TTNET Kota Sorunu..:(

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan LaWa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ATmaCA53

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
35
arkadaşlar ben sınırlı 4 gb internet aldığımda internet hızı çok iyiydi 4 gb kotalıya dayanamyıp sınırsıza geçtim ama ne göreyim ki internet hızı çok düştü sınırlıdan daha düşük olacak şey değil ALİANIN`da anlatığı gibi adamlar sınırlıdan daha çok para kazanıyorlar resmen bu haksızlık ve resmen hırsızlık diyebiliriz TTNET birileri artık dur demeli, tarifeleri çok karışık, internet hızları aynı değil çok krışık

FillsMartin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
15
hızın 8 mbit olduğu için öyle, sayfalar arası hızlar, videoların dolma süresi falan daha çabuk olduğu için ve kısa sürede daha çok işlem yaptığından çok gidiyo.. ama yine de eminimki kotayı bindiriyolar, mesela kota 3 gb iken kolay dolmuyodu ama 4 gb olunca daha çabuk dolmaya başladı, zaten bu yüzden geçtim bende sınırsıza... bence sende sınırsıza geç, baş edemezsin bu ttnetle...

Ugur.pc

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar
Dün abimin bir arkadaşının kardeşiyle konuştum (Kendisi Türk Telekom'da çalışıyor) Ona 8 mb ye geçtiğimi ancak sık sık koptuğundan tekrar eski tarifeme geçtiğimi söylediğimde keşke bana sorsaydın ben olsam hiç bulaşma derdim dedi. !
Neden diye sordum ve bana şunu dedi
Biz tt'da çalıştığımız halde 4mb zor bağlanıyoruz dedi bizim hatlarda 8 i kaldırmıyor dedi. var gerisini sizler düşünün. Vay halimize vay ..

doesluck

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1
internette gezinmende kotaya işle. sayfaların açılması müzik video dinlemen.. bağlantın yavaşsa açtığın sayfalar işler kotaya..

NikeSteeL

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Arkadaşlar
Dün abimin bir arkadaşının kardeşiyle konuştum (Kendisi Türk Telekom'da çalışıyor) Ona 8 mb ye geçtiğimi ancak sık sık koptuğundan tekrar eski tarifeme geçtiğimi söylediğimde keşke bana sorsaydın ben olsam hiç bulaşma derdim dedi. !
Biz tt'da çalıştığımız halde 4mb zor bağlanıyoruz dedi bizim hatlarda 8 i kaldırmıyor dedi. var gerisini sizler düşünün. Vay halimize vay ..

Valla bende 8 Megabit Var Çatır Çatır da indiriyor Sorunsuz 940 k ile Dosya çekiyom Rapidden

LaWa

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Arkadaşlar 8 mb diye aldık ama yanından bile geçmiyor.İşin açıkçası ben hızından falan geçtim.Benim bildiğim eskiden 4GB birşey indirmesen ve film falan izlemesen yetiyordu ama bu 10 gün anca dayandı.Bugün de müşteri hizmetleriyle neredeyse yarım saat konuştum ama nafife,bir sürü saçmalıktan bahsetti.Arkadaşların dediği gibi hızın yüksek olmasının etkisini bile sordum öle bişey yok diyor.Virüs falan bulaşmış olabilir diyor ama öyle birşey de yok.

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar
O zaman TT neyine güvenip 8Mbps hizmet vermeye kalkıyor?

Ugur.pc

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar Türkiye'nin tüm kablo bağlantısı bakır. Fiber optikle değiştirmekte hem çok masraflı olurmuş hemde çok uzun zamanlar alırmış ancak şöyle olur dedi. (Tabi ben güldüm buna) 2 buçuk milyar ver dedi sizin siteye döşetiriz fiber optik tabi bunada değil ben bu sitedeki kimse yanaşmaz :D Neden olduğunu bende bilmiyorum ama onlar santral'in ta kendisi olduğu halde öyleymiş. Ayrıyetten sarsıntı senin soruna gelince neden bunu çıkardılar diyince şunu söyledi zaten tarifenin adı 8mb ye kadar ! yani tam 8 mb olmadığı için böyle bir kurnazlık olsa gerek adı. NikeSteel sana gelince herkes bir olacak diye birşey yok ama istersen sikayetvar.com'u bir araştır 8mb ile ilgili bu kopma olayı ile binlerce şikayet var sen şanslı olanlardansın

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar Türkiye'nin tüm kablo bağlantısı bakır. Fiber optikle değiştirmekte hem çok masraflı olurmuş hemde çok uzun zamanlar alırmış ancak şöyle olur dedi. (Tabi ben güldüm buna) 2 buçuk milyar ver dedi sizin siteye döşetiriz fiber optik tabi bunada değil ben bu sitedeki kimse yanaşmaz :D Neden olduğunu bende bilmiyorum ama onlar santral'in ta kendisi olduğu halde öyleymiş. Ayrıyetten sarsıntı senin soruna gelince neden bunu çıkardılar diyince şunu söyledi zaten tarifenin adı 8mb ye kadar ! yani tam 8 mb olmadığı için böyle bir kurnazlık olsa gerek adı. NikeSteel sana gelince herkes bir olacak diye birşey yok ama istersen sikayetvar.com'u bir araştır 8mb ile ilgili bu kopma olayı ile binlerce şikayet var sen şanslı olanlardansın
Vay uyanıklar vaay :D

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ben açıkcası aynı derten yakınıyodum.bendede aynısı oluyordu...ama nette araştırdım bu konuyla ilgili dilekçe bile yazanlar var.ayrı yerlerde grup oluşturanlar(imza toplamak gibi) bile vardır,ki bende oraya üye olmuştum bi ara...neyse...açıkcası benim ve bir çok kişinin açık fikriyle o kota gerçek değil.gerçeği yansıtmıyor.kotalıdayken bir sürü programla programla izlemeye aldım.nettende takip ettim o kadar indirmememe rağmen netteki oranla fark vardı.neyse ttnetin istediğini yapıp kotasıza geçtim rahatım...tek sorun 29 yerine 49 tl yani 20 tl ye karşılık su içiyorum xD ve şuanda indirdiğimi hesaplıyorum kota takip programıyla netteki oranla farkı pek olmuyor ne gariptirki...neyse sen kotasıza geç rahat et. ;)

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
düz mantık yürüt
neden hizmet vermeye kalkıyo sorusuda yanlış zaten neden böyle bi reklam yapıyo demek daha doğru
neden yapıyo çünkü gerzekler şunu düşünüyo
vaay 29 tl ye kotalı 8mbts net hee alırım yaw güzelmiş ggidim aliim
giderim ttnet başvuru noktasına ben 8mbts net baglatıcamda
tabi efendim 2 sene tahahüt istiyoruz kıytırktan modem veriyoruz
29 tl alıyoruz
ya alırsın modemi 2 yıllık abone olursun asla kopamasın kopsan bile sana modemi kakalamış oluyolar vekullandığın netin parasınıda alıyolar
modemi almadığını düşün tahahhüt vermediğnide düşün sana 1mbts olan bağlantıyı 8mbts diye kakalıyolar 26 tl lik nete 29 ödüyosun akıl ederde bakarsan bağlantı hızına cakarsın davayı neden diye sorarsın kusura bakmayın hattınız kaldırmıyo derler kalırsın mal gibi
başkalarıyla aynı hızda bağlannırsın ama fazladan ödersin senin gibi bikaçyüzbin keklerlerse bi dünya para eder
akıl edip bakmazsan sessiz sedasız gecirirler adama bagırta bagırtada alırlar parasını
ben üsküdardayım ama hattım kadırmıyomuş serefsizler madem kapasiteniz yok 8mbts sizin neyinize diye forumlarda sövemekten öteye gidemezsin
bide utanmadan rekalm yapıyolar hayvan oğlu hayvanlar
olay budur yanii

Ugur.pc

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5
düz mantık yürüt
neden hizmet vermeye kalkıyo sorusuda yanlış zaten neden böyle bi reklam yapıyo demek daha doğru
neden yapıyo çünkü gerzekler şunu düşünüyo
vaay 29 tl ye kotalı 8mbts net hee alırım yaw güzelmiş ggidim aliim
giderim ttnet başvuru noktasına ben 8mbts net baglatıcamda
tabi efendim 2 sene tahahüt istiyoruz kıytırktan modem veriyoruz
29 tl alıyoruz
ya alırsın modemi 2 yıllık abone olursun asla kopamasın kopsan bile sana modemi kakalamış oluyolar vekullandığın netin parasınıda alıyolar
modemi almadığını düşün tahahhüt vermediğnide düşün sana 1mbts olan bağlantıyı 8mbts diye kakalıyolar 26 tl lik nete 29 ödüyosun akıl ederde bakarsan bağlantı hızına cakarsın davayı neden diye sorarsın kusura bakmayın hattınız kaldırmıyo derler kalırsın mal gibi
başkalarıyla aynı hızda bağlannırsın ama fazladan ödersin senin gibi bikaçyüzbin keklerlerse bi dünya para eder
akıl edip bakmazsan sessiz sedasız gecirirler adama bagırta bagırtada alırlar parasını
ben üsküdardayım ama hattım kadırmıyomuş serefsizler madem kapasiteniz yok 8mbts sizin neyinize diye forumlarda sövemekten öteye gidemezsin
bide utanmadan rekalm yapıyolar hayvan oğlu hayvanlar
olay budur yanii
Kesinlikle Haklı :clap:
İnsanlarımız aaa bak 8 mb hemde 49 kira hadi hemen gidip başvuralım derse (benim gibi!) Sonrada farenin kapana girmesi gibi girerler. Reklamda dikkat ettiyseniz (Hat kaldırmama sorunu yaşanabilir) türünden uyarı yapılmıyor sadece 8 mb 'ye kadar internet yazıyor. Geçirirken hemen geçiriyorlar ama vazgeçmek istediğinde binbir dereden su getiriyorlar (daha az para alacakları için) Umarım burada yazanlar bu konuyu okuyanlara ders olmuştur. Burada ki bu şikayetler tamamen gerçektir arkadaşlar lütfen birşeyi araştırmadan hemen balıklama atlamayalım (Özellikle 8mb tarifesine!)

Edit : Arkadaş üsküdar'da oturduğu halde hat kaldırmıyorsa (Ki orasıda İstanbulun göbeği) demek Türkiye'nin 81 ilinde hiç kaldırmaz !

Exploit Coder

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Böyle şeyler yaşadık tabiki. ayın daha 8.günündeyken 14 küsür gb dı yani 10 gb aşmışım güya . 56 fatura geldi
sınırsıza geçtim en rahatı.

nickelcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar,

Size çok detay vermeden bir gerçeği bildirmek isterim ki; TTNET, tek gelir kaynağı ADSL'den uzun zamandır kampanya indirimi bedava modemden dolayı zarar etmekteydi ve yaklaşık 1 senedir insanların kullanmadıkları halde kotalarını şişirerek tüm ADSL abonelerinden fazla para almaya başladılar (bu arada bu firmanın yabancı birinin elinde olduğunu unutmayalım). hayatta kotayı aşamamış insanlar birden 8-9GB gibi kota aşımı bahanesi ile 50 ytl civarında faturalar ödemeye başladılar, ve bunlardan çoğu madem öyle sınırsıza geçelim diyerek bunların oyununa gelmiş oluyoruz. tabi bunu ispat edemezsiniz, nedeni mi? alt yapı bunların elinde bu kadar kullanmışsınız dediğinde aksini ispat edemiyorsunuz zaten onlardan bundan cesaret alarak bunu uygulamakta ayrıca NEC DSLAM'lar normalde de yanlış kullanım bilgileri vermekteydi. Ancak basın ve telekominikasyon kurumu bu konuyu ciddi şekilde irdelemekçe bu durum hep böyle devam edip gidecek ve her şikayette abone, hattın başkası ya da sizin tarafınızdan kullanıldığı yalanını dinleyecek. 8mbps konusuna gelince bu hızı alabilmeniz için telefon hattınızın bağlı bulunduğu santrale kablo mesafeniz 1500m ve altında olmalı yoksa hem daha düşük hızda bağlanırsınız hem de bağlantınız sık sık kopar ya da hiç bağlanamazsınız (uzaklığınıza bağlı olarak).

bodof

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Ben şahsen Telekom'u, bugüne kadar evlere fiber internet getirmemesini ve onun tekelciliğini sevmem ancak bu söylediklerinin gerçeği yansıttığını sanmıyorum. Bugüne kadar herhangi bir fatura kabarması yaşamadım.

Senin söylemlerine gelince;
1) şirketin battığını
2) faturaları kabarttığını
3) müşterilerine yalan söylediğini
iddia ediyorsun ancak bunlar ciddi suçlamalar.. Madem bu kadar sevmiyorsun bu şirketi, hizmetlerinden yararlanmazsın olur biter ama bu provokatif yazı neden? İstanbulun orta yerinde kotalı ve kablosuz modem sahibi komşumun şifre koymasını bilmediğinden ne faturalar ödediğini ben bilirim. Neyseki kişiyi bulduğumda gidip kendisine şifre koymuşumdur düzelmiştir. Demem o ki suçlamalarında bütün kanıtlar telekomda mevcuttur. Eğer bir tüzel kişiyi illegal işlerden suçlayacaksan kanıtlarını alır mahkemeye gidersin. Kanıtın yoksa haksızsındır. Gayet basit.

gizemlilord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kota sınırını aşma yolu var mı kaçak falan :D

Ayın 24'ünde bağlattık neti adamlar azami kota kullanımını ayın 1'inde anca sıfırlarız diyorlar.

ProRat`

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
11
İlk gününde öyle yapıyorlar. Ne desem az.

kafkasmurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bunlara nasıl dur denecek bulmak lazım. Şu an Avea 6 gb 12 TL ye kullanıyorum. ( Eski Fenercellilere veriyorlar) Hem 3 G hem modem bedava telefonda falan da kullanıyorum. İyi de çekiyor. TTNET dediği de aynı şirketin vatandaşı sömürme kuruluşudur. İnternetin artık bir kamu hizmeti olması gerekirken kotalı paket bile 30 TL. aşınca da dünyanın parası. Dün 2 aylık faturam varmış 1 gün gecikirse 20 TL kapama parası alacakmış. Taş atıp da kolu mu yoruluyor anlamadım.