıp sorun hakkında destek alırsan, online olarak çözüme kavuşturabilirler.

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
192.168.2.1 de bu siteye ulaşılmıyor hatası almaktayım 192.168.1.1de modem arayüzüne girmekteyim arayüze erişebiliyorum fakat internet sağlayıcımın bana vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre hatalı diyor örneğin modemimde DSL PPP ışıkları yanmakta modem arayüzünde internete bağlandı diyor fakat tarayıcıyı her hangibi bir siteye erişmek istediğimde ttnet kullanıcı adı ve şifre hatalı demekte
Arkadaşın dediği gibi müşteri hizmetlerini ara orda yeni şifre veriyorlar onun dışında modemin bir tuşuna basarak arayüz sıfırlanabiliyor diye biliyorum boşluğa basarak yani şifresiz enterlayarak giriyor diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam. Genelde adiniz@ttnet.net veya com olur şifre ise 1-10 arası bir şifre.

holywolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Müşteri hizmetlerini arayıp sorun hakkında destek alırsan, online olarak çözüme kavuşturabilirler.
en son 12 kişi ile konuştum müşteri hizmetlerinde hepsi '' modeminize internet gelmekte fakat şifre hatası ile karşılaşıyoruz'' diyorlar...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşın dediği gibi müşteri hizmetlerini ara orda yeni şifre veriyorlar onun dışında modemin bir tuşuna basarak arayüz sıfırlanabiliyor diye biliyorum boşluğa basarak yani şifresiz enterlayarak giriyor diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam. Genelde adiniz@ttnet.net veya com olur şifre ise 1-10 arası bir şifre.
xxxx@ttnet şifresi ev telefonum du fakat bu hatayı almaya başladığımda şifreyi değiştirip yeni şifreyi SMS yolu ile bana yolladılar o şifreleri giriyorum ve her şifre değişikliğinde de modemi resetliyorum, sorunun modem ara yüzünden olabilir mi diye düşünüyorum çünkü yazdığım gibi teknik ekip modeme müdahale etmişti, resetleyip arayüz şifresini değiştirmişler WIFI isim ve şifresini bile değiştiremiyordum...

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
en son 12 kişi ile konuştum müşteri hizmetlerinde hepsi '' modeminize internet gelmekte fakat şifre hatası ile karşılaşıyoruz'' diyorlar...
Daha önce yaşadığınız sorunda gelen ekipler sizinle modemin kullanıcı ıd ve şifresini paylaşmadılar mı ?
Yani sorunu online çözemiyorsanız muhtemelen yine ekiplerin gelip müdahale etmesi lazım.
Onun dışında bir kaç program var sabit şifreleri kırıp modem arayüzüne erişebileceğin o şifrelerden biriyse arayüze erişebilirsin.

holywolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
modemi sıfırladığım için hiç bir sorun yok sorunum ttnetin bana vermiş olduğu abonelik kullanıcı adı ve şifresi hatalı demesi internet modem ara yüzünde bağlı gözüküyor ve hiç bir problem gözükmüyor fakat ağ simgesinde ağ bağlı değil, tarayıcıdan her hangibi bir siteye girmeye çalıştığımda karşıma '' Türk Telekom YKS '' bu site çıkmakta,
Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde bir teknik ekibin yollanmasını istediğim de Ekiplerimiz Korona virüsü nedeniyle alt yapınızıden sorunu kontrol edip uzaktan çözmeye çalışacaklar diyip duruyorlar

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
modemi sıfırladığım için hiç bir sorun yok sorunum ttnetin bana vermiş olduğu abonelik kullanıcı adı ve şifresi hatalı demesi internet modem ara yüzünde bağlı gözüküyor ve hiç bir problem gözükmüyor fakat ağ simgesinde ağ bağlı değil, tarayıcıdan her hangibi bir siteye girmeye çalıştığımda karşıma '' Türk Telekom YKS '' bu site çıkmakta,
Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde bir teknik ekibin yollanmasını istediğim de Ekiplerimiz Korona virüsü nedeniyle alt yapınızıden sorunu kontrol edip uzaktan çözmeye çalışacaklar diyip duruyorlar
Reset düğmesini basılı tut uzun zaman ışıklar sönünce şifre sıfırlanır yeni alırsın.

Mrvhcsmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Aynı modemi kullanıyoruz ve aynı sorunu yaşıyoruz şu an. Nasıl bir çözüm bulmuştunuz, yardımcı olabilir misiniz? @holywolf

Mrvhcsmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yarın bir gün böyle bir sorun yaşayan olur diye çözümü yazayım. Turk telekom tarafından yeni şifre verildi ve sorun çözüldü. Dün akşamdan beri Turk telekomun kendi sisteminde de sorun olduğundan bize şifre veremiyorlardı. Bugün öğlen saatlerinde şifremizi sıfırladılar ve bağlanabildik.